» » Дверні петлі. Як вибрати дверні петлі

Дверні петлі. Як вибрати дверні петлі



Двері і вікна

Дверні петлі – це пристрої, за допомогою яких полотно кріпиться до коробки. Фактично петлі – той чарівний інструмент, який перетворює «напівфабрикат» – дверне полотно в функціональну і зручну конструкцію. Тому до вибору такого важливого елемента заповнення дверного прорізу необхідно підійти відповідально – вивчити асортимент, розібратися в типах пристроїв і знайти той варіант, який буде відповідати індивідуальним вимогам.

Дверні петлі – це пристрої, за допомогою яких полотно набуває здатність виконувати свої основні функції: відкриватися, закриватися. Виробники пристроїв заповнили ринок солідним асортиментом дверних петель, в якому, на перший погляд, може розібратися лише спеціаліст. Однак все різноманіття фасонів» та моделей петель класифікується на групи і не представляє складності для вивчення. Тому не варто обмежувати свободу вибору покупця і замовляти комплект зі стандартними петлями краще витратити трохи часу і знайти той варіант, який буде точно відповідати власним уявленням про функціональності двері.

Види дверних петель фото

Типи дверних петель

Перше, що потрібно пам'ятати при виборі петлі, – сучасний асортимент пристроїв дозволить реалізувати будь-які ідеї в інтер'єрі, включаючи можливість відкривання і всередину, і назовні (барні). Головне – вивчити технічні характеристики і точно визначити той тип, який буде максимально відповідати індивідуальним вимогам.

Типи петель:

  1. Універсальні відрізняються тривалим терміном служби, не вимагають особливих навичок при монтажі і підійдуть для будь-якої сторони відкривання (права, ліва). Однак при виборі такого пристрою необхідно пам'ятати, що зняти двері з петель на час, наприклад, винесення великогабаритного гарнітура, не вийде – спочатку потрібно відкрутити виріб.
Універсальні петлі фото
  1. Знімні (роз'ємні) зручні в експлуатації і монтажі (двері навішується). Відмітна особливість – двері можна легко зняти без відкручування петель.
  2. Вкручені (ввинчиваемые) складаються з двох частин з штирькамі з різьбленням, призначені для конструкцій з европритвором (з виступом на торцях) і підійдуть для будь-якої сторони відкривання. Одна частина такої петлі ввертається в коробку, друга – в полотно.

Зверніть увагу! Монтувати вкручені петлі необхідно обережно, особливо, якщо необхідно встановити пристрій в тонке полотно з европритвором. Пов'язано це з тим, що такий тип петлі може розщепити дверне полотно!

  1. Барні (петлі-метро) відкриваються у обидві сторони: назовні, всередину.
  2. Приховані петлі невидимі при закритому полотні і дозволяють виконати регулювання по трьох осях. При установці полотна з прихованими петлями можливо відкривання дверей на 180°, що дозволить повністю звільнити отвір за необхідне переміщення громіздких речей.
Приховані петлі фото

Поради щодо вибору дверних петель

Головна умова при виборі петлі – висока якість виробів. Заводську продукцію відомих виробників практично неможливо привести в непридатність, на відміну від дешевих залізних пристроїв кустарного виробництва. Тому при виборі виробів фахівці рекомендують віддати перевагу продукцію передбачуваного якості і вибрати матеріал:

  • Латунні петлі відрізняються підвищеною стійкістю до корозії та стирання. «Мінус» – латунна петля з часом може потемніти.
  • Сталеві – це вироби з високоміцного матеріалу, стійкого до корозії з тривалим терміном служби.
  • Латунно-цинкові петлі є міцними виробами, стійкими до корозії.

Наступний момент, на який слід звернути увагу при виборі знімних петель, сторона відкривання. Як правило, для визначення напрямку досить встати перед дверима так, щоб конструкція відкривалася «на себе», і визначити – по праву або ліву руку буде відкриватися полотно.

правильна сторона відкривання дверей фото

Важливим чинником при виборі петель є розмір:

  1. Н=7,5 см рекомендується для легких дверей вагою 10-25 кг – каркасних, пустотілих, з стільниковим заповненням;
  2. Н=10 см підійде для стандартних конструкцій вагою 25-40 кг – каркасних, пустотілих, з стільниковим заповненням;
креслення петлі
  1. розміри Н=10 см при D=6 см призначені для важких дверей вагою від 40 кг – каркасних, пустотілих, з стільниковим заповненням.

Крім того, при виборі петлі необхідно точно визначити розташування – звичайне (2 петлі), для стандартних дверей (2 вгорі+1 внизу), для легких полотен (3 рівновіддалених петлі). Для важких конструкцій рекомендується придбати 4 петлі і розташувати деталі по 2: вгорі і внизу. Якщо планується установка дверей висотою від 2 100 мм, то фахівці рекомендують забезпечити функціональність конструкції, встановивши 4 петлі.



Похожие предложения
Дата добавления: 11-05-2017, 12:20
Статьи по теме
Навіщо потрібен дизайнер інтер'єру
Головне завдання дизайнера інтер'єрів - спроектувати красиве і функціональне простір,...
Рослина іван-чай (кипрей вузьколистий): опис, склад, застосування та корисні властивості
Рослина іван чай широко поширене як у народній, так і в традиційній медицині. Воно...
Англійський стиль дизайну в інтер'єрі
Дизайн інтер'єру Будинок в кращих традиціях старої доброї Англії – це елегантний і...
Кутовий кухонний гарнітур: види конструкцій, особливості та правила вибору
Облаштування кухні - непросте завдання, адже зазвичай господарям доводиться розміщувати...
Коптильня гарячого копчення: принцип роботи, виготовлення в домашніх умовах, відео і фото
У цій статті я детально розповім, як робиться домашня коптильня гарячого копчення...
Як зробити і зібрати стіл-трансформер своїми руками
Зробити стіл-трансформер — прекрасна альтернатива громіздких меблів в малогабаритних...
Как подобрать одежду для экстремального спорта
Если вы уже длительное время занимаетесь спортом, то, наверняка, понимаете важность...
Плитка для басейну: інструкція з укладання облицювальної матеріалу своїми руками, відео і фото
Найбільш поширені розміри мозаїчного модуля: 29,7×29,7 см; 30×30 см; 32×32 см; 32,5 х...
Металеві віконниці на вікна для дачі: різновиди та особливості конструкції
Забезпечення захисту від стороннього проникнення і створення привабливого вигляду...