Зливу – один з корисних для людського організму фруктів. У ній міститься достатня кількість речовин, які відіграють велику роль у життєдіяльності організму.
Плоди сливи володіють низькою – 29-30 кКал – калорійністю. Високо вміст у сливах калію і кальцію, харчових волокон, органічних кислот, вуглеводів і білків. Плоди слив сприяють зниженню артеріального тиску і зміцненню судин. Це властивість не зникає після термообробки фруктів.
Сорт сливи «Президент» був селекционирован в 1901 році в Англії. У цій статті розповімо про вирощування цього сорту, обрізанні і профілактики від хвороб і шкідників.
Відрізняється середньою зимостійкістю. Високо - і дерево сильноросле (сягає 4,5 метрів), має кулясту крону. Є самоплідних, але посадка поруч із «Стенлі», «Ренклод», іншими сортами злив дозволяє збільшити кількість вызревающих плодів.
Фрукти великі, іноді мають вагу близько 70 г, овальні, в основному бордові, іноді пурпурні, рідше фіолетові, мають підшкірні крапочки і сильний наліт синього кольору. Мають смачною, ситною, солодкої, зелено-жовтою м'якоттю. Досить широка довгастої форми кісточка легко віддільне від плоду. Основне дозрівання плодів припадає на середину вересня. Дерево любить сонце.
Важливо знати: термічна обробка слив знижує корисні властивості на 25%. В характеристиках сорту зазначено, що він рідко уражується хворобами, виняток становить моніліоз, до якого рослина дуже чутливо. Іноді уражається шаркой.Найкращий час для посадки сливових саджанців – осінній або весняний.Глибина ями повинна бути не менше 600-750 мм У викопану з ями землю необхідно підмішувати перегній. При посадці корінці обов'язково розправити, засипати землею, дбайливо ущільнити.
Між саджанцями має витримуватися відстань близько 4,5 метрів Саджанець по закінченні посадкових робіт потрібно полити 30-40 літрами води. «Президент», як і інші сильнорослі сорти, необхідно в найближчі 3-4 роки підв'язувати до кілків.
З цієї статті ви можете дізнатися про три простих способи, як законсервувати персики.Читайте тут про особливості вирощування чорних абрикосів.
Щоб сформувати крону, необхідно проводити проріджування і укорочення гілок. У перший рік формування зводитися до разреживанию – видалення гілок для формування правильної крони. В перший рік обрізка не проводиться. Оптимально – після двох-трьох років після посадки. Обрізка гілок проводиться шляхом розрідження ярусів. Залишається ярус, що відходить від центрального провідника.
Якщо пагони висохли, обломилися або були схильні до впливу шкідників, вони зрізаються.
Для запобігання хвороб знищенню підлягають хворі плоди, листя, гілки. У боротьбі з деякими шкідниками достатнього механічного струшування, збору і знищення комах (наприклад, сливовий пильщик).
Проти попелиці і плодожерки допоможуть тільки хімічні засоби бітоксибацилін, лепідоцид та ін) У профілактичних цілях рослину можна піддавати обробці розчином кислоти борної навесні і восени.
Можливо, вам буде цікаво дізнатися про сорти груші Дюшес.Читайте тут про корисні сорти чорної черешні.
У цій статті ви можете дізнатися, як вирощувати виноград.
Слід пам'ятати, що слива корисна тільки в міру. Надмірне вживання плодів шкодить людям, що мають:
Шкода в даному випадку полягає в надмірному виведенні рідини з хворого організму. Також ці фрукти заборонені дітям грудного віку, так як їх вживання дітьми супроводжується кишковими розладами.
У їжу вживають не тільки свіжі плоди, а також у вигляді варення і повидла, вина, соку або компоту, мармеладу, соусів, пастили і інших кондитерський виробів.
З цього відео ви можете дізнатися більше про засади обрізки: