Лісова красуня відноситься до тих сортів, назва яких знають практично все, що називається «від мала до велика» з-за прекрасного смаку плодів. Що про нього відомо? Є кілька версій появи цього сорту.
По одній – грушу з красивими і надзвичайно смачними плодами 200 років тому виявив у лісі поблизу міста Алоста садівник Шатільон. Інша версія стверджує, що якийсь ботанік Фарио з бельгійського містечка Дефтингена вивів цей сорт шляхом вільного посіву насіння.
Проте достовірно відомо, що свою популярність Лісова красуня отримала завдяки зусиллям бельгійського професора Жана-Батіста Ван Монса на початку XIX століття.
Будучи привезеної із Західної Європи видатним селекціонером Л. П. Симиренка, вона отримала широке розповсюдження на всій європейській території нашої країни, а також на Україні, в Молдавії, Середній Азії, Білорусі, Литві та Естонії.
Плоди груші сорту Лісова красуня
Це дерево не можна не помітити на садовій ділянці – воно гордо здіймається над невисокими вишеньками, круглими яблоньками і може досягати висоти до 10 метрів.Форма крони – широка, пірамідальна, негуста. Молоде деревце росте досить швидко і щорічно формує прямі, міцні пагони темно-червоного кольору. Навесні рослина покривається дрібними білими або рожевими квітками, які практично повністю ховають від нашого погляду дрібні овальні листя.
Візьміть на замітку: сорт груші Лісова красуня досить добре переносить примхи весняної погоди – її перепади температури.Оскільки сорт Лісова красуня є частково самоплідних (тобто без допомоги інших запилювачів на ній може утворитися 20 відсотків зав'язей), для отримання рясного врожаю рекомендуємо поруч посадити пару сортів груш Вільямс, Безсім'янка або Улюблениця Клаппа.
Через 5-7 років дерево, прищеплене на сильнорослих підщепах, починає активно плодоносити. Якщо ж щеплення виконана на айві, то плодоношення починається раніше – на 4-5 рік.
Восени, у другій половині серпня, на тлі ще зеленого листя яскравими плямами виділяються витончені плоди золотистого кольору з ошатним рум'янцем на одній бочці. Шкірка у них тонка, щільна, на дотик шорстка, на поверхні видно невеликі цятки рудуватого кольору.
Дивлячись на цю спокійну красу, мимоволі скажеш: «Яка красуня». Рука так і тягнеться до гілки, щоб зірвати грушу і насолодитися тане смаком її дуже соковитою і ароматною м'якоті: солодким з невеликим кислуватим відтінком.
Можливо, Вам сподобається стаття про зимових сортах груші. Про користь і шкоду груші Ви можете почитати тут. Також Вам може знадобитися стаття про те, як робити щеплення груші.Урожай дає щорічно, але його масовий обсяг може змінюватися. Прекрасний осінній сорт, має одну особливість: дозрілі плоди швидко переспевают, обсипаються і псуються, тому щоб збільшити термін їх зберігання знімайте урожай раніше – приблизно за тиждень до фази повного дозрівання.
груші можуть Зберігатися близько 20 днів, тому вживати їх краще всього в свіжому вигляді. Що стосується способів переробки, то цей сорт груші рекомендується використовувати у приготуванні компотів.
Сорт відрізняється довговічністю, високою морозостійкістю і добре переносить посуху. З недоліків слід зазначити можливість ураження зав'язей, плодів і листя паршею, що призводить до втрати врожаю.
Посадка груші
Підготовка посадкового місця. Дерева розглянутого сорти відрізняються довговічністю і не виносять пересадок, до вибору самого саджанця і його постійного місця зростання необхідно підходити дуже відповідально.До складу Грунту і умов зростання Лісова красуня не дуже вимоглива. Добре почуває себе на сухому або помірно вологому грунті.
Якщо на вашому садовій ділянці піщаний грунт, посадкове місце потрібно збагатити, тобто внести торф з глиною або компост. Якщо ж переважає глина, то його треба полегшити шляхом внесення суміші з торфу, перегною і піску – вийде поживна пухка субстанція, яку найбільше любить груша.
Висаджувати молоде деревце можна як навесні, так і восени. Якщо планується посадка саджанця у весняний період, то про підготовку місця необхідно подбати ще восени.
Розмір ями повинна бути не менше 0,6 м глибиною і 1,2 м у діаметрі, оскільки сильно розгалужені корені груші не люблять обмежених умов. Для забезпечення кращої адаптації деревця на новому місці у підготовлену яму додають комплекс мінеральних добрив:
Краще всього для посадки підходять 2-3 літніх деревця з добре розгалуженою кореневою системою (коріння повинні досягати довжини не менше 30 см). Якщо вам дістався саджанець з недостатньо розвиненими бічними корінням і міцним центральним коренем, то такому рослині досить приділити більше уваги – і він приживеться на вашій ділянці.
У разі наявності на призначеному для осінньої посадки деревце є листя – акуратно видаліть їх, намагаючись не пошкодити нирки. Намагайтеся не купувати навесні саджанці з розпустилися листям – приживлення може бути тривалим і болючим.
Видалити всі підмерзлі кінчики корінців (у них кора лущиться і на зрізі корінь темного кольору), а також підсохлі коріння і гілочки (у них кора як би скривилася).
Рада садівника: уважно стежте, щоб не заглибити кореневу шийку (вона має підноситись над грунтом на 50-60 мм). Не забудьте після посадки добре полити рослину.Саджанець перед посадкою необхідно вмочити в суміш:
Наведений склад можна замінити розчином гетероауксину.
Подальший догляд за молодим деревцем полягає в регулярному поливі, розпушуванні Грунту, внесення добрив, формування крони, а також запобігання захворювань груші.
Поливати грушу треба в міру необхідності. Після поливу обов'язково взрыхлите землю навколо дерева, щоб запобігти утворенню кірки. Обрізання груші необхідно проводити навесні до розпускання бруньок (в результаті доросле дерево повинно мати пірамідальну форму).
Місця зрізів обов'язково обробіть садовим варом або іншим наявним антисептиком (допустимо застосування олійної фарби).
Внесення мінеральних добрив рекомендується проводити навесні і восени, починаючи з наступного року після посадки. В залежності від стану дерева можна додатково внести підгодівлю і влітку.
Органікою удобрюють кожні три роки, мінеральними добривами – щорічно. Кількість добрив приблизно таке (на 1 м2):
Для більш ефективного витрачання добрив рекомендуємо вносити їх у заздалегідь викопану навколо дерева канавку: спочатку перемішані з грунтом калійно-фосфорні добрива, потім органіку.
Найчастіше вона піддається захворюванню паршею – грибкових захворюванням, вражає листя, зав'язі і плоди.
Захворювання починає розвиватися ранньою весною і призводить до втрати врожаю. Для боротьби з паршею все опале листя восени необхідно спалювати.
При щорічному розвитку цього захворювання рекомендуємо провести повторне обприскування дерев відповідними фунгіцидами.
Наприклад:
Перше обприскування в період початку вегетації, друге – відразу після фази цвітіння і через 2 тижні – третє. Хоч цей сорт і здатний добре переносити морози, все-таки краще допомогти дереву пережити наші зими, і, коли випаде сніг, прикрийте їм нижню частину стовбура (штамб). Інших додаткових укриттів не потрібно.
Якщо ви приділите Лісової красуні побільше уваги, вона відповість вам вдячністю у вигляді щорічних багатих врожаїв, і на вашому осінньому столі завжди буде надлишок ароматних соковитих плодів, чудовий десертний смак яких порадує всіх без винятку домочадців!
Де краще садити грушу, щоб на ній росли смачні і солодкі плоди, дивіться у наступному відео: