Кухонні меблі з МДФ дозволяє вбити одним пострілом відразу декілька зайців – вартість її нижче, ніж меблів з масиву, матеріал досить довговічний, а різноманітність забарвлень доведеться по душі прискіпливим господиням. Ну а для того, щоб улюблений стіна радував око не один рік, потрібно раз і назавжди запам'ятати кілька простих правил його обслуговування.
Зберегти цю красу – непросте завдання
У вітринах магазинів блискучі поверхні будь-якого, навіть самого дешевого гарнітура, приковує погляд. Але часто буває так, що вже після пари років експлуатації від колишнього блиску і краси не залишається і сліду. І нехай ціна меблів не дуже велика в порівнянні з аналогом з масиву, це все одно не привід зневажливо до неї відноситься.
Є кілька способів зіпсувати МДФ гарнітури:
Вороги МДФ
Зверніть увагу! Навіть протирати поверхню МДФ краще м'якою ганчірочкою, скребки та щітки (навіть з м'якою щетиною) відразу виключаємо зі свого арсеналу.
МДФ легко можна пошкодити
Перед закупівлею партії чистячих засобів визначимося з тим, що нам підійде, а що ні.
Відразу варто виключити:
Зверніть увагу! Виняток з цього правила – етиловий спирт, він не зашкодить захисне покриття МДФ гарнітура.
Пароочисник підійде для металу, плитки, але ніяк не для ніжного МДФ
Що стосується побутової хімії, то непогано підходять засоби для очищення меблів, їх склад найчастіше нейтральний, абразивних частинок немає, так що і стіна залишиться цілим. Якщо все-таки утворилися дрібні подряпини, може допомогти поліроль.
Звичайно, вічним цей матеріал не стане, але принаймні зберегти його зовнішній вигляд протягом всього терміну експлуатації можна. Достатньо лише дотримуватися основні правила догляду та очищення в залежності від типу обробки поверхні.
За рахунок наклеювання шпону цінних порід дерева зовні такий гарнітур не відрізнити від аналога з масиву. Шпон, звичайно, захищений шаром лаку, але так як він приклеєний до МДФ, це накладає певні обмеження щодо експлуатації меблів, наприклад, її не можна розміщувати поблизу від опалювальних приладів.
Шпонований МДФ виглядає чудово, але висуває ряд вимог до чистячих засобів
В питанні, чим мити кухонний гарнітур з МДФ з обробкою шпоною, варіантів не так багато. Найкраще обмежитися просто слабким мильним розчином і не допускати сильного забруднення поверхні.
Чистка шпонированной поверхні повинна виконуватися в такому порядку:
При виборі поліролю потрібно звернути увагу на його склад. Наприклад, силікон забезпечить блиск і стійкість до вологи, віск запобіжить осадження пилу, а засоби на масляній основі допоможуть приховати невеликі подряпини.
Фінішний штрих після чищення шпонованого МДФ
В питанні ніж почистити кухонний гарнітур з МДФ з плівковим покриттям крім уже перерахованих коштів слід відкинути і ті, які призначені для роботи з натуральним деревом. Всякі поліролі, засоби для догляду, що містять олії, віск тільки погіршать зовнішній вигляд плівки і навіть можуть викликати локальне зміна відтінку плівки і її здуття.
З чистячих засобів підійдуть різні рідини на основі етилового спирту. Непогано себе показують кошти для вікон, що містять у складі етанол.
Зверніть увагу! Спирти негативно діють на плівкове покриття. Тому при очищенні гарнітура надовго залишати засіб на поверхні не потрібно, завдали і тут же насухо протерли.
Іноді питання, як очистити кухонний гарнітур МДФ від жиру перетворюється на справжнє катування. Уявіть, що під рукою немає відповідного миючого засобу, а жирні плями на гарнітурі вже є. Якщо залишити їх, це загрожує проблемами з чищенням в майбутньому, так і глянець покриття може постраждати.
Але є чимало народних рецептів по боротьбі з жиром на кухонному гарнітурі:
Звичайний оцет впорається з більшістю забруднень
На фото – потужний очищувач
Народні засоби
Деякі рекомендують використовувати для очищення старих жирних плям соду, гірчицю, сіль, але у випадку з МДФ такий варіант не підходить. Інструкція у такому разі вимагає інтенсивно терти місце забруднення, а так як і сода, сіль, так і гірчичний порошок є абразивами, то як мінімум потускнение плівки гарантовано.
Використовувати сіль, гірчицю, соду можна хіба що на свіжому жировому плямі, та й то тільки для того, щоб основна частина жиру вбралася в соду/сіль/гірчицю. Потім її акуратно змахуємо з гарнітура і далі діємо стандартними способами.
Сода – чудовий адсорбент
Кухонний гарнітур повинен постійно радувати око, на жаль, жир та інші традиційно кухонні забруднення можуть швидко позбавити стіна привабливості. Але впоратися з цією проблемою легко – достатньо просто не запускати кухню і регулярно займатися чищенням кухонних меблів.
На відео у цій статті показано пара хитрощів з очищення кухонних фасадів.
В коментарях можете поділитися своїми рецептами з очищення кухонних меблів.