» » Холмогорський гуси: опис і розведення породи в домашніх умовах

Холмогорський гуси: опис і розведення породи в домашніх умовах



Холмогорський гуси входять в п'ятірку кращих, на думку експертів. Порода визнана однією з найстаріших, виведених на території Росії.

Вона є поміссю Китайських і місцевих ліній. Саме Холмогорський гуси чудово підходять для розведення в домашніх умовах на території нашої країни, так як вміють адаптуватися практично до будь-яких погодних умов.

Гуси не вимагають спеціальних умов утримання і вкрай рідко хворіють.

Особливість

1137Дана порода має м'ясний напрям, так як птахи швидко набирають вагу, а їх м'ясо відрізняється не тільки прекрасними смаковими якостями, але і володіє неоціненною користю для організму людини. При цьому воно є дієтичним продуктом, що дозволяє не набирати зайві кілограми.

Холмогорський Гуси, щодо своїх побратимів інших порід, які володіють солідними розмірами, і за кілька місяців здатні збільшити свою вагу в кілька разів.

зауважте: Холмогорський гуси є довгожителями — в середньому живуть в 2-3 рази довше, ніж гуси інших порід. Середній вік, до якого може дожити птах, становить 16 років, а зрілості вони досягають вже в три роки.

Вага дорослого гусака складає близько 12 кг, а гуски – 9.

Відмінною особливістю самця є шишка на дзьобі, яка починає формуватися у гусенят приблизно в 6 місячному віці і зростає до 5 років. Також Холмогори мають підборіддя значних розмірів, який іноді звисає до шиї.

Велика голова, довга шия, яскравий, міцний дзьоб, пряма спина і широка, округла груди також вказують на Холмогорскую породу. Щоб краще уявити, як виглядає ця порода, досить глянути на фото.

Забарвлення їх може бути білим, сірим, так і пегим. Вони з легкістю переносять морози, завдяки густому оперенню. Крила у них широкі, але літати вони не можуть з-за великої ваги.

Зверніть увагу: несучість у Холмогорських гусей невисока, порядку 30 штук, але при цьому 4/5 частини з них є заплідненими, і приблизно з половини яєць може з'явитися нове покоління гусей.

Умови утримання

02-holmogorskie-gusРіст і розвиток як молодняку, так і дорослих гусей, безпосередньо залежить від умов, в яких вони містяться.

В безпосередній близькості повинен розташовуватися водойму, це може бути ставок або озеро. Його наявність допомагає птахові шукати собі додаткове харчування, плавати і розвиватися правильно.

Порада фахівця: Холмогорський гуси не можуть постійно перебувати під замком, так як це може негативно позначитися на їх здоров'ї. Випас необхідно здійснювати як в теплу пору року, так і в холодну. Але потрібно пам'ятати, що взимку перебування птахів на свіжому повітрі потрібно скорочувати, а влітку збільшувати.

як будиночка для гусей можна використовувати будь-яке приміщення, головне, щоб вона відповідала наступним вимогам:

  1. kartinka62Приміщення не повинно бути тісним, а на 1 птицю має припадати 1 кв. м.
  2. Гусятник повинен бути теплим, дах не повинна текти, а стіни продуватися, інакше все поголів'я може застудитися, так як Холмогорський гуси погано переносять вогкість і протяги.
  3. Стіни будівлі повинні бути виконані з дерева, при використанні інших матеріалів гуси можуть почати вищипувати утеплювач, що може призвести до їх загибелі і псуванні гусятника. Деревина є натуральним матеріалом, який дозволяє зберігати тепло взимку і прохолоду влітку, до того ж не виділяє ніяких шкідливих речовин.
  4. не Можна утримувати птахів на голій підлозі, для їх утримання потрібно використовувати підстилку, яка допомагає боротися з вогкістю і дозволяє лапам гусей не мерзнути. В якості неї можна використовувати солому, сіно, торф або тирсу.

Слід врахувати: використовуючи тирсу для підстилки, потрібно добре годувати Холмогорських гусей, інакше вони почнуть їх клювати, що призведе до проблем з травним трактом.

Якого віку краще придбати для розведення

gusyata-holmogorskoj-porody-na-podstilke-e1450935201632Набувати для розведення краще молодняк, так як в даному віці у них можна виробити необхідні навички щодо режиму годування, повернення додому після прогулянки.

Гусенята легше звикнути до нової обстановки і господареві. Продажем гусенят займаються фермери по всій країні, тому проблем з їх придбанням виникнути не повинно.

Формуючи поголів'я, наприклад, з 100 птахів, за статевою ознакою, у нього має входити 25 самців і 75 самочок. Дане співвідношення в майбутньому стане оптимальним, так як зниження чисельності гусок призведе до зниження несучості, а скорочення гусаков може призвести до того, що яйця будуть не заплідненими. Що безсумнівно скоротить чисельність їх потомства.

Розмноження

i-2Особливу увагу потрібно звернути на гусок, які готуються робити кладку. У більшості випадків кінець лютого є часом, коли птахи починають нестися.

Забезпечити комфортне проживання можна наступними способами:

  1. Встановити додаткове освітлення;
  2. Підтримувати температуру повітря в гусятнике не нижче 5 градусів;
  3. Стежити за підстилкою, вчасно її міняти.

Спостерігати за поведінкою гуски і її зовнішнім виглядом. Перед тим, як відкласти яйця, птиця трохи худне, починає турбуватися, стає більш рухливою, розкидати солому. Гуски даної породи піклуються про своє потомство, але іноді маса власного тіла їх настільки велика, що вони тиснуть яйця у своїй кладці.

Фахівці рекомендують: заводчику необхідно привчити самку Холмогорського гусака нести яйця в гнізді, а також не залишати його під час стресових ситуацій.

Поява гусенят

gusynya-s-novorozhdennymi-gusyatamiПісля того, як пташенята вилупилися, необхідно стежити за температурою повітря і станом підстилки, особливо в перший місяць.

Температура не повинна перевищувати 22 градуси, у гусятнике не повинно бути вогкості і калюж.

Годувати гусенят у перші дні життя потрібно по 7 разів, поступово зменшуючи кількість годувань до 4 до кінця першого місяця.

зверніть увагу: корм повинен відповідати віку пташеня, спочатку краще давати мелконарезанного зелень і сир, замішуючи з з меленим зерном. Потім ввести коренеплоди, макуха.

Маленькі гусенята не можуть встати самостійно після падіння, тому потрібно стежити за ними і допомагати їм вставати.

Чим харчуються

hqdefault-1Раціон гусей може включати пшеницю, комбікорм, а також траву, рослинну їжу, в тому числі овочі.

Влітку частина їжі вони можуть знайти самостійно під час прогулянки, клюя рослини, жуків, а взимку такої можливості немає, тому в цей період часу їх потрібно годувати більше. При цьому не можна годувати птахів чимось одним.

Їх раціон повинен включати цільне зерно, подрібнене сіно бобових рослин, коренеплоди і бульбоплоди, а іноді можна давати квашену капусту.

Для підвищення імунітету і продуктивності слід давати премікси, тобто мінерально-вітамінні суміші, які можна придбати при купівлі кормів.

У першій половині дня краще давати вологі корми (у вигляді нарізаних овочів і перемішаних одна з одною), а у другій половині запарені сухі корми.

Це важливо: в гусятнике повинні бути різні ємності для кожного виду корму. Для вологих кормів підійдуть годівниці з металу, для сухого — з дерева.

Правильний догляд і грамотно складений раціон допоможуть не тільки зберегти життя гусей, підвищити їх продуктивність, але і отримати велику і здорове потомство.

Дивіться відео, в якому фахівці докладно розповідають про розведенні гусей холмогорської породи:



Похожие предложения
Дата добавления: 30-06-2017, 11:30
Статьи по теме
Опис сортів самобесплодной чорної черешні: Мелітопольська, Дайбера і Французька
Черешню іноді називають пташине ягодою з-за того, що нею люблять ласувати птиці. Але не...
Розкладний стіл своїми руками - креслення та інструкція з фото
Розкладний стіл є прекрасним рішенням для великої родини або дружній компанії. В...
Установка водонагрівача: проточні, накопичувальні види, інструкція з монтажу, відео і фото
Установка водонагрівача своїми руками здається складним завданням? Я вмію це робити,...
Вентиляція в лазні своїми руками: пристрій, схеми, покрокова відео-інструкція
Вентиляція – невід'ємна складова частина для будь-яких типів приміщень. У нашій статті...
Незабудка як символ любові, краси і ніжності: популярні види і кращі фото кольорів
Який людина не хоче мати красиву клумбу на своїй присадибній ділянці, докладаючи при...
Ворота з профнастилу: орні та інші конструкції, технологія виготовлення, відео і фото
Якщо ви не знаєте, як зробити ворота з профнастилу своїми руками, і думаєте, що це...
Вертикальні сади своїми руками
Ландшафтний дизайн Вертикальний сад – модний тренд дизайну, який полюбився...
Як правильно побудувати гараж з сендвіч панелей своїми руками: креслення з розмірами, покрокове відео-керівництво
Після придбання автомобіля, обов'язково знадобиться гараж. Щасливий власник машини...
Шпонування своїми руками: інструменти, технологія і покрокова інструкція
Приходить час, коли меблі або двері з дерева втрачають свій первинний вигляд. Викидати...