Черешня — плоди садового дерева, батьківщиною якої є Україна, Південні райони Європи, Середня Азія і Північний Кавказ. Плоди черешні володіють потужним корисним впливом на організм людини, тому застосовуються в лікуванні з далекої давнини.
Черешню нерідко порівнюють з вишнею, але, насправді, вона більш корисна і володіє м'яким смаком і приємним ароматом. Крім теплолюбних сортів черешні, існують і морозостійкі, які садівники пристосувалися вирощувати в середніх широтах.
Плоди черешні на дереві
Не всі сорти черешні підходять для вирощування в середній смузі, так як час дозрівання плодів досить тривале. Всі сорти, вирощені в середніх широтах, можна поділити на три види за вегетативного періоду:Черешня ранніх сортів володіє всіма смаковими і корисними якостями, що і інші сорти. У середній смузі можна вирощувати такі ранні сорти черешні як:
Звісно, це не всі сорти, произрастаемые в середній смузі, їх набагато більше і налічується кілька десятків.
Саджанці черешні 1-2 роки
До вибору саджанців черешні потрібно підходити серйозно, тому що від цього залежить подальше успішне вирощування плодів. Саджанці не повинні бути дорослими деревами, яким вже 3 і більше років.Оптимальним варіантом є 1-2-річні рослини, з 3-4 каркасними гілками і довжиною до 0,5 м, діаметр стовбура, при цьому повинен складати від 16 мм. Якщо дерева старше, адаптація відбувається довше і саджанці переносять нові природні і грунтові умови гірше. При виборі слід звернути увагу на коріння і стовбур.
Коріння — добре розвинені без пошкоджень. Стовбур – рівний, має гладку поверхню, на якому відсутні плями, лусочки і зморшки. На саджанці не повинно бути обломанных нирок, тому що тільки з них з'являються молоді пагони.
Схема посадки черешні
Посадку черешні виробляють навесні або восени. Навесні потрібно встигнути в короткий період між холодними ночами і початком розпускання бруньок. У середній смузі — це третя декада квітня.Але восени період посадки достатньо тривалий — з початку вересня до кінця жовтня. В осінній період посадки потрібно керуватися тим, що саджанець повинен встигнути вкоренитися, поки не настали морози.
Черешня в середніх широтах південна гостя, тому при виборі місця посадки, слід дотримуватися деяких особливостей:
Після вибору місця, приступайте до підготовки ями. Її діаметр повинен становити 1 м, а глибина 0,7 м. На дно ями обов'язково слід помістити перемішані мінеральні і органічні добрива і надати їм форму пагорба. Але добриво поставте саджанець, вбийте цвях і прив'яжіть рослина. Заповніть яму родючим грунтом і створіть жолобок. Обов'язково добре полийте саджанець.
Корисно знати: при посадці кількох дерев, відстань між кожним 3 м.Правильна обрізка дерева черешні (Натисніть для збільшення)
Для отримання високих урожаїв черешні, недостатньо правильної посадки. За молодим рослиною, як за дитиною, необхідний постійний догляд. До обов'язкових моментів догляду належить внесення добрив, полив і обрізка гілок черешні:Починаючи з періоду плодоношення до сечовині додається органічні добрива — 10 кг, суперфосфат — 0,06 кг, хлористий калій — 0,02 кг або деревна зола — 0,2 кг.
На 7-8 рік життя дерева масу органічних добрив збільшують до 15 або 20 кг. Через 5-6 років проводиться вапнування 0,4-0,8 кг гашеного вапна на 1 кв. м. грунту. Вапно розкидається і відразу перекопується, проводити це слід восени.
Наслідком виконання цих неважких, але дуже важливих операцій, ви зможете ласувати соковитими яскравими плодами черешні з самого початку літа і до середини серпня.
Дивіться відео, в якому садівники зі стажем розкажуть, як вирощувати і підгодовувати черешню в середній смузі: