Здоров'я дерев безпосередньо пов'язане з їх красою і плодоношенням. Ураження листя шкідниками призводить до того, що рослини змушені пускати всі сили на відновлення зелені, не залишаючи нічого на плоди.
Захворювання можуть перекинутися на гілки, стовбури і коріння, що також позначиться на здоров'ї в гіршу сторону. Щоб цього не сталося, садівники воліють проводити регулярну профілактичну обробку дерев і кущів.
Захист дерев найчастіше відбувається зовні за допомогою розпилення: садівники обприскують крону, щоб позбутися від бактерій і жуків. Воно більш ефективно і дозволяє отримати більш швидкий результат.
Проте ручне розпорошення складно назвати оптимальним варіантом — найчастіше воно являє собою обприскування рослин за допомогою віника. Останній опускають у відро з розчином і трясуть над листям.
Відразу зрозуміло, що цей спосіб складний, довгий і може призвести до серйозних проблем: падаючи на людину, краплі розчину можуть спровокувати алергію або опіки, крім того, сліди залишаться на самому вінику. Сама обробка теж нерівномірна: на деякі листи може потрапити більше розчину, на інші не потрапить нічого.
Це важливо: при ручному розпиленні необхідно ретельно захищати шкіру, очі, ніс і слизову від попадання хімікатів.Сьогодні для регулярної обробки дерев і кущів все частіше набувають спеціальні обприскувачі. в порівнянні з «дідівським» способом прилади мають кілька переваг:
Перед придбанням обприскувача необхідно ретельно вивчити типи моделей і вибрати найбільш підходящу. Всі варіанти різняться обсягами, конструкціями та іншими параметрами, від яких залежить ціна.
Хорошим прикладом є найпростіші пульверизатори.
Конструкція з ручним приводом являє собою ємність, від якої відходить шланг з самим розпилювачем.
При натисканні на кнопку поршень проштовхує частина рідини в шланг і розпилює за допомогою спеціального сопла. Регулюючи подачу, можна отримати більш або менш крупні краплі.
До достоїнств пульверизаторів відносяться:
До недоліків можна віднести невеликі обсяги: максимальний розмір пристрою становить два літри. При великій кількості дерев вони будуть марними – садівник швидко втомиться постійно наповнювати пульверизатор.
Серед найбільш популярних фірм значаться словенська «Sadko» і німецька «Gardena».
Їх принцип роботи вмикає насос: за допомогою вбудованою в кришку помпи речовина викачується з бака і поступає в трубку і штангу з форсункою.
Для запуску необхідно натиснути на кнопку на ручці і тримати її, або зафіксувати. Пристрої забезпечені ременем для перенесення.
В якості достоїнств помпи називають:
Проте ці моделі коштують дорожче ручних, а тому купувати її заради кількох грядок немає сенсу. Найбільш популярні польські «Marolex», «Kwazar», англійський «Hozelock» і росіянин «Жук».
Назва говорить сама за себе: це великі (до 20 літрів) прилади, які носять за спиною на манер ранця.
За допомогою такого розпилювача легко обробити до 50 соток землі або кілька десятків дерев.
Розрізняють два типу таких обприскувачів:
Для зручності ранцеві моделі мають широкі ремені, які надіваються на плечі, і додатково фіксуються на поясі. Це дозволяє пристрою залишатися на місці, не сповзаючи. Деякі моделі дозволяють переставляти важільну ручку на різні сторони, роблячи пристрій підходящим для лівшів.
Найбільшим попитом користуються фірми «Sadko» («Садко») і «Gardena», німці «Solo».
Це більш дорогі і зручні моделі, мотор в яких працює за рахунок електричної батареї акумулятора.
Зарядивши її, садівник отримує можливість повністю звільнити руки від необхідності постійно підкачувати речовина.
Зарядити батарею можна через звичайну електромережу.
Обприскувачі такого плану розрізняються за:
Хорошим варіантом стане італійська фірма «Stocker», а також варіанти «Sfera», «Makita», «Palisad» і «Comfort».
Ці апарати більше підійдуть фермерським господарствам і великим ділянок, так як вони володіють величезною потужністю – до 5 л. с.
Чим більша потужність, тим далі полетять краплі і тим більшу площу можна буде охопити за один раз.
Мотооприскувачі працюють на бензині і максимально автоматизовані, що дозволяє зменшити роль людини по максимуму. В основному випускаються у вигляді ранців чи на коліщатках, щоб їх можна було легко переміщати під час роботи.
Зверніть увагу: деякі мотори можна використовувати як для рідин, так і для порошків, а також застосовувати в якості повітродувка для змітання листя.Бензоопрыскиватели навряд чи підходять для дачних ділянок: їх потужність і вартість занадто великі для невеликих обмежених площ. Так, вони можуть розпорошувати хімію на 7 метрів у висоту і на 12-15 вперед – деякі ділянки готові похвалитися такими розмірами.
Серед бензинових варіантів попитом користуються «Champion», «Solo», «Echo», «Green Field», «Oleo-Mac» і «Efco».
При виборі моделі необхідно звернути увагу на наступне:
Важливо наявність в комплекті повної інструкції й гарантійного талона.
Також варто звернути увагу на адреси сервісних центрів: бажано, щоб їх було кілька, і вони розташовувалися в межах доступу.
Обприскувач для дерев необхідний всім садівникам: завдяки йому рослини обробляють від шкідників і хвороб. Профілактична обробка відбувається двічі на рік, навесні та восени, але може знадобитися і протягом літа.
Перед тим, як купити пристрій, необхідно звернути увагу на потребу садової ділянки обприскуванні, фізичні можливості самого садівника і розміри ділянки. Також варто заздалегідь подивитися декілька відео про роботу та огляди різних типів пристроїв, почитати відгуки з фото: це допоможе краще уявити, з чим доведеться мати справу.
Пропонуємо Вашій увазі відеоогляд різних моделей садових обприскувачів: