Зовсім необов'язково робити стаціонарний гараж на дачній ділянці. Можна обійтися недорогим і добре захищає транспортний засіб від негоди навісом. що Таке будівництво швидке і економічне.
Для зведення можна використовувати різні матеріали, благо сучасна будівельна промисловість пропонує їх достатня різноманітність. Дачні укриття для авто можуть відрізнятися за типом покриття і матеріалу виготовлення каркаса.
Види навісів
Навіс – це те, що потрібно на дачі: недорого і в той же час машина надійно захищена від атмосферних впливів. Його можна зробити стаціонарним або прибудованим до дачного будинку.
Стаціонарний або окремо стоїть навіс може бути дерев'яним, кованим або просто з металевих труб. Форма даху часто вибирається арочного виду, але якщо витримувати єдиний стиль будівель, то звичайна двосхилий дах добре впишеться в дачний ансамбль. Перевагою такого типу споруди є те, що якщо навіс перестає використовуватися за прямим призначенням, то під ним чудово розміститься зона відпочинку;
Прибудований до будинку навіс так само непогане рішення. Цей варіант хороший тим, що економить дворовий простір, на нього витрачається вдвічі менше будівельних матеріалів. Відповідно, обійдеться набагато дешевше. Час на його спорудження буде скорочено майже вдвічі. Дах в даному випадку підійде односхила.
Як правильно вибрати матеріал
Важливим етапом і половиною успішного виконання будівництва є правильний вибір матеріалу. Розглянемо кілька варіантів:
- Полікарбонат – самий популярний матеріал для будівництва. Успішно кріпиться до будь-якого каркасу. З ним легко працювати, він має невисоку ціну і тому так популярний. В роботі з полікарбонатом слід дотримуватися правила: при виконанні якого-небудь вигину враховуйте внутрішню стійкість до зламу;
Важливо! Роботи повинні вестися акуратно, так як матеріал дуже чутливий до застосовуваних механічних впливів. За полікарбонату не можна пересуватися, як по іншим покриттям. - Профнастил не менш популярний і любимо у тих, хто займається будівництвом. За ціною він кілька дорожче, ніж полікарбонат, але має безліч переваг. Швидко монтується за рахунок великої площі аркушів покриття. Невелика вага успішно протистоїть поривів сильного вітру і не дає навантаження на каркас будівлі;
- Металочерепиця – надійний і міцний матеріал, який краще всього використовувати для монтажу навісу з типом прибудови до будинку. Вся справа в тому, що черепиця має відчутний вага і для неї потрібно міцну основу. Цією підставою послужить одна сторона будинку і міцний металевий або дерев'яний каркас з іншого боку;
- Тент-навіс варіант найекономічніший у фінансовому плані. Просто і швидко збирається каркас і на нього натягується укривний матеріал. Однак, деякі нарікають на неміцність такого спорудження. Але і до цього типу навісу можна підійти серйозно і поставити грунтовний міцний каркас з металевих труб або з дерева. У цьому випадку укриття простоїть так довго, скільки буде потрібно господарю. Укривний матеріал можна періодично замінювати. Суттєвим недоліком такого навісу є те, що при настанні заморозків тканинне покриття слід прибирати в тепле приміщення.
Проектування навісу
Перш ніж приступити до будівництва навісу, проведіть підготовчу роботу. Вона полягає в просчитывании будь-яких дрібниць, які можуть привести до помилок в зведенні.
Отже, що потрібно враховувати:
- вибір місця під навіс;
- розмір майбутнього об'єкта;
- сила і напрямок вітрів в регіоні;
- товщина снігового покриву.
Все це допоможе при складанні креслення. В ньому обов'язково враховуються такі величини, як висота, довжина, ширина, вибір матеріалу для каркаса, покрівлі навісу та їх технічні характеристики, бажана форма покриття, матеріал виготовлення основи під каркасом.
Важливо! Щоб уникнути великої кількості відходів при роботі, підженете параметри споруди під розміри аркуша покриття.
Якщо ви більш або менш розумієте в кресленнях, то можете спробувати зробити його самостійно. Це не така складна споруда, що вимагає великих знань.
Розрахувати довжину і ширину зовсім не складно: до довжині автомобіля додайте 0,5 м з обох сторін, з шириною така ж методика – при її обчисленні не забудьте про дзеркала і те, що потрібно буде виходити з машини.
Щоб правильно розрахувати ширину поставите автомобіль, повністю відкрийте двері і виміряйте відстань від краю однієї до іншого краю дверей. Це і буде необхідна ширина. Зазвичай це значення не перевищує 3 м. Таким чином, середні розміри навісу мають параметри 3 на 6 м.
З чого можна зробити каркас для навісу
Каркас для навісу повинен бути достатньо міцним, тому вибір матеріалу для нього – це відповідальне заняття. Розглянемо кілька варіантів:
- Кований каркас ідеально підходить для заміського будинку. Коли сім'я часто і тривало проживає в будинку за межами міста, такий вибір буде цілком виправданим. Це дорогий варіант, який прослужить не одне десятиліття. У цьому випадку неможливо обійтися без допомоги професіоналів, так як робота з його складання трудомістка і вимагає спеціальних знань;
- Металевий каркас – це міцна споруда, яка зажадає певних вкладень, але його облаштування окупиться довговічністю і капітальністю. Каркас вимагає періодичного фарбування для запобігання утворення іржі. Для цього підійде будь-яка фарба по металу зовнішнього застосування. Для складання потрібні куточки, швелери, профільні труби. Якщо навіс планується під полікарбонат, то каркас робиться полегшений, якщо планується шифер або інше тяжке покриття, то каркас робиться більш обтяжений і капітальний;
- Дерев'яний каркас – це екологічний і довговічний матеріал, який прослужить десятиліття. Щоб продовжити його вік, перед зведенням конструкції обробляються спеціальними складами, що запобігають утворенню грибків і цвілі і в той же час захищають дерево від атмосферних опадів і гниття.Для цих цілей можна використовувати засіб Пирилакс, Акватекс, КСД, Boramon C30. Дерев'яний навіс можна покрити практично будь-яким матеріалом: металочерепицею, полікарбонатом, шифером, тканиною і т. д. Працювати з деревом нескладно, тому зробити недороге укриття для автомобіля зуміє будь дачник;
- Збірний каркас – зручна залізна конструкція, яка швидко встановлюється на будь-якій ділянці. Розміри його стандартні, тому перед покупкою потрібно консультація продавця з підбору покрівлі.
Можливо, Вас також зацікавить як побудувати своїми руками дровницу на дачі.
Як недорого зробити вольєр для собаки своїми руками читайте тут.
Етапи будівництва навісу з полікарбонату
Так як навіс з полікарбонату найбільш часто використовується дачниками, то варто розглянути методику його встановлення більш детальніше. Для роботи потрібні такі матеріали та інструменти:
- гравій, цемент і пісок;
- лопата;
- бур, якщо навіс буде не збірний;
- рівень;
- пила циркулярна для крою полікарбонату;
- профільні труби;
- кріплення та профілі;
- перфорована стрічка.
Спочатку розчищається і вирівнюється майданчик у місці розташування навісу і заливається фундамент. Потім відміряють місця розташування опорних стійок і буряться свердловини півметра завглибшки. В них встановлюють стовпи, за допомогою рівня регулюється правильність вертикалей і заливається бетоном.
Після цього потрібно дати підсохнути бетону 3 діб і тільки потім виконати обв'язку з допомогою електрозварювання. Робиться вона для посилення міцності конструкції. По верхній частині, по периметру приварюються металеві профілі.
Якщо цього виявиться недостатньо, то обв'язка робиться по низу каркаса і посередині. Потім кріпляться поперечні елементи і вся конструкція підганяється під форму даху. Тепер всі шви акуратно зачищаються і шліфуються, і тільки після цього каркас грунтується і фарбується.
Тепер сама відповідальна і копітка робота — настил полікарбонату на покрівлю:
- монтується кроквяна система (кроквяна система це кістяк даху, що складається з риштування, крокв, розкосів і стійок, на який кріпиться безпосередньо покриття покрівлі) з відстанню між решітками 1,04 м;
- торцеві і сполучні профілі (пристосування, що нагадують своїм виглядом букву Н або П, найчастіше виконані з алюмінію і покликані закривати зрізи і спіли зразок кришки; з'єднувальний призначений для того, щоб з'єднувати листи покриття в місцях стиків) прикручуються до крокв;
- кріпляться обмежувачі по краю крокв;
- розмічаються місця для свердління отворів під саморізи, розрізається полікарбонат;
- обклеюються торці і зрізи бічних поверхонь перфорованою стрічкою і алюмінієвим скотчем для того, щоб виключити попадання вологи всередину профілів;
- укладаються листи полікарбонату маркуванням догори і кріпляться саморізами. Вони не повинні бути сильно затягнуті, інакше поверхня почне водити;
- кріплення заглушок і установка кришок профілів;
- після всіх робіт проводяться гідроізоляційні заходи. Для цього використовуються спеціальні плівки типу Silver і Standart. Вона прибивають безпосередньо на балки кроквяної системи за допомогою цвяхів або скоб степлера.
Де недорого замовити навіс для машини
Коли неможливо зробити навіс для авто своїми руками, то варто замовити навіс. Можна купити її в спеціалізованому магазині, але якщо хочеться заощадити і не програти в якості, то навіс можна замовити в інтернет магазині зовсім недорого, або замовити в компанії, що виготовляє навіси за індивідуальними розмірами.
Вартість конструкції залежить від розмірів, але якщо брати не занадто великий розмір, то зазвичай ціна розраховується за 1 кв. м і становить від 220 рублів за квадрат. Приблизна ціна всього комплекту з алюмінієвого каркаса з дахом з полікарбонату, обійдеться в середньому 137 тис. руб.
Детальніше про будівництво навісу з полікарбонату дивіться у відео: