» » Як позбутися від дротяників на картоплі: методи боротьби, відео-поради

Як позбутися від дротяників на картоплі: методи боротьби, відео-поради



Головною метою будь-якого городника є отримання хорошого і якісного врожаю зі свого дачного та садового ділянки. Осінній збір непридатних в їжу бульб картоплі призводить до того, що дачники починають активно вивчати методи і засоби боротьби з дротяником.

Цей шкідник завдає чималої шкоди сільському господарству, і позбутися від нього буває дуже проблематично.

Хто такий дротянка

Жук-коваликанасправді дротянка — це всього лише личинка жука-щелкуна, який, до речі, є абсолютно нешкідливим комах. Свою назву жук-ковалика отримав за здатність видавати своєрідний звук — клацання під час виконання перевороту зі спини на живіт.

Відкладання яєць жук-ковалика починає в березні-липні, і за одну кладку їх кількість може становити 50-200 штук. Через 2-3 тижні з яйця розвивається личинка, яка і отримала назву «дротянка».

Тіло дротяників вкрите жовтого або жовтувато-коричневим забарвленням і досягає довжини 15-25 мм. Шкідник має плоску голову і три пари ніг однакового розміру. А з-за дуже твердої структури тіла дротяників його неможливо розчавити.

Термін життя дорослого жука становить не більше року, а ось його личинки здатні виживати протягом 4-5 років. У перші роки життя внаслідок свого невеликого розміру дротянка не чинить значної шкоди рослинам.

Важливо! Варто пам'ятати, що більшої шкоди личинки завдають культур приблизно на 3-5 році свого існування, в цей період позбутися від дротяників на своїй ділянці стає дуже проблематично.

Якої шкоди дротянка завдає рослинам

Дротянка шкідникЧималої шкоди личинки дротяників наносять картоплі, бульби якого вони прогризають з різних сторін. Пошкоджують також стебла і кореневу систему таких рослин як морква, буряк, редис і капуста.

Мешкаючи в землі, дротянка проробляє отвору в тій частині стебла, яка розташована в Грунті.

А в деяких випадках може знищити весь посадковий матеріал ще до появи сходів. Наприклад, дротянка може знищити всі посадки кукурудзи, проробляючи в насінні отвори і роблячи неможливим їх проростання.

Агротехнічні методи боротьби з дротяником

Перекопування земліВсе різноманіття способів боротьби з дротяником можна розділити на дві великі групи: агротехнічні методи і хімічні препарати.

агротехнічними методами і прийомам позбавлення від дротяників на ділянці відносяться:

  • ретельна перекопування грунту особливо перед настанням перших морозів. Такий спосіб дає можливість вивести дротяників на поверхню грунту. Холодна температура повітря і перші морози допоможуть знищити велика кількість комах. Багато городників перекопують Грунт і з настанням весни, адже це допомагає підняти на поверхню грунту вже відкладені яйця жука - щелкуна. Яскраве сонце також спричиняє на них згубний вплив і майбутні личинки гинуть;
  • важливим засобом боротьби з дротяником є підтримка санітарного стану ділянки, тобто своєчасне видалення кореневищ рослин, а особливо кореневища злісного бур'яну пирію повзучого (коріння пирію служать основною їжею для шкідника.)
  • дротянка добре себе почуває тільки в Грунтах з підвищеною кислотністю, тому її зниження дозволить позбутися цієї комахи. Для зменшення рівня кислотності мел, вапно, або шкаралупу від яєць, які слід вносити в грунт під час її осінньої обробки з розрахунком 130-200 грам препарату на 1 метр квадратний.

Народні засоби

Народні засобиНайбільшою популярністю користуються спеціальні рослини-приманки, які висівають на території проживання дротяників. Приманками є такі культури, як ячмінь, пшениця, овес і кукурудза.

Ці рослини становлять основний раціон личинок, тому після проростання викопуються разом з скопилася в них дротяниками. Робити це слід за кілька тижнів до посадки картоплі.

Ще одним простим і ефективним способом захисту від дротяників є використання принади у вигляді картоплі. Бульби картоплі нарізують на невеликі шматочки, нанизують на волосінь по 3-4 принади й закопують їх у землю.

Через кожні 3-4 дні слід викопувати приманки і знищувати скупчилися в них личинок. Цей спосіб підійде для знищення дротяників на невеликих ділянках і городах.

  • багато городників на грядках з коренеплодами висаджують сидерати. Сидерати – це рослини, які вирощують з метою подальшого закладення в грунт. Вони служать своєрідним «зеленим добривом», допомагають поліпшити струтуру грунту і збагачують її азотом. До таких видів рослин відносяться чорнобривці і гірчиця, у своєму складі вони містять ефірні олії, що є причиною різкого запаху. Рослини-сидерати мають фітосанітарними властивостями і допомагають назавжди позбутися від дротяників;
  • при виявленні дротяників на своїй ділянці хорошим засобом боротьби є дотримання сівозміни або чергування городніх культур: посадка коренеплодів повинна чергуватися з посадкою бобових, які також володіють відлякуючою ефектом для дротяників.

Хімічні препарати для позбавлення від дротяників

provolochniknakartoshke6Використовувати хімічні препарати можна тільки тоді, коли всі інші методи і прийоми боротьби не дали жодного позитивного результату.

Позбутися від великої кількості личинок на ділянці допоможе розчин звичайної марганцівки. При проведенні весняної посадки коренеплодів рекомендується в кожну лунку або борозенку влити слабкий розчин перманганату калію з розрахунком 10 літрів 20-25 посадок.

Серед хімічних препаратів позитивні відгуки отримали «Базудин», «Почин», «Громобій», «Табу» та інші. Всі ці препарати є сильнодіючими, тому робити їм обробіток Грунту слід в строгій відповідності з інструкцією.

При посадці картоплі «Базудин» і «Почин» слід розбавити звичайним річковим піском або землею приблизно по 1 ч. л. насипати в кожну лунку перед посадкою. У спеціалізованих магазинах купити «Базудин» можна за 35.00 рублів за 30 грамів, а «Почин» обійдеться в 45 рублів за упаковку.

Хороший ефект у боротьбі з дротяником дає застосування такого засобу, як «Престиж». Щоб обробити 30 кг бульб картоплі, потрібно розчинити в 0,3-0,6 літрах води 30 мл цього препарату. Придбати «Престиж» можна» за ціною 690 руб за 150 мл

Засіб ПровотоксЗавдяки обробці грунту препаратом «Провотокс» можна не тільки знищити всі личинки дротяників, але і підвищити якість картоплі.

Для цього кілька гранул препарату слід внести в лунку під час посадки картоплі з розрахунку 40 г на 10 метрів квадратних. У спеціалізованих магазинах 40 грам препарату можна купити за 16 рублів.

Механізм дії такого хімічного засобу, як «Табу» заснований на придушенні нервової системи комах, що призводить до втрати рухової активності, відсутності апетиту і поступової загибелі. Цей препарат використовують у вигляді розчину, яким обробляють молоді посадки.

Основним способом застосування цього препарату є обробка бульб картоплі з розрахунку 8 мл на 1 літр води. Ціна за 1 літр кошти коливається від 4000 до 4400 рублів.

Підведемо підсумки

Звичайно ж, кожен дачник сам вирішує яким способам і засобам віддати перевагу при боротьбі з дротяником. Використання хімічних препаратів на своїй ділянці, може негативно позначитися на якості майбутнього врожаю, тому варто віддати перевагу агротехнічних методів.

Хороший ефект дає регулярна боротьба з бур'янами і зниження кислотності грунту, а також використання різних видів рослин-приманок.

Детальніше про методи боротьби з дротяником дивіться у цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 24-05-2017, 19:41
Статьи по теме
Посадка дині на розсаду - відповіді на хвилюючі питання про посіві насіння в домашніх умовах
В південних районах Росії вирощування дині – не рідкість, а в середніх і північних...
Штучна водойма своїми руками
Ландшафтний дизайн Штучний водойма – вдале рішення ландшафтної архітектури, за...
Как правильно подбирать унитазы для санузла
Санузел является важным пространством для выполнения гигиенических процедур в любой...
Електричний або водяний тепла підлога: переваги та недоліки систем підігріву
Представлені сьогодні на ринку технології підігріву підлоги можна розділити на дві...
Установка вертикальних жалюзі своїми руками
Двері і вікна Сьогодні найпопулярнішими видами жалюзі по праву вважаються вертикальні....
Чим покрити дах лазні профнастилом або металочерепицею
Лазня і Сауна Сьогодні ринок заповнений різними покрівельними матеріалами, які можна...
Особливості і застосування профільних труб
Профільні труби є незамінним матеріалом у багатьох галузях промисловості та будівництва...
Плінтус для натяжної стелі: поліуретанові та інші види, інструкція з встановлення, відео і фото
Плінтус приховує місце монтажу натяжної стелі і надає конструкції привабливий вигляд...
Як підключити вимикач з однією клавішею: покрокова інструкція установки, ремонту і монтажу
Побутової вимикач – це пристосування, призначене для розмикання або замикання...