Якщо ви вирішили зробити ремонт в кімнаті і обробити стіни шпалерами, ретельно вивчіть технологію обклеювання. Другим важливим питанням, яке вам належить вивчити, є клей для вінілових шпалер.
Вперше зіткнувшись з проблемою, як наклеїти вінілові шпалери на паперовій основі, врахуйте, що в цьому нескладному процесі має брати участь дві людини.
Більше рук вам не потрібно, а менше – може бути недостатньо для якісного проведення ремонту. Так, при декоративній обробці стін своїми руками одна людина буде тримати смугу за нижній край, а інший – за верхній.
Коли полотно повністю буде розгорнуто, постарайтеся зробити так, щоб воно не торкалася до стіни, трохи натягніть його. Клейте смугу строго зверху і дуже обережно.
Приклад фактурних покриттів
Якщо при укладанні покриттів з'явилися бульбашки або складки, розгладьте їх. Робити це краще всього сухою ганчіркою або валиком.
Розгладжуйте у напрямку зверху вниз від центру до країв, виганяючи зайве повітря, оскільки клеїти вінілові шпалери слід тільки так. Якщо краї погано пристали до стіни, їх можна додатково промазати клеєм і притиснути до стіни.
Зверніть увагу! У тих місцях, де є невеликі цвяхи або шурупи, полотна приклеюють класичним способом. Якщо шурупи або гаки занадто великі, їх краще прибрати. Перед тим як приступити до поклейки шпалер на місці розташування вимикачів і розеток, вимкніть електрику, зніміть кришку і виріжте круглий отвір в покритті, розмір якого буде відповідати розміру розетки або вимикача.
В місці, де стіна примикає до підлоги, полотна слід клеїти до плінтуса врівень або завести за нього. Але найкращий варіант – це зняти плінтус заздалегідь.
Клеїти ціле полотно в кут, природно, не варто, воно не буде добре і щільно прилягати.
Приклад бамбукових покриттів
Клей шпалерний для вінілових шпалер - універсальний, підходить для різних покриттів.
Таких как:
Стильна вітальня, стіни якої оброблені бамбуковим покриттям
Використовуючи клей момент, ви зможете з легкістю зістикувати полотна.
Технологія приготування трохи відрізняється від традиційної.
Клей для важких вінілових покриттів розводити слід строго по інструкції. Можна кілька разів промащувати полотна.
Для цього розстеліть полотно на підлозі, намажте його клеєм, дайте вбратися в основу. Потім промажте ще раз і тільки після цього придавлюйте до стіни ганчіркою або спеціальним валиком.
Найчастіше на упаковці з клеєм вказується порядок робіт з ним. В залежності від типу покриття буде залежати витрата клею для вінілових шпалер. Так, для важких матеріалів, наприклад, для металу знадобиться більша кількість, ніж для бамбукових або тканинних покриттів.
Ефективність виконаних робіт залежить від якості використовуваних матеріалів і дотримання технології. Поклейка шпалер не є винятком для даної аксіоми.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.