» » Венеціанська штукатурка: види, способи нанесення, інструкція як зробити своїми руками, відео і фото

Венеціанська штукатурка: види, способи нанесення, інструкція як зробити своїми руками, відео і фото



Таку красу зробити непросто, але якщо постаратися, то обов'язково вийде!

Таку красу зробити непросто, але якщо постаратися, то обов'язково вийде!

Венеціанська штукатурка интерьеребыла і залишається одним з ключових акцентів: це як раз той випадок, коли самі стіни перетворюються на елемент декору. І якщо ідея кардинального перетворення будинку або квартири вас надихає, то варто витратити час і розібратися в технології нанесення «венеціанки».

Звичайно, простим цей спосіб обробки назвати складно, але якщо вивчити методику і трохи попрактикуватися, то гідний результат може вийти навіть у новачка. Тим більше, що в статті я розповім, що для цього потрібно, а також наочно продемонструвати оптимальну послідовність дій.

Класичний варіант стінового декору

Структура штукатурної суміші

Головна «фішка» матеріалу — нанесення в декілька тонких накладання шарів

Головна «фішка» матеріалу — нанесення в декілька тонких накладання шарів

Венеціанська штукатурка — це не стільки декоративний матеріал, скільки спосіб його нанесення. Обробляється поверхня покривається декількома тонкими шарами штукатурної маси, які укладаються в хаотичному порядку.

В результаті за рахунок поєднання гладких і текстурованих ділянок формується унікальний рельєф. Додатково посилити декоративний ефект можна забарвленням шарів штукатурки в різні кольори, тонуванням, поліруванням, вощіння і іншими способами.

Можливість нанесення матеріалу тонкими шарами забезпечується його структурою. Венеціанська штукатурка зазвичай складається з таких компонентів:

Використання натуральних наповнювачів дозволяє якісно імітувати природні мінерали, такі як мармур, граніт і т. д.

  1. Мінеральна основа. В якості наповнювача використовується вапняк, кварцит, мармур і деякі інші матеріали. Для забезпечення пластичності суміші мінерали розмелюються буквально в пил.

Чим тонше помел — тим вище якість штукатурки (і тим вона дорожча).

  1. Сполучна. Компонент, що забезпечує закріплення матеріалу і зчеплення частинок наповнювача між собою. Для традиційної різновиди декоративної штукатуркииспользуют гашене вапно, але деякі сучасні виробники застосовують і полімерні склади, що тверднуть на повітрі.
Використання різних пігментів дозволяє тонувати штукатурну суміш у відповідності з запланованим дизайном інтер'єру

Використання різних пігментів дозволяє тонувати штукатурну суміш у відповідності з запланованим дизайном інтер'єру

  1. Пігменти. Щоб зробити венецианскуюштукатурку ще гарніше, до складу сполучного додають кольорові компоненти. Асортимент пігментів широкий: від охри і сурику до сучасних синтетичних барвників з високою стійкістю до ультрафіолету.
  2. Декоративні компоненти. найпопулярніші види венеціанської суміші роблять максимально однорідними — так легше формувати декоративний рельєф. Але іноді в склад додають блискітки, кольорові пластівці (чіпси), волокна та інші матеріали, завдяки яким поверхня виглядає привабливіше.
Chatel — склад на основі мармурового наповнювача з целюлозним волокном

Chatel — склад на основі мармурового наповнювача з целюлозним волокном

Штукатурні суміші, використовувані для декорування приміщення, можна придбати в готовому вигляді, або зробити самостійно. Другий варант підходить тільки для досвідчених майстрів, оскільки підібрати пропорції компонентів, щоб штукатурка була і міцною, і пластичною, дуже складно.

Різновиди венеціанки

На фото — приклади обробки стін різними складами з застосуванням різних технологій декорування

На фото — приклади обробки стін різними складами з застосуванням різних технологій декорування

В інтер'єрних роботах сьогодні використовуються різні види венеціанської штукатурки. Звичайно, те, як буде виглядати оброблена поверхня, залежить в першу чергу від технології нанесення складу. І все ж відмінності в зовнішньому вигляді спочатку закладаються і в структурі матеріалу.

ІлюстраціїРізновидылаорвыпопаорвыао1Венето.

найпростіший і доступний за ціною матеріал. Легко наноситься, добре переносить зовнішні впливи.

Поверхня імітує матовий шліфований мармур.ылаорвыпопаорвыао2Тревиньяно.

Структура імітує травертин — декоративну породу з непоганими декоративними якостями.

Основна перевага — велика кількість різнокольорових шарів, що забезпечує ефект напівпрозорого глянсового покриття.ылаорвыпопаорвыао3Марбелло.

Імітація мармуру, підданого грубій обробці. Поєднує матову поверхню стіни з глянцевими прожилками.

Склад відрізняється підвищеною вологостійкістю, тому його зазвичай використовують для обробки ванних кімнат і санвузлів.ылаорвыпопаорвыао4Энкаусто.

Ще одна імітація, але на цей раз не мармуру, а граніту. Поверхня стіни виходить матовою, з вкрапленнями, що нагадують поліровані гранітні гранули.

Звичайно, цей перелік не повний — декоративна обробка може бути виконана з використанням самих різних складів. Але, як мінімум, загальне уявлення про те, як може виглядати оштукатурена поверхню, цей опис дає.

Що потрібно для роботи?

Витратні матеріали

Технологія обробки стін з використанням «венеціанки» може бути освоєна самостійно. Для цього нам доведеться придбати деякі матеріали. Їх ми будемо використовувати:

  • для підготовки поверхні до обробки;
  • для штукатурення стін;
  • для декорування вже нанесеного штукатурного шару.
ІлюстраціїМатеріалиаолыралпордывоа1проникаюча Грунтовка для стін.аолыралпордывоа2Склади для вирівнювання:

  • штукатурка гіпсова;
  • шпаклівка гіпсова;
  • сітка штукатурна;
  • маяковые профілі.
аолыралпордывоа3Венеціанська штукатуркааолыралпордывоа4Колер для венеціанської штукатурки.аолыралпордывоа5Віск декоративний.аолыралпордывоа6Лак для стін.аолыралпордывоа7перламутрове Покриття/металік.

При закупівлях потрібно врахувати, що «венеціанка» відноситься до найбільш дорогим оздоблювальним матеріалам. Ціна коливається від 1,5 до 5-7 тис. руб. за ємність на 5 кг штукатурної суміші. При цьому витрата становить від 0,5 до 1,2 кг на квадратний метр поверхні, що відбувається, бо витрати на цю групу матеріалів будуть немалими.

А якщо врахувати, що потрібно заГрунтувати стіну, вирівняти, а нанесену штукатурку — задекорувати, то суму можна сміливо множити щонайменше на два.

Від товщини шару безпосередньо залежить витрата матеріалу. Також на це впливає кількість укладаються шарів

Від товщини шару безпосередньо залежить витрата матеріалу. Також на це впливає кількість укладаються шарів

Інструменти для декорування стін

Інструменти для чорнового вирівнювання поверхні стін

Інструменти для чорнового вирівнювання поверхні стін

Для підготовки поверхні, а також для нанесення венеціанської штукатурки нам знадобляться:

  1. Дриль з насадкою-міксером (для замішування розчинів та внесення колера).
  2. Ємності для штукатурки (пластикові відра на 10-15 л).
  3. Мірні склянки для колеров, добавок та інших компонентів.
  4. Кисті і валики для грунтовки поверхні.
  5. Шпателі для нанесення штукатурної суміші (широкі — для вирівнювання і укладання складу, вузькі — для декорування).
Шпателі і терки для нанесення декоративних штукатурних складів

Шпателі і терки для нанесення декоративних штукатурних складів

  1. штукатурна Металева терка.
  2. Шліфувальні терки з абразивними сіточками (№ 100, 120, 200 і 220).
  3. Малярний скотч.
  4. Вимірювальні інструменти.

Що стосується оснащення самого майстра, то тут потрібно враховувати нетоксичність застосовуваних складів. Тому для роботи можна використати звичайний малярний комбінезон (обов'язково з головним убором). Для «брудних» етапів бажано вдягати рукавички, а при шліфуванні підстави — захисні окуляри і респіратор протипиловий.

При затірці штукатурки обов'язково використовуємо протипиловий респіратор

При затірці штукатурки обов'язково використовуємо протипиловий респіратор

Методика нанесення штукатурки

Крок 1. Попереднє вирівнювання поверхні

Тепер розберемося, як укладається венеціанська штукатурка своїми руками. Декоративні склади такого типу дуже вимогливі до якості підстави, тому стіна повинна бути міцною, сухою і рівною.

Підготовка поверхонь може включати в себе самі різні операції — все залежить від початкового стану стіни. В якості прикладу наведу методику вирівнювання поверхні гіпсовим складом по маяках:

ІлюстраціїЕтап вирівнюванняаоыпаовлаорывары1Грунтовка стіни.

очищаємо Поверхню стіни від старої обробки і штукатурки, перфоратором збиваємо великі напливи бетону.

Після цього обробляємо стіну проникаючої грунтовкою, наносячи її пензлем або валиком в два шари.аоыпаовлаорывары2Приготування штукатурного розчину.

В ємність з чистою водою висипаємо сухий штукатурний склад. Використовуючи дриль з насадкою-міксером, замішуємо розчин, домагаючись його однорідності.

Витримуємо складу близько 10 хвилин, потім виконуємо повторне перемішування для повного видалення грудок.аоыпаовлаорывары3Установка маяків.

Орієнтуючись на рівень і висок, закріплюємо на стіні маяковые профілі. Для закріплення використовуємо гірки розчину.аоыпаовлаорывары4Вирівнювання по маяках.

В простір між маяками накидаємо штукатурний розчин. Вирівнюємо поверхню правилом, після чого загладжуємо стіну шпателем і затираємо вологою губкою.аоыпаовлаорывары5Укладання фінішного шару.

Готуємо фінішний вирівнюючий склад. На вирівняну поверхню наносимо матеріал тонким шаром, рівномірно розподіляючи його і загладжуючи широким шпателем.

Ретельно просушуємо фінішну штукатурку/шпаклівку.аоыпаовлаорывары6Шліфування.

Використовуючи тертку або електричну шліфувальну машинку, обробляємо поверхню для видалення всіх нерівностей. Ідеально гладке підставу нам не потрібно, але чим ретельніше ми зітрем поверхню, тим легше нам буде наносити венеціанський складу.

Якщо підготувати поверхню за таким алгоритмом, а потім ретельно просушити основу, то шпалери на стінах буде триматися максимально міцно. Крім того, нерівності не будуть проступати під декоративним шаром.

Крок 2. Нанесення венеціанського складу

Досягти такого ефекту дозволяє застосування особливої техніки обробки

Домогтися такого ефекту дозволяє застосування особливої техніки обробки

Тепер зупинимося на технології нанесення декоративної штукатурної суміші. В якості прикладу використовується класична методика, що дозволяє імітувати матовий полірований мармур:

ІлюстраціїЕтап нанесенняоагарыапврпра1Грунтовка підстави.

Перед нанесенням штукатурки на стіну підстава обробляємо проникаючою грунтовкою або спеціальним складом, що підвищує зчеплення з поверхнею, вирівняної з використанням шпаклівки.

Як правило, застосовується біла грунтовка — так підстава виходить максимально нейтральним і не проступає під тонкими декоративними шарами.оагарыапврпра2Укладання базового шару.

Після висихання грунтовки (займає 4-6 годин залежно від типу складу) переходимо до укладання першого шару венеціанської штукатурки. Для цього використовуємо суміш, заколеровану в базовий відтінок.

Штукатурку набираємо шпателем і укладаємо на тертку. Теркою розподіляємо матеріал по стіні рівним шаром товщиною не більше 1,5 мм.

Ретельно загладжує поверхню плоскою частиною терки.оагарыапврпра3Укладання другого шару.

Перед нанесенням другого, декоративного шару, основу необхідно просушити. Це займає близько 6 годин — приблизно за цей час проходить первинна полімеризація і матеріал перестає липнути до інструменту.

Другий шар зі складом того ж кольору наносимо хаотичними мазками в різних напрямках. При цьому підстава мазка повинно бути близько 0,5 мм, а в крайній точці товщина повинна зменшаться до 0,1–0,2 мм. В результаті частина покриття виходить напівпрозорої.оагарыапврпра4Нанесення контрастного шару.

Частина штукатурної суміші колерується або в інший відтінок базового кольору, або взагалі в контрастний колір.

Після цього невеликими порціями матеріал наноситься на просушену поверхню, формуючи декоративне покриття. Мала товщина шару дозволяє нам бачити колір основи, проступающий під контрастним декором.оагарыапврпра5Загладжування штукатурки.

Штукатурну тертку ретельно промиваємо і протираємо насухо. Після цього кутом або плоскою частиною загладжує поверхню штукатурки.

При необхідності акуратно видаляємо нерівності, стягуючи площиною інструменту надлишки матеріалу. Робити це бажано після полімеризації, але до повного висихання складу.

Як і у випадку з оштукатурюванням, способи нанесення декоративного складу можуть бути самими різними. Але принцип укладання тонкими напівпрозорими шарами в різних напрямках залишається незмінним — саме завдяки такій методиці венеціанська штукатурка набуває свій неповторний вигляд

Кракелюр — один із способів нанесення контрастних шарів декоративної штукатурки

Кракелюр — один із способів нанесення контрастних шарів декоративної штукатурки

Крок 3. Декор і захист оштукатуреної стіни

Щоб покращити зовнішній вигляд завданої декоративного покриття, а також захистити базу від вологи, стирання і ультрафіолету штукатурку можна додатково обробити.

Способи захисно-декоративної обробки:

ІлюстраціїТехнологія декоруванняаапырварпаыова1Вощіння.

найпопулярніші склади для обробки венеціанських штукатурок — різні воски. В залежності від консистенції воску відрізняється технологія його нанесення:

  • рідкі та пастоподібні матеріали укладаємо або широким пензлем або губкою, або шпателем з подальшою поліровкою стіни;
  • твердий віск краще всього наносити або шпателем або полірувальної машинкою з повстяним колом.
аапырварпаыова2Лакування.

При обробці приміщень з високою вологістю власної вологостійкості венеціанського складу може не вистачити. В цьому випадку допоможе нанесення на оштукатурену поверхню аквалака. Найчастіше використовуються акрилові склади — матові і глянсові.

Додатковий плюс лакування — захист від стирання. Так що цю методику можна застосовувати не тільки в ванні, але і в коридорах.аапырварпаыова3Фарбування металіками.

Венеціанські штукатурки зазвичай забарвлюються в масі. Тому після полімеризації їх тільки тонують або обробляють металіками.

Металік може додаватися або до складу лаку, або в воскоподібну пасту. В першому випадку обробка виконується кистю, у другому — шпателем.

Для захисту шару поверх металіка часто наноситься прозорий лак або віск.аапырварпаыова4Нанесення перламутрового складу.

Перламутр так само, як і металік, може додаватися в різні склади для декорування. Наноситься перламутрове покриття тонким шаром, надаючи поверхні характерний блиск і підкреслюючи глибину багатошарової структури. Оштукатурена поверхню після тонування металіком і поліровки

Оштукатурена поверхню після тонування металіком і поліровки

Висновок

не Можна сказати, що венеціанська штукатурка робиться зовсім просто. Але нічого неможливого в цій методиці обробки теж немає: досить вивчити техніку нанесення (в цьому вам допоможуть поради та відео до цієї статті), а також трохи попрактикуватися. Крім того, за консультацією ви завжди можете звернутися в коментарі!



Похожие предложения
Дата добавления: 30-05-2017, 16:55
Статьи по теме
Освітлення для лазні та сауни, вибираємо світильники
Лазня і Сауна Освітлення споруди для прийому водних і оздоровчих процедур – важливий...
Искусственная сушка древесины, её виды и особенности
Искусственная сушка - это помещение древесины в определенные камеры на необходимое...
Как класть новый кафель на слой старого
Покрыть плиткой пол в ванной комнате – не самая сложная задача, по меньшей мере, если...
Покупка частного дома в Харькове: критерии и обзор популярных районов
Собственный участок или дом – потаённая мечта жителей больших городов, жизнь которых...
Дитяча кімната з фен шуй
Дизайн інтер'єру Оформлення дитячої – відповідальний момент ремонту, так як для батьків...
Формування крони абрикоса: особливості росту дерева і нюанси обрізки
Скороплодному дереву, абрикосу, з моменту посадки властивий інтенсивний ріст з безліччю...
Лавка для лазні - як і з чого зробити
Лазня і Сауна Для зручності перебування в лазні слід подбати про всі необхідні...
Обробка ванної кімнати панелями ПВХ: економічна обшивка стін, інструкція з монтажу, відео і фото
Якщо вам потрібна економічна обробка ванної кімнати, то кращим рішенням стануть панелі...
Вирощування солодкого перцю: підбір сорту, підготовка до посіву і поради по догляду
Перець солодкий є бажаним гостем на будь-якому столі, оскільки в ньому є багато...