Виростити перець на дачній ділянці для досвідченого садівника не складе праці. Необхідно дотримувати деякі правила агротехніки.
Якщо на ділянці є теплиця з полікарбонату або, нехай невеликий, парник, то урожай можна отримати на кілька тижнів раніше, ніж при посадці у відкритий грунт.
Перець сорту Казбек
Для початку необхідно визначитися з сортом перцю.
Для вирощування теплолюбного рослини в теплиці підійдуть не всі сорти.
Необхідно прочитати анотацію на пакеті з насінням. Це повинні бути самозапильних, стійкі до перепадів температур і різних хвороб сорти.
Краще вибирати гібриди. Можна порадити придбати такі сорти, як Тамерлан, Казбек, перець Каліфорнійське чудо.
Також можна підібрати сорт за термінами дозрівання або кольором. Дуже гарні, яскраво-помаранчеві плоди, що виходять при висадці сорту «Помаранчеве диво», якщо потрібні перці червоного кольору, то краще зупинити вибір на пакеті з насінням «Буратіно».
Зауваження фахівця: у теплиці вирощують і гострі сорти перцю, але варто відзначити, що висаджувати гострі і солодкі сорти поруч не рекомендується. Велика ймовірність перезапилення і солодкі сорти виростуть з гірчинкою. Для гіркого перцю краще відвести окремий невеликий парничок, так як сорти цього виду перцю не такі високі, як солодкого.В даний час на пакетах з насінням найчастіше пишуть рекомендовану кліматичну зону вирощування. Орієнтуючись на цю пораду, можна підібрати сорт насіння для свого клімату.
Для того, щоб отримати ранній урожай перців при посадці на постійне місце в теплицю, треба подбати про розсаді ще в зимовий час.
Насіння необхідно посадити в середині або наприкінці лютого, не пізніше.
Перед тим як зайнятися посівом насіння необхідно підготувати. Розвести слабкий рожевий розчин марганцівки і витримати в ньому насіння близько 20 хвилин.
Потім промити теплою водою, злегка підсушити і зайнятися посівом.
Рада садівників: має сенс недовго прогріти насіння в мікрохвильовці для того, щоб вони як можна швидше прокинулися і пішли в ріст. Добре відгукуються насіння на «п'яне» протруювання. Для цього їх замочують у горілці, хвилин на 20-30, потім злегка промивають, підсушують і висівають.Забиті в землю насіння прикривають склом, плівкою або папером. Температура при пророщуванні насіння повинна бути близько 25-30 градусів.
Через тиждень, максимум через 10 днів повинні з'явитися перші проростки.
Тоді укриття прибирають, а температуру знижують до 15-18 градусів, щоб розсада не витягувалась.
Першу підгодівлю проростків проводять у фазі 2-3 справжніх листочків. Потім підгодівлі роблять регулярно раз у 10-12 днів.
Добриво має бути комплексним, містить мікро і макроелементи. У спеціальних магазинах можна придбати добрива для будь-яких рослин, у тому числі і для перцю.
Якщо у вас є зола, то можна настояти 3-4 столові ложки в 1 літрі води близько тижня і полити рослини. Розпікувати перці можна підгодувати золою, просто посипавши землю попелом, з наступним поливом. Воду для поливу необхідно брати відстояну і теплу.
За 10-14 днів до перенесення розсади на постійне місце треба зайнятися її загартовуванням.
У перші дні можна обмежитися двогодинним виносом рослин на балкон або веранду, потім тривалість збільшується з кожним разом.
В кінці, перед висадкою в теплицю, горщики з рослинами можна залишати для загартовування на цілий день.
При гарній теплій погоді рослини швидко йдуть в ріст, стають яскраво-зеленими, можуть набрати бутони або навіть зав'язі.
У південних районах переносити перці в теплицю можна, не піклуючись про погодні умови. В районах середньої смуги висадку розсади можна почати в середині-наприкінці травня. Але це залежить від погодних умов, і краще орієнтуватися на свою кліматичну зону і прогноз погоди.
Порада фахівця: горщики з розсадою за два-три години до посадки в теплицю необхідно добре полити водою. Так земляний ком просочиться вологою і рослина менш болісно переносить пересадку.
Перед тим як пересаджувати рослини в теплицю, її необхідно знезаразити.
Проводять за тиждень чи днів за десять до того, як розсаду планують переносити на постійне місце. Зазвичай дезінфікують грунт хімічними препаратами (мідний купорос, хлорне вапно).
Можна спалити сірчану шашку. Продавець-консультант надасть усі необхідні консультації при придбанні препарату в магазині.
Необхідно подбати і про родючість грунту. Перекапывая грядки в теплиці, у землю вносять перегній і мінеральні добрива. На 1 кв. метр площі теплиці вноситься відро перегною, склянка золи і 2 столові ложки мінерального комплексного добрива.
Перед пересадкою готують лунки, викопуючи ямки на штик лопати, встановлюють кілочок для майбутньої підв'язки підрослих рослин. Відстань між рослинами має бути таке, що б вони не заважали один одному.
Оптимальний варіант посадки — це 60-70 сантиметрів один від одного і 60-80 сантиметрів між рядами. Схема може бути змінена: в шаховому порядку висаджують рослини для зручності догляду, підгодівлі і прополки.
В лунку підсипають перегній, добрива і золу.
Все гарненько проливають водою і розсаду можна висаджувати.
При пересадці намагаються не пошкодити кореневу систему і стебло рослини. Не заглиблюючи, землю навколо злегка ущільнюють. Поливають і залишають на тиждень для приростання. В цей час пересаджену розсаду не поливають.
Можливо, Вас зацікавить стаття про вирощуванні перцю у відкритому грунті.Статтю про догляд за розсадою перцю в домашніх умовах читайте тут.
Догляд за молодими рослинами полягає в поливах, підживленні та прополюванні.
При посадці високих кущів — пасинкування.
Поливати рослини необхідно регулярно.
Перець не виносить пересихання грунту, але і надмірно заливати рослину водою не рекомендується.
В період бутонізації і появи зав'язі досить рясного поливу раз в тиждень, при умові, що температура навколишнього повітря буде в межах 25-28 градусів. При дозріванні плодів поливи необхідно збільшити до двох разів на тиждень.
Перці дуже люблять підживлення. Процедуру необхідно проводити раз у два тижні. Можна поєднувати полив і підгодівлі. Спочатку поливають трохи водою, потім рослина підгодовують і знову проливається водою. Це робиться для того, щоб не обпалити коріння рослин, якщо ви помилитеся з розрахунком кількості добрив.
Для підгодівлі можна купити готове комплексне добриво, яке можна приготувати свій розчин, нічим не гірше покупних препаратів. Взяти оберемок свіжоскошеної трави, залити в баку водою, прикрити кришкою і залишити на тиждень для бродіння.
На відро води додати 1-2 літри, поливати під корінь. При поливі цим складом рослини значно прискорюють ріст, раніше починається період плодоношення.
Для того, щоб рослини росли не загущеними, отримували достатньо світла і добре плодоносили в них необхідно періодично формувати кущ.
Пасинкування треба починати як можна раніше.
Обриваються всі нижні листя і молоді, слабкі пагони до першої розвилки.
Далі залишають 2-3 найсильніших втечі, інші теж видаляють. Всі пагони, гілки обрізають.
При утворенні першого плоду, у фазі технічної зрілості, необхідно зірвати як можна раніше. Так рослина простимулируется до подальшого плодоношення.
В кінці сезону необхідно прищипнути всі квітучі пагони, для того щоб ростуть на гілках плоди встигли дозріти до закінчення сезону.
Можливо, Вам також буде цікава стаття про можливі хвороби перцю.Пізнавальну статтю про висадці розсади перцю у відкритий грунт читайте тут.
Для того, щоб отримати хороший урожай перців необхідно дотримуватися весь комплекс агротехнічних заходів.
Треба в певні строки посадити насіння, займатися підгодівлями, і виростити сильну розсаду, з розвинутою кореневою системою і сильною стеблом.
Пересадку на постійне місце проводити в похмурий день або в другій половині дня, щоб рослина не обпекли сонячні промені.
Проводити підживлення і не допускати пересушування грунту під кущами. При можливості, землю навколо рослини замульчувати. Це збереже вологу і не дасть розростатися бур'янам.
Містити грядки в чистоті, не дозволяти смітної траві заважати зростанню перців. Вчасно прибирати урожай, стабілізуючи тим самим подальший приріст і наростання плодів.
Дивіться відео, в якому досвідчений фахівець детально роз'яснює особливості вирощування перцю в теплиці: