» » Кухонні гарнітури з МДФ: чим мити покриття з глянцем, як очистити МДФ від жиру, відео і фото

Кухонні гарнітури з МДФ: чим мити покриття з глянцем, як очистити МДФ від жиру, відео і фото



Кухонні меблі з МДФ дозволяє вбити одним пострілом відразу декілька зайців – вартість її нижче, ніж меблів з масиву, матеріал досить довговічний, а різноманітність забарвлень доведеться по душі прискіпливим господиням. Ну а для того, щоб улюблений стіна радував око не один рік, потрібно раз і назавжди запам'ятати кілька простих правил його обслуговування.

Зберегти цю красу – непросте завдання

Зберегти цю красу – непросте завдання

вбиває МДФ

У вітринах магазинів блискучі поверхні будь-якого, навіть самого дешевого гарнітура, приковує погляд. Але часто буває так, що вже після пари років експлуатації від колишнього блиску і краси не залишається і сліду. І нехай ціна меблів не дуже велика в порівнянні з аналогом з масиву, це все одно не привід зневажливо до неї відноситься.

Є кілька способів зіпсувати МДФ гарнітури:

  • використовувати чистячі речовини, що містять луги, кислоти, розчинники. МДФ хоч і захищений декількома шарами фарби або емаллю, ПВХ плівкою, але це покриття при впливі деяких видів побутової хімії швидко втратить свій вигляд;
  • використовувати абразивні чистячі засоби – постраждає зовнішній вигляд, на глянцевому, блискучої поверхні подряпини будуть виглядати особливо привабливо;
Вороги МДФ

Вороги МДФ

Зверніть увагу! Навіть протирати поверхню МДФ краще м'якою ганчірочкою, скребки та щітки (навіть з м'якою щетиною) відразу виключаємо зі свого арсеналу.

  • МДФ від вологи не захищений на 100%. Якщо стіна потрапить вода, але її тут же промокнути і витерти поверхню насухо, то нічого страшного не станеться. Набагато гірше, якщо волога попадає у важкодоступні місця, наприклад, між стіною кухні і задньою стінкою меблів. З часом матеріал розбухне, відновити колишню форму буде вже неможливо;
  • навіть випадковий удар середньої сили може залишити мітку на поверхні. Якщо форма кухонного гарнітура з МДФ не ідеально вписується в кухонний простір, то що заважає його частини в майбутньому швидше за все з'являться подряпини.
МДФ легко можна пошкодити

МДФ легко можна пошкодити

Друзі і вороги МДФ

Перед закупівлею партії чистячих засобів визначимося з тим, що нам підійде, а що ні.

Відразу варто виключити:

  • будь чистячі засоби на основі спирту;

Зверніть увагу! Виняток з цього правила – етиловий спирт, він не зашкодить захисне покриття МДФ гарнітура.

  • непогано себе показує очищення старих забруднень парою, але у випадку з МДФ краще про пароочистителе забути. Навіть якщо зовні покриття не постраждає, в майбутньому в цьому місці можливе відшарування плівки та інші проблеми;
Пароочисник підійде для металу, плитки, але ніяк не для ніжного МДФ

Пароочисник підійде для металу, плитки, але ніяк не для ніжного МДФ

  • такі народні засоби, як рослинна олія, зубну пасту, соду (2 останніх – абразиви, тому їх і виключаємо). Своїми руками можна виготовити непоганий засіб, але тут потрібна особлива акуратність, про «народній медицині» трохи нижче;
  • всі речовини, що містять кислоти, луги, натрій і хлор. Зазвичай на упаковці виробник вказує область застосування миючого засобу, якщо в переліку немає меблів з МДФ, то краще не ризикувати.

Що стосується побутової хімії, то непогано підходять засоби для очищення меблів, їх склад найчастіше нейтральний, абразивних частинок немає, так що і стіна залишиться цілим. Якщо все-таки утворилися дрібні подряпини, може допомогти поліроль.

Тонкощі догляду за МДФ

Звичайно, вічним цей матеріал не стане, але принаймні зберегти його зовнішній вигляд протягом всього терміну експлуатації можна. Достатньо лише дотримуватися основні правила догляду та очищення в залежності від типу обробки поверхні.

Шпонированное покриття

За рахунок наклеювання шпону цінних порід дерева зовні такий гарнітур не відрізнити від аналога з масиву. Шпон, звичайно, захищений шаром лаку, але так як він приклеєний до МДФ, це накладає певні обмеження щодо експлуатації меблів, наприклад, її не можна розміщувати поблизу від опалювальних приладів.

Шпонований МДФ виглядає чудово, але висуває ряд вимог до чистячих засобів

Шпонований МДФ виглядає чудово, але висуває ряд вимог до чистячих засобів

В питанні, чим мити кухонний гарнітур з МДФ з обробкою шпоною, варіантів не так багато. Найкраще обмежитися просто слабким мильним розчином і не допускати сильного забруднення поверхні.

Чистка шпонированной поверхні повинна виконуватися в такому порядку:

  • спершу протираємо поверхню вологою ганчіркою, це видалить частинки пилу, бруду;
  • далі можна використовувати відповідний засіб, наприклад, для чищення вікон (якщо під рукою немає спеціального складу для МДФ). Схема та ж – наносимо його на ганчірку і акуратно протираємо стіна. Напрямок руху – строго вздовж волокон шпону, це знизить ризик виникнення подряпин до мінімуму.
  • щоб на лакованій поверхні не залишилися розлучення – витираємо насухо чистою ганчіркою.

При виборі поліролю потрібно звернути увагу на його склад. Наприклад, силікон забезпечить блиск і стійкість до вологи, віск запобіжить осадження пилу, а засоби на масляній основі допоможуть приховати невеликі подряпини.

Фінішний штрих після чищення шпонованого МДФ

Фінішний штрих після чищення шпонованого МДФ

МДФ з плівковим покриттям

В питанні ніж почистити кухонний гарнітур з МДФ з плівковим покриттям крім уже перерахованих коштів слід відкинути і ті, які призначені для роботи з натуральним деревом. Всякі поліролі, засоби для догляду, що містять олії, віск тільки погіршать зовнішній вигляд плівки і навіть можуть викликати локальне зміна відтінку плівки і її здуття.

З чистячих засобів підійдуть різні рідини на основі етилового спирту. Непогано себе показують кошти для вікон, що містять у складі етанол.

Зверніть увагу! Спирти негативно діють на плівкове покриття. Тому при очищенні гарнітура надовго залишати засіб на поверхні не потрібно, завдали і тут же насухо протерли.

Народна медицина – ефективні засоби для чищення МДФ

Іноді питання, як очистити кухонний гарнітур МДФ від жиру перетворюється на справжнє катування. Уявіть, що під рукою немає відповідного миючого засобу, а жирні плями на гарнітурі вже є. Якщо залишити їх, це загрожує проблемами з чищенням в майбутньому, так і глянець покриття може постраждати.

Але є чимало народних рецептів по боротьбі з жиром на кухонному гарнітурі:

  • оцет, змішаний із звичайною горілкою в пропорції 1:1 перетворюється на потужний засіб. Зазвичай досить просто протерти поверхню і жиру як не бувало;
Звичайний оцет впорається з більшістю забруднень

Звичайний оцет впорається з більшістю забруднень

  • ще один варіант саморобної розчину – суміш лимонного соку, оцту і невеликої кількості спирту (як варіант лимонний сік можна замінити дрібно подрібненою цедрою);
  • у питанні ніж чистити кухонний гарнітур з МДФ з глянцем краще утриматися від сильнодіючих засобів. Один з варіантів – приготувати «полегшену» версію стандартного миючого засобу. Досить змішати лимонний сік з водою і додати зовсім небагато сильнодіючого засобу, шкоди глянсової поверхні не буде, а приємний запах і чистота гарантовані;
  • звичайний мильний розчин справляється з більшістю забруднень;
  • чистий лимонний сік теж підійде. Можна прямо часточкою пройтися по жирових плям і через хвилин 20-30 протерти меблі насухо;
На фото – потужний очищувач

На фото – потужний очищувач

  • у питанні чим відмити кухонний гарнітур з МДФ може використовуватися навіть глина, змішана з оцтом (в стані рідкої кашиці). Засіб, звичайно, екзотичне, але дієве і підійде для боротьби зі старими жировими плямами. Суміш просто наноситься на пляму і через півгодини акуратно видаляється, глянець не страждає.
Народні засоби

Народні засоби

Деякі рекомендують використовувати для очищення старих жирних плям соду, гірчицю, сіль, але у випадку з МДФ такий варіант не підходить. Інструкція у такому разі вимагає інтенсивно терти місце забруднення, а так як і сода, сіль, так і гірчичний порошок є абразивами, то як мінімум потускнение плівки гарантовано.

Використовувати сіль, гірчицю, соду можна хіба що на свіжому жировому плямі, та й то тільки для того, щоб основна частина жиру вбралася в соду/сіль/гірчицю. Потім її акуратно змахуємо з гарнітура і далі діємо стандартними способами.

Сода – чудовий адсорбент

Сода – чудовий адсорбент

Підбиття підсумків

Кухонний гарнітур повинен постійно радувати око, на жаль, жир та інші традиційно кухонні забруднення можуть швидко позбавити стіна привабливості. Але впоратися з цією проблемою легко – достатньо просто не запускати кухню і регулярно займатися чищенням кухонних меблів.

На відео у цій статті показано пара хитрощів з очищення кухонних фасадів.

В коментарях можете поділитися своїми рецептами з очищення кухонних меблів.



Похожие предложения
Дата добавления: 16-06-2017, 17:27
Статьи по теме
Хвороби та шкідники яблунь: методи боротьби і фото
Гордість будь-якого дачника – це його сад. Адже як приємно підійти до дерева,...
7 причин доверить создание видеоконтента компании "Dme.Production"
Сегодня многие компании занимаются созданием видеоконтента. Обращаем ваше внимание на...
Особенности мрамора и сфера его применения
Мрамор является породой горного происхождения. С греческого "marmaros" переводится как...
Як зробити стіл з металевого профілю своїми руками
Металевий столик може прикрасити будь-який інтер'єр. Приміром, стати прикрасою кухні в...
Піноплекс Основа: технічні характеристики і область застосування
Вимоги до комфортності житла істотно підвищуються. Все більша увага приділяється...
Искусственный газон для загородного коттеджа: за и против, особенности ухода
Наиболее часто искусственный газон является покрытием спортивных площадок. Но его также...
Водяні теплі підлоги своїми руками: монтаж
Все про влаштування підлог Тепла підлога – елемент комфорту, який можна організувати...
Вуличний умивальник для дачі
Ландшафтний дизайн Нерідко дачу складно облаштувати усіма необхідними цивілізованими...
Учимся правильно ухаживать за собственным садом
Благодаря использованию различного садового инструмента и оборудования, существенно...