Таку красу зробити непросто, але якщо постаратися, то обов'язково вийде!
Венеціанська штукатурка интерьеребыла і залишається одним з ключових акцентів: це як раз той випадок, коли самі стіни перетворюються на елемент декору. І якщо ідея кардинального перетворення будинку або квартири вас надихає, то варто витратити час і розібратися в технології нанесення «венеціанки».
Звичайно, простим цей спосіб обробки назвати складно, але якщо вивчити методику і трохи попрактикуватися, то гідний результат може вийти навіть у новачка. Тим більше, що в статті я розповім, що для цього потрібно, а також наочно продемонструвати оптимальну послідовність дій.
Головна «фішка» матеріалу — нанесення в декілька тонких накладання шарів
Венеціанська штукатурка — це не стільки декоративний матеріал, скільки спосіб його нанесення. Обробляється поверхня покривається декількома тонкими шарами штукатурної маси, які укладаються в хаотичному порядку.
В результаті за рахунок поєднання гладких і текстурованих ділянок формується унікальний рельєф. Додатково посилити декоративний ефект можна забарвленням шарів штукатурки в різні кольори, тонуванням, поліруванням, вощіння і іншими способами.
Можливість нанесення матеріалу тонкими шарами забезпечується його структурою. Венеціанська штукатурка зазвичай складається з таких компонентів:
Використання натуральних наповнювачів дозволяє якісно імітувати природні мінерали, такі як мармур, граніт і т. д.
Чим тонше помел — тим вище якість штукатурки (і тим вона дорожча).
Використання різних пігментів дозволяє тонувати штукатурну суміш у відповідності з запланованим дизайном інтер'єру
Chatel — склад на основі мармурового наповнювача з целюлозним волокном
Штукатурні суміші, використовувані для декорування приміщення, можна придбати в готовому вигляді, або зробити самостійно. Другий варант підходить тільки для досвідчених майстрів, оскільки підібрати пропорції компонентів, щоб штукатурка була і міцною, і пластичною, дуже складно.
На фото — приклади обробки стін різними складами з застосуванням різних технологій декорування
В інтер'єрних роботах сьогодні використовуються різні види венеціанської штукатурки. Звичайно, те, як буде виглядати оброблена поверхня, залежить в першу чергу від технології нанесення складу. І все ж відмінності в зовнішньому вигляді спочатку закладаються і в структурі матеріалу.
ІлюстраціїРізновидВенето.найпростіший і доступний за ціною матеріал. Легко наноситься, добре переносить зовнішні впливи.
Поверхня імітує матовий шліфований мармур.Тревиньяно.
Структура імітує травертин — декоративну породу з непоганими декоративними якостями.
Основна перевага — велика кількість різнокольорових шарів, що забезпечує ефект напівпрозорого глянсового покриття.Марбелло.
Імітація мармуру, підданого грубій обробці. Поєднує матову поверхню стіни з глянцевими прожилками.
Склад відрізняється підвищеною вологостійкістю, тому його зазвичай використовують для обробки ванних кімнат і санвузлів.Энкаусто.
Ще одна імітація, але на цей раз не мармуру, а граніту. Поверхня стіни виходить матовою, з вкрапленнями, що нагадують поліровані гранітні гранули.
Звичайно, цей перелік не повний — декоративна обробка може бути виконана з використанням самих різних складів. Але, як мінімум, загальне уявлення про те, як може виглядати оштукатурена поверхню, цей опис дає.
Технологія обробки стін з використанням «венеціанки» може бути освоєна самостійно. Для цього нам доведеться придбати деякі матеріали. Їх ми будемо використовувати:
При закупівлях потрібно врахувати, що «венеціанка» відноситься до найбільш дорогим оздоблювальним матеріалам. Ціна коливається від 1,5 до 5-7 тис. руб. за ємність на 5 кг штукатурної суміші. При цьому витрата становить від 0,5 до 1,2 кг на квадратний метр поверхні, що відбувається, бо витрати на цю групу матеріалів будуть немалими.
А якщо врахувати, що потрібно заГрунтувати стіну, вирівняти, а нанесену штукатурку — задекорувати, то суму можна сміливо множити щонайменше на два.
Від товщини шару безпосередньо залежить витрата матеріалу. Також на це впливає кількість укладаються шарів
Інструменти для чорнового вирівнювання поверхні стін
Для підготовки поверхні, а також для нанесення венеціанської штукатурки нам знадобляться:
Шпателі і терки для нанесення декоративних штукатурних складів
Що стосується оснащення самого майстра, то тут потрібно враховувати нетоксичність застосовуваних складів. Тому для роботи можна використати звичайний малярний комбінезон (обов'язково з головним убором). Для «брудних» етапів бажано вдягати рукавички, а при шліфуванні підстави — захисні окуляри і респіратор протипиловий.
При затірці штукатурки обов'язково використовуємо протипиловий респіратор
Тепер розберемося, як укладається венеціанська штукатурка своїми руками. Декоративні склади такого типу дуже вимогливі до якості підстави, тому стіна повинна бути міцною, сухою і рівною.
Підготовка поверхонь може включати в себе самі різні операції — все залежить від початкового стану стіни. В якості прикладу наведу методику вирівнювання поверхні гіпсовим складом по маяках:
ІлюстраціїЕтап вирівнюванняГрунтовка стіни.очищаємо Поверхню стіни від старої обробки і штукатурки, перфоратором збиваємо великі напливи бетону.
Після цього обробляємо стіну проникаючої грунтовкою, наносячи її пензлем або валиком в два шари.Приготування штукатурного розчину.
В ємність з чистою водою висипаємо сухий штукатурний склад. Використовуючи дриль з насадкою-міксером, замішуємо розчин, домагаючись його однорідності.
Витримуємо складу близько 10 хвилин, потім виконуємо повторне перемішування для повного видалення грудок.Установка маяків.
Орієнтуючись на рівень і висок, закріплюємо на стіні маяковые профілі. Для закріплення використовуємо гірки розчину.Вирівнювання по маяках.
В простір між маяками накидаємо штукатурний розчин. Вирівнюємо поверхню правилом, після чого загладжуємо стіну шпателем і затираємо вологою губкою.Укладання фінішного шару.
Готуємо фінішний вирівнюючий склад. На вирівняну поверхню наносимо матеріал тонким шаром, рівномірно розподіляючи його і загладжуючи широким шпателем.
Ретельно просушуємо фінішну штукатурку/шпаклівку.Шліфування.
Використовуючи тертку або електричну шліфувальну машинку, обробляємо поверхню для видалення всіх нерівностей. Ідеально гладке підставу нам не потрібно, але чим ретельніше ми зітрем поверхню, тим легше нам буде наносити венеціанський складу.
Якщо підготувати поверхню за таким алгоритмом, а потім ретельно просушити основу, то шпалери на стінах буде триматися максимально міцно. Крім того, нерівності не будуть проступати під декоративним шаром.
Домогтися такого ефекту дозволяє застосування особливої техніки обробки
Тепер зупинимося на технології нанесення декоративної штукатурної суміші. В якості прикладу використовується класична методика, що дозволяє імітувати матовий полірований мармур:
ІлюстраціїЕтап нанесенняГрунтовка підстави.Перед нанесенням штукатурки на стіну підстава обробляємо проникаючою грунтовкою або спеціальним складом, що підвищує зчеплення з поверхнею, вирівняної з використанням шпаклівки.
Як правило, застосовується біла грунтовка — так підстава виходить максимально нейтральним і не проступає під тонкими декоративними шарами.Укладання базового шару.
Після висихання грунтовки (займає 4-6 годин залежно від типу складу) переходимо до укладання першого шару венеціанської штукатурки. Для цього використовуємо суміш, заколеровану в базовий відтінок.
Штукатурку набираємо шпателем і укладаємо на тертку. Теркою розподіляємо матеріал по стіні рівним шаром товщиною не більше 1,5 мм.
Ретельно загладжує поверхню плоскою частиною терки.Укладання другого шару.
Перед нанесенням другого, декоративного шару, основу необхідно просушити. Це займає близько 6 годин — приблизно за цей час проходить первинна полімеризація і матеріал перестає липнути до інструменту.
Другий шар зі складом того ж кольору наносимо хаотичними мазками в різних напрямках. При цьому підстава мазка повинно бути близько 0,5 мм, а в крайній точці товщина повинна зменшаться до 0,1–0,2 мм. В результаті частина покриття виходить напівпрозорої.Нанесення контрастного шару.
Частина штукатурної суміші колерується або в інший відтінок базового кольору, або взагалі в контрастний колір.
Після цього невеликими порціями матеріал наноситься на просушену поверхню, формуючи декоративне покриття. Мала товщина шару дозволяє нам бачити колір основи, проступающий під контрастним декором.Загладжування штукатурки.
Штукатурну тертку ретельно промиваємо і протираємо насухо. Після цього кутом або плоскою частиною загладжує поверхню штукатурки.
При необхідності акуратно видаляємо нерівності, стягуючи площиною інструменту надлишки матеріалу. Робити це бажано після полімеризації, але до повного висихання складу.
Як і у випадку з оштукатурюванням, способи нанесення декоративного складу можуть бути самими різними. Але принцип укладання тонкими напівпрозорими шарами в різних напрямках залишається незмінним — саме завдяки такій методиці венеціанська штукатурка набуває свій неповторний вигляд
Кракелюр — один із способів нанесення контрастних шарів декоративної штукатурки
Щоб покращити зовнішній вигляд завданої декоративного покриття, а також захистити базу від вологи, стирання і ультрафіолету штукатурку можна додатково обробити.
Способи захисно-декоративної обробки:
ІлюстраціїТехнологія декоруванняВощіння.найпопулярніші склади для обробки венеціанських штукатурок — різні воски. В залежності від консистенції воску відрізняється технологія його нанесення:
При обробці приміщень з високою вологістю власної вологостійкості венеціанського складу може не вистачити. В цьому випадку допоможе нанесення на оштукатурену поверхню аквалака. Найчастіше використовуються акрилові склади — матові і глянсові.
Додатковий плюс лакування — захист від стирання. Так що цю методику можна застосовувати не тільки в ванні, але і в коридорах.Фарбування металіками.
Венеціанські штукатурки зазвичай забарвлюються в масі. Тому після полімеризації їх тільки тонують або обробляють металіками.
Металік може додаватися або до складу лаку, або в воскоподібну пасту. В першому випадку обробка виконується кистю, у другому — шпателем.
Для захисту шару поверх металіка часто наноситься прозорий лак або віск.Нанесення перламутрового складу.
Перламутр так само, як і металік, може додаватися в різні склади для декорування. Наноситься перламутрове покриття тонким шаром, надаючи поверхні характерний блиск і підкреслюючи глибину багатошарової структури.
Оштукатурена поверхню після тонування металіком і поліровки
не Можна сказати, що венеціанська штукатурка робиться зовсім просто. Але нічого неможливого в цій методиці обробки теж немає: досить вивчити техніку нанесення (в цьому вам допоможуть поради та відео до цієї статті), а також трохи попрактикуватися. Крім того, за консультацією ви завжди можете звернутися в коментарі!