Як би ми не намагалися підтримувати комфорт в квартирі на належному рівні, іноді просто варто озирнутися і зізнатися собі, що потрібно щось змінити чи виправити у дизайні. З плином часу кожен предмет меблів приходить в непридатність. Дивани не виняток.
Місце, на якому ми проводимо досить велику кількість часу в колі сім'ї, чи просто приймаючи гостей, або за читанням якоїсь книжки, хотілося б бачити в справному стані. Як часто ми користуємося диваном, настільки швидко він може прийняти неприємний зовнішній вигляд.
Потертості, старіння, пляма від розлитої кави, яке ніяк повністю не вивести, як ні старайся, та й діти в запалі ігор не завжди розуміють, до чого можуть привести їх дії. Ось лише мала частина того, що може вплинути на зовнішню обшивку дивана.
А тепер задайте собі питання: «чи Можна зробити, щось з усім цим самому, в домашніх умовах?» Відповідь: «Так, можна».
У статті розглянемо процес покрокової перетяжки оббивки дивана, не вдаючись до сторонньої допомоги. Звичайно, варто згадати, що виклик на будинок фахівців, які покажуть майстер-клас буде менш тривалим за часом, але при цьому більш витратним. Вибирати Вам.
Насамперед, варто вказати випадки, коли робити відреставрувати предмет меблів самостійно не варто:
Отже, ми вирішили виконати процес реставрації нашого дивана самостійно. Всі вищеперелічені варіанти не про нас. А значить, рухаємося до поставленої мети.
Насамперед варто визначитися з матеріалом і обладнанням, яке буде нами застосовано в процесі роботи.
Вибір матеріалу оббивки теж повинен Грунтуватися не тільки на Ваших особистих перевагах, але повинен враховувати, наприклад, оформлення кімнати в цілому. Більш того, по обшивці існує велика кількість інформації та перед вибором слід попередньо проконсультуватися.
На фото у каталогах будь-якого швейного магазину представлений широкий асортимент матеріалів, якими можна оббити диван, і зшити подушки. Користуються попитом шкіра, кожзам, велюр, флок, гобелен і жакард.
Ось декілька порад з вибору тканини:
Синтепон додасть легкість м'яких меблів. Яскраво виражений запах хімії може служити дзвіночком на неякісне походження.
Синтепон є довговічним матеріалом, а тому змінюється вкрай мало, якщо все зроблено технологічно правильно. При застосуванні варто звернути увагу на товщину матеріалу і його міцність. Вкрай важливо, щоб він був однаковим по всій площі застосування.
Із застосуванням поролону все трохи легше. За якість матеріалу відповідає його структура. Матеріал високої якості, при стисненні, відразу відновить початкову форму, а при низькому потрібен час. Варто згадати, що у високоякісних меблів між тілом людини і поролоном використовують прокладки з ватину та ін
Порада: зверніть увагу на запах майбутньої оббивки, він не повинен відштовхувати.Підготовка інструменту, також займає окреме місце, ось частина з необхідного:
Звичайно, перед тим, як ми приступимо до роботи, варто предмет нашої меблів розібрати (ключі нам в допомогу).
Не варто забувати про деякі позначках для себе в цьому процесі, а то розібрати – розберемо, а от зібрати назад – можуть виникнути проблеми. Процес вимагає акуратності з нашого боку, а значить не варто варварськи відривати кріплення, якщо не вийшло з «розбігу».
Такі елементи як боковини, спинки підлягають розбиранню в першу чергу. Покроковий процес розбирання:
Необов'язково слідувати цій інструкції строго, але точно варто звернути на це увагу.
Ось і фінішна пряма. Щоб не затягувати процес перетяжки, на руках, після розбирання дивана, повинен бути старий оббивний матеріал.
Це кращий варіант, який скоротить час, на реставрацію. Особливо для кутових диванів або меблів зі складною конструкцією.
Беремо нову оббивну тканину і вирізаємо з неї деталі, використовуючи контури старої. Можна попередньо крейдою або милом позначити цей контур, приклавши як трафарет стару оббивку і додавши при цьому сантиметри 3-5 запасу.
Для більшої частини дивана таких дій, проте з подушками справа йде не так райдужно. Тут не обійтися без майстра під рукою, але його у нас немає, значить, влаштовуємо свій майстер-клас:
Даний метод дозволить обтягнути нам залишилися частини дивана своїми руками. Не варто забувати, що матеріалу, який взято «впритул», може не вистачити, будьте уважні.
Купівля оббивного матеріалу із запасом вбереже від непотрібних витрат. Залишився матеріал можна буде пустити на перетяжку чого-небудь іншого, благо фантазії вистачає.
І наостанок. Не варто стрибати вище власної голови, якщо не впевнені у своїх силах краще зверніться до фахівців. Вони допоможуть перетворити диван. Так само можна подивитися спеціальне відео нижче, щоб краще уявити собі весь процес перетяжки: