» » Як виростити кавуни в теплиці: вибір теплиці і насіння, підготовка розсади, особливості посадки і догляду, відео-інструкція

Як виростити кавуни в теплиці: вибір теплиці і насіння, підготовка розсади, особливості посадки і догляду, відео-інструкція



Ні для кого не секрет, що в теплицях можна вирощувати величезна кількість теплолюбних культур, наприклад, помідори, кабачки, перець, полуницю.

Парники і теплиці зберігають ці культури від заморозків, збільшують вегетаційний період і створюють найбільш сприятливі умови для їх розвитку. Чому б не спробувати виростити кавуни у теплиці?

В умовах Підмосков'я, Уралу і Сибіру баштанні культури (кавун, диня) виростити досить складно. Але при вдалому виборі насіння і дотриманні всіх умов агротехніки вирощування, отримати урожай кавунів можна навіть в зонах з суворим кліматом. Про це і піде мова в нашій статті.

Підготовка теплиці

підготовка теплиці Для того, щоб отримати урожай кавунів, треба правильно підготувати теплицю або парник. Для вирощування кавунів підійдуть теплиці з будь-яких матеріалів, наприклад, з полікарбонату або віконних рам.

Головне, запам'ятати, що теплиця не повинна бути нижче 1,6 м, а висота близько 2 м буде оптимальною. Кавуни, як і огірки, в'ються вгору, спираючись на шпалери або інші пристосування. Тому, теплиця меншої висоти може перешкодити їх росту і розвитку.

Кавуни можна вирощувати разом з іншими культурами, але досвідчені городники радять відвести для арбузов окремий парник. Так легше буде підібрати сприятливі умови для цієї примхливої культури.

Підготовку теплиці для вирощування слід починати вже з ранньої весни кінця березня. Потрібно прибрати залишився сніг і уважно оглянути конструкцію на предмет поломок і інших порушень.

Кавун дуже теплолюбна культура і якщо в приміщення проникне холодне повітря або вдарять заморозки, вся розсада може загинути. Тому всі поломки необхідно усунути завчасно.

Рекомендуємо! Якщо вмонтувати у теплицю пристосування для додаткового опалення, регулювати температурний режим буде набагато простіше. Кавуни люблять легкі супіщані і родючі грунти. Найкраще підготувати грунтосуміш з садової землі, перегною і дрібнозернистого піску в співвідношенні 3:3:4.

Не забудьте покласти в теплицю і додатковий укривний матеріал, для захисту молодих рослин. Як укривного матеріалу можна використовувати старі ганчірки, поліетиленову плівку або щільний папір.

Вибір сорту і насіння

види арбузов Процес вирощування кавунів починається з вибору сортів і якісних насіння.

Розглянемо кілька популярних сортів кавуна, найбільш підходящих для вирощування в теплиці:

  • Вогник. Ранньостиглий сорт, дозріває за 70-85 днів. У цього сорту досить дрібні плоди – від 1,5 до 2 кг, які володіють відмінними смаковими якостями;
  • Паннонія. Високоврожайний, ранній сорт, термін дозрівання становить 70-75 днів. Стійкий до захворювань, може переносити пониження температур. М'якоть плоду червоного кольору, соковита, дуже солодка;
  • Крисбі F1. Гібридний сорт, його відмітною особливістю є сверхраннее дозрівання (всього 60-65 днів). Плоди круглі, досягають 6 кг. М'якуш світло-червоного кольору, солодка. Сорт стійкий до такого захворювання, як фузаріоз.

Радимо купувати насіння тільки в перевірених магазинах і торгових мережах. При придбанні не забудьте перевірити наявність сертифіката якості.

Також слід звертати увагу на наступні характеристики:

  • Найкраще купувати насіння, які найбільш пристосовані до клімату вашого регіону;
  • Період дозрівання рослини (кількість днів з моменту появи сходів до повного дозрівання плодів). Чим менше термін дозрівання, тим більша ймовірність того що ви встигнете зібрати урожай;
  • Маса плода. Великі за масою плоди виростають тільки в теплих регіонах. Для культивування в теплиці, найкраще звернути увагу на більш дрібні плоди: вони формуються у великій кількості і добре зав'язуються.

Вирощування розсади

Для того, щоб виростити міцну і здорову розсаду кавуна, потрібно знати деякі правила посадки:

  1. Найбільш відповідний час для посадки насіння – остання декада квітня;
  2. Зверніть увагу на ємності для вирощування. Краще всього для кожного кавунового насіння відвести окремий стаканчик, з обхватом 8-10 см;
  3. Перед посадкою насіння слід замочити у теплій воді (25 С). Можна скористатися стимуляторами росту, наприклад, «Епіне». При цьому, потрібно чітко слідувати вказівкам інструкції;
  4. Підготуйте грунтосуміш для вирощування розсади арбузов. Найбільш підходящий грунт складається з садової грунту і перегною у співвідношенні 1:3;
  5. Важливий рада! При підготовці Грунтосуміші не забудьте про мінеральні добрива. Додайте в підготовлений грунт 3 столових ложки суперфосфату, одну ложку аміачної селітри і одну ложку калімагнезії. Після цього все ретельно перемішайте і залиште грунт на 2-3 години в теплому місці.
  6. Оптимальна глибина загортання насіння – 2-4 см;
  7. До появи сходів температура повітря в приміщенні не повинна опускатися нижче 23, як тільки ви помітили перші паростки підтримуйте температуру в діапазоні від 22 до 24.

Після появи перших сходів, розсаду кавуна потрібно забезпечити належний догляд, втім, нічого складного робити не потрібно:

  • Молоді рослини краще розташовувати якомога далі один від одного. Час від часу пересувайте ємності для вирощування і стежте за тим, щоб вони не стикалися;
  • Кавуни дуже вимогливі до світла, для росту і розвитку їм потрібно забезпечити світловий день не менше 13-15 годин на добу. Організуйте додаткове освітлення, для цього можна використовувати спеціальні лампи. При недоліку світла, сходи можуть зрости слабкими і витягнутими.

Висадка розсади

висадка розсади Кращий час для висадки арбузов – період, коли денна температура досягає 19-25 З, а нічна не опускається нижче 6. Зазвичай, це початок червня.

За умови, що теплиця оснащена обігрівачами, можна висадити розсаду раніше, в середині або наприкінці травня. Якщо ви вже посадили розсаду, а погодні умови різко погіршилися, подбайте про додатковому укритті, яким повинна бути обладнана теплиця при підготовці.

Оптимальна схема посадки кавуна – 60х40 см (60 між рядами і 40 між рослинами). Глибину ямки слід робити виходячи з об'єму склянки у якому зростала розсада. У готові ямки покладіть трохи компосту і рясно полийте їх теплою, відстояною водою.

Висаджувати розсаду арбузов потрібно акуратно, разом з грудкою землі, інакше ви можете пошкодити коріння рослини.

Особливості догляду

Кавуни, вирощувані в парнику, не вимагають складного догляду, але необхідно запам'ятати кілька ключових моментів:

  1. Провітрювання теплиці. Якщо показники термометра досягли позначки 31 С і вище, теплицю потрібно провітрювати. У спекотні дні не забувайте відкривати кватирки або відсувати частина плівки;
  2. Полив. Кавун є посухостійкою культурою і частого поливу не вимагає. Рослина не слід заливати, оскільки існує небезпека зараження різними захворюваннями і загнивання кореневої системи. Через 10 днів після висадки розсади потрібно починати поливати рослини. Поливати кавуни можна тільки теплою водою (не нижче 24). Уважно стежте за тим, щоб вода не потрапляла на стебла і листя. Полив краще проводити у вечірній час у міру підсихання грунту;
  3. Підживлення. Коли батоги кавуна виростають до 30 см, потрібно проводити перші підживлення. У цей період прекрасно підійде розчин курячого посліду (1 л посліду на 10 л води). Для однієї рослини досить буде 0,4-0,6 л розчину. Другу підгодівлю азотними добривами проводять перед цвітінням рослини. В якості азотного добрива можна використовувати аміачну селітру, чітко слідуючи вказівкам інструкції. Третя і остання підживлення здійснюється після утворення зав'язей. Щоб плоди кавуна були соковитими і солодкими, виберіть в якості підгодівлі деревну золу (1 кг золи на 9 л води);
  4. формування і підв'язка

  5. Формування рослини. У період, коли кавуни досягають розміру яблука, слід розпочати зрізати батоги, не несуть зав'язей. Кількість арбузов на одній рослині не повинно перевищувати 7 штук, інакше плоди можуть бути дуже дрібними. Відрахуйте 5 листочків від останнього плоду і пріщіпніте рослина, це стимулює ріст бічних пагонів;
  6. Підв'язка. Кавуни потрібно підв'язувати на шпалери. Для того, щоб їх зробити, вздовж рядів натягують дріт, на відстані 30-35 см один від одного. Підв'язка проводиться в період, коли більшість батогів досягнуть висоти вище 30 див. Всі інші пагони видалити. Коли плоди за розміром нагадують велике яблуко або апельсин, їх підвішують в спеціальну сітку, яка теж скріплюється з рядами дроту;
  7. Запилення. Якщо літо видалося досить жарким і провітрювати теплицю доводиться досить часто, з запиленням рослини можуть впоратися бджоли та інші комахи. Але, бувають випадки, коли кавунів потрібно штучне запилення. Для цього слід зривати чоловічі квітки з тичинками (пустоцвіти) і час від часу прикладати їх до жіночих. Повторювати процедуру потрібно 3-5 разів, поки не утворяться зав'язі.
%D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B410 Можливо, Вас зацікавить інформація про вирощування полуниці в теплиці протягом усього року. Про те, як вибрати сорт, підібрати найбільш підходящий спосіб вирощування, організувати правильний догляд за полуницею, читайте тут.

Шкідники і хвороби

шкоду і хвороби В зонах з суворим кліматом шкідники баштанних культур практично не поширені і з'являються вкрай рідко.

Щоб убезпечити кавуни від появи павутинного кліща та баштанної попелиці, краще не садити їх після огірків, кабачків або гарбуза. Зате посадка арбузов після томатів або картоплі є ефективною мірою профілактики.

Попелиці і кліщі дуже погано розмножуються на томатних культурах. Якщо ці комахи на кавунах все ж з'явилися, уражені частини рослини потрібно викинути і спалити.

Більш небезпечним для кавунів є фузаріоз – грибкове захворювання. Симптомами є пожовтіння листя, в'янення рослини, тонкі слабкі стебла.

Висока ймовірність зараження цим захворюванням в періоди з затяжним похолоданням (нижче 11-13 С), частими дощами, дуже рясними поливами арбузов. В якості профілактики потрібно подбати про додаткове укриття рослин під час похолодань.

По можливості, слід регулювати температуру в теплиці з допомогою обігрівачів. При виявленні захворювання, пошкоджені рослини треба вирвати з коренем і викинути, а здорові обприскати препаратом «Циркон» (4 краплі на 1 л води).

Коли збирати врожай

hqdefault Сигналом, що плоди кавуна дозріли, є часткове пересихання місця з'єднання плода з батогом рослини.

саме в цей час плоди потрібно збирати, а то вони перезреют або навіть зіпсуються.

Інакше ознаками зрілості арбузов є:

  • яскравий малюнок на поверхні кавуна;
  • при постукуванні по плоду, видається глухий звук.
Зверніть увагу! При зборі врожаю, намагайтеся не пошкодити і не подряпати плоди. Вони не будуть довго зберігатися навіть при легких ушкодженнях. Зберігати дозрілі кавуни при температурі 11-13. При більш низьких температурах плоди псуються і гниють.

Більш докладну інформацію про особливості вирощування кавунів, Ви можете дізнатися з цього відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 9-06-2017, 12:01
Статьи по теме
Як виростити кавуни в теплиці: вибір теплиці і насіння, підготовка розсади, особливості посадки і догляду, відео-інструкція
Ні для кого не секрет, що в теплицях можна вирощувати величезна кількість теплолюбних...
Гвоздика гренадін: як виростити з насіння і отримати рясне цвітіння
Сьогодні багато любителі квітів звернули свою увагу на гвоздику гренадін. І це не...
Чим обробити стіни всередині глинобитного будинку
Ремонт стін Оздоблення стін будинку з саману – це необмежений простір для творчості і...
Как выполняется ремонт холодильников Samsung в Киеве мастерами компании "RemTeh24"
Если вы являетесь счастливым обладателем холодильника Samsung, то смогли сами убедиться...
Чем отличаются пентхаусы от обычных квартир
Стать обладателями пентхаусов могут только состоятельные покупатели. Несмотря на то,...
Коли і як заготовляти банні віники
Лазня і Сауна банної імперії царем по праву називають віник. Немає й краплі сумніву, що...
Стручкова квасоля: як виростити на дачі і отримати рясний урожай
Більшість людей воліє використовувати дачні ділянки не тільки для відпочинку, але і для...
Шумоізоляція з піноплекс: особливості матеріалу і поетапний технологічний процес
Сучасна людина пред'являє досить високі вимоги до комфортності проживання. Бетонні...
Ремонт даху гаража: реставрація руберойдом, інструкція як зробити своїми руками, відео і фото
Автомобілісти в нашій країні досить самобутні, вважаючи за краще ремонтувати свої авто...