За вікном холоду, а нам не біда! Все б так, якби не дуло в ці вікна, тим самим холодом. Як бути, коли грошей немає на сучасні вікна, а температура на вулиці все знижується? Вихід завжди є...
Всім відомі старі і давно використовувані методи. Одним таким варіантом є заповнення щілин скрученими в джгути смужками мокрих газет, які заклеюються зверху папером. Але такий метод принесе чимало мороки навесні. Папір присохнет до вікна намертво, залишаться негарні сліди, вікна необхідно буде заново перефарбовувати. А Ви знаєте, як доглядати за дерев'яними вікнами?
За тією ж схемою, але з менш тяжкими побічними ефектами, можна замостити отвори смужками поролону або вати, заклеїти це все тканинними смугами. Тканина нарізають 5 см завширшки, змочують, віджимають і густо намилюють господарським милом. Такий утеплювач навесні буде набагато легше зняти і видалити сліди.
Утеплюють вікна і розігрітим парафіном, який впорскують у щілини за допомогою шприца.
Багато господарів вже багато років вміло заклеюють вікна за допомогою того ж поролону, але зверху наклеюючи звичайний широкий скотч. Правда, скотч також відривається навесні разом з невеликою кількістю фарби.
Є ще одна хитрість, яка полягає в посиленні тепловіддачі батарей. Для цього зі старих чавунних батарей знімається стара фарба, вони ошкурювати, а потім забарвлюється у темні кольори. Гладкі й темні поверхні віддають на 5-10 % більшу кількість тепла. До цього можна додати фанерний лист, забарвлений в сріблястий колір, що буде служити тепловідбивним екраном, який буде направляти тепло в приміщення, що обігрівається додатково стіни. Замість фарби можна використовувати алюмінієву фольгу.
При більш серйозному підході використовують спеціальні види утеплювачів. Але необхідно бути уважними, багато з них можна клеїти тільки при температурі вище нуля.
Самий просунутий спосіб на сьогоднішній день – це спосіб утеплення вікон трубчастими профілями (ущільнювальними прокладками). Вони бувають різних розмірів в залежності від того, які щілини необхідно утеплити. Цей матеріал хороший тим, що він практично непомітний, клеїться до однієї сторони рам і не заважає вільно відкривати і закривати вікна. При цьому не страждає герметичність. Вони мають довгий експлуатаційний термін до п'яти років. Але необхідно зазначити, що досить складною є процедура приклеювання профілів.
Профілі відрізняються ще і матеріалом, з якого вони зроблені. Це може бути знову-таки поролон, або ж бувають пенополіетиленові, поліуретанові, полівінілхлоридні, гумові прокладки.
Часто зустрічаються гумові утеплювачі. Вони можуть бути самоклеючими або такими, які наклеюють самостійно клеєм. Мінусом гуми є низька морозостійкість, ламкість. Гумові утеплювачі краще вибирати такі, які будуть виготовлені з більш м'якого матеріалу.