» » Кращі сорти черешні для середньої смуги: посадка, вирощування і догляд

Кращі сорти черешні для середньої смуги: посадка, вирощування і догляд



Черешня — плоди садового дерева, батьківщиною якої є Україна, Південні райони Європи, Середня Азія і Північний Кавказ. Плоди черешні володіють потужним корисним впливом на організм людини, тому застосовуються в лікуванні з далекої давнини.

Черешню нерідко порівнюють з вишнею, але, насправді, вона більш корисна і володіє м'яким смаком і приємним ароматом. Крім теплолюбних сортів черешні, існують і морозостійкі, які садівники пристосувалися вирощувати в середніх широтах.

Кращі сорти для середньої смуги

Плоди черешні на дереві

Плоди черешні на дереві

Не всі сорти черешні підходять для вирощування в середній смузі, так як час дозрівання плодів досить тривале. Всі сорти, вирощені в середніх широтах, можна поділити на три види за вегетативного періоду:
  1. Ранні сорти. Стиглі плоди ранніх сортів можна збирати вже в другій половині червня, тобто, приблизно через місяць після цвітіння. Раннє дозрівання не говорить про те, що плоди недостатньо великі, соковиті і корисні.
  2. Черешня ранніх сортів володіє всіма смаковими і корисними якостями, що і інші сорти. У середній смузі можна вирощувати такі ранні сорти черешні як:

  • Орловська янтарна;
  • Іпуть;
  • Присадибна жовта;
  • Чермашная;
  • Радіца.
  • Середньостиглі сорти. Час дозрівання таких сортів припадає на середину липня, тобто самий розпал літа. Найбільш популярні серед садівників сорти:
    • Перемога;
    • Ревна середньостигла;
    • Фатеж.
  • Пізньостиглі сорти. Дозрівають такі сорти, приблизно, на початку-середині серпня — вже в кінці літа і, тому є одними з останніх садових плодів, зібраних на присадибній ділянці. До таких сортів належать:
    • Ревна пізньостигла;
    • Брянська рожева;
    • Тютчевка.

    Звісно, це не всі сорти, произрастаемые в середній смузі, їх набагато більше і налічується кілька десятків.

    Вибір саджанців

    Саджанці черешні 1-2 роки

    Саджанці черешні 1-2 роки

    До вибору саджанців черешні потрібно підходити серйозно, тому що від цього залежить подальше успішне вирощування плодів. Саджанці не повинні бути дорослими деревами, яким вже 3 і більше років.

    Оптимальним варіантом є 1-2-річні рослини, з 3-4 каркасними гілками і довжиною до 0,5 м, діаметр стовбура, при цьому повинен складати від 16 мм. Якщо дерева старше, адаптація відбувається довше і саджанці переносять нові природні і грунтові умови гірше. При виборі слід звернути увагу на коріння і стовбур.

    Коріння — добре розвинені без пошкоджень. Стовбур – рівний, має гладку поверхню, на якому відсутні плями, лусочки і зморшки. На саджанці не повинно бути обломанных нирок, тому що тільки з них з'являються молоді пагони.

    Посадка

    Схема посадки черешні

    Схема посадки черешні

    Посадку черешні виробляють навесні або восени. Навесні потрібно встигнути в короткий період між холодними ночами і початком розпускання бруньок. У середній смузі — це третя декада квітня.

    Але восени період посадки достатньо тривалий — з початку вересня до кінця жовтня. В осінній період посадки потрібно керуватися тим, що саджанець повинен встигнути вкоренитися, поки не настали морози.

    Черешня в середніх широтах південна гостя, тому при виборі місця посадки, слід дотримуватися деяких особливостей:

    • з півночі повинно бути перешкоду. Закрийте молоді саджанці від холодних північних вітрів. Для цього можна скористатися або будівлями, охороняють північну сторону черешні, або висаджувати її за садовими деревами;
    • Зверніть увагу: не виконуйте посадку черешні при температурі повітря нижче 0 градусів.
    • сонячна сторона. Черешня — сонцелюбива рослина, тому, якщо виберіть затінене місце для посадки, можете не чекати гарних врожаїв;
    • височина. Остерігайтеся низин при виборі місця посадки, оскільки підвищена вологість може призвести до появи грибкових захворювань і загнивання кореневої системи. Для посадки вибирайте височини, щоб місце було добре продувається, але тільки не з півночі.

    Після вибору місця, приступайте до підготовки ями. Її діаметр повинен становити 1 м, а глибина 0,7 м. На дно ями обов'язково слід помістити перемішані мінеральні і органічні добрива і надати їм форму пагорба. Але добриво поставте саджанець, вбийте цвях і прив'яжіть рослина. Заповніть яму родючим грунтом і створіть жолобок. Обов'язково добре полийте саджанець.

    Корисно знати: при посадці кількох дерев, відстань між кожним 3 м.

    Догляд і обрізка

    Правильна обрізка дерева черешні (Натисніть для збільшення)

    Правильна обрізка дерева черешні (Натисніть для збільшення)

    Для отримання високих урожаїв черешні, недостатньо правильної посадки. За молодим рослиною, як за дитиною, необхідний постійний догляд. До обов'язкових моментів догляду належить внесення добрив, полив і обрізка гілок черешні:
    1. Добрива. 2-4 рік після посадки дерева навесні потрібно вносити по 0,02 кг сечовини на 1 кв. м. Грунту навколо рослини.
    2. Починаючи з періоду плодоношення до сечовині додається органічні добрива — 10 кг, суперфосфат — 0,06 кг, хлористий калій — 0,02 кг або деревна зола — 0,2 кг.

      На 7-8 рік життя дерева масу органічних добрив збільшують до 15 або 20 кг. Через 5-6 років проводиться вапнування 0,4-0,8 кг гашеного вапна на 1 кв. м. грунту. Вапно розкидається і відразу перекопується, проводити це слід восени.

    3. Полив. Надлишок вологи може привести до захворювання рослини, але це не означає, що від нього потрібно відмовитися взагалі. У посушливий літній час, рекомендується полив черешні, особливо, напередодні дозрівання плодів. Восени ж частота поливу сильно обмежується, а до заморозків, взагалі припиняється.
    4. Обрізка. Це щорічний захід, в результаті якого видаляються сухі, що ростуть усередину крони гілки. Також зрізаються всі відростки, що порушують симетрію крони. При старінні дерева і зниження якостей плодів, потрібно обрізати гілки першого порядку, тобто зростаючі від стовбура. Всі зрізи обов'язково обробляються садовим варом, для виключення можливості занесення інфекції всередину дерева.

    Наслідком виконання цих неважких, але дуже важливих операцій, ви зможете ласувати соковитими яскравими плодами черешні з самого початку літа і до середини серпня.

    Дивіться відео, в якому садівники зі стажем розкажуть, як вирощувати і підгодовувати черешню в середній смузі:



    Похожие предложения
    Дата добавления: 7-06-2017, 14:28
    Статьи по теме
    Утеплення будинку піноплекс: як правильно провести роботи
    Власники приватних будинків і котеджів перед настанням холодів замислюються над...
    Як і чим железнить вимощення навколо будинку: способи, покрокове відео-керівництво
    Хочете, щоб бетонна вимощення навколо будинку залишалася такою ж ідеально рівною і...
    Як посадити гіркий перець з насіння будинку - посів на розсаду
    При вирощуванні гіркого перцю потрібно враховувати деякі нюанси. Це теплолюбна,...
    Декоративна капуста: вирощування і догляд
    Кожен дачник бажає мати найкращий і багатий ділянку. Не шкодуючи своїх зусиль і...
    Наклейки на шпалери дитячі, а так само все про обклеюванні в кутах і декорі
    Ремонт в кімнаті проводився давно і немає бажання заново переклеювати шпалери? Але так...
    Парогенератор для лазні та сауни: вироби з пультом управління і інші, відео і фото
    Бажаєте мати вдома справжню парну, але немає часу і навиків спорудити для неї...
    Идеи интерьера для детской комнаты
    Оформление комнаты для ребенка – серьезное занятие, требующее творческого подхода....
    Полікарбонат - надійний матеріал для сучасного будівництва
    Полікарбонат — це універсальний матеріал, який поєднує в собі легкість, міцність та...
    Перець солодкий Зірка Сходу - опис та відгуки
    Солодкий болгарський перець городники цінують за його чудовий смак і користь для...