Віконні і дверні укоси з МДФ робляться на порядок складніше, ніж конструкції з інших матеріалів. Якщо зі штукатуркою, гіпсокартоном або пластиком впорається будь-який майстер, який володіє мінімальної вправністю, то робота з плитами на деревній основі вимагають майже ювелірної точності підгонки.
Втім, і результат коштує витрачених зусиль, так що нижче я наведу всю інформацію, яку необхідно вивчити, перш ніж приступати до монтажу.
Облагородити вхідні двері або вікно складно, але все ж цілком реально
Як правило, укоси (внутрішні бічні поверхні віконного або дверного прорізу, не перекриті рамою або дверною коробкою) після монтажу самої конструкції виглядають недостатньо привабливо. У більшості випадків вони вимагають декорування, і для цієї мети використовуються різні матеріали.
До найбільш часто застосовуваним технологіям обробки укосів відносяться:
Одним з варіантів оформлення також є обшивка отвору панелями МДФ.
У такого рішення є кілька очевидних плюсів:
Використання ламінованих панелей дозволяє швидко перетворити конструкцію
Різницю у зовнішньому вигляді ви можете самі оцінити по фото
Якщо ж говорити про недоліки, то основними мінусами будуть вже згадуване мною складність виготовлення, а також досить висока ціна. Так, на супутніх матеріалах, таких як фарба або штукатурка, ми заощадимо, але самі по собі панелі ламінованої МДФ коштують чимало.
Для монтажу панелей своїми руками нам необхідно використовувати цілий арсенал інструментів.
Я зазвичай готую до роботи такий комплект:
Для герметизації використовується поліуретанова піна
Рада! Для установки в проріз з дерева (брус або колода) можна відмовитися від перфоратора на користь звичайної, але досить потужною дрилі.
Самі укоси я роблю з панелей МДФ товщиною 10 мм
Крім декоративного матеріалу в роботі використовую:
Для роботи беремо досить тонкі панелі
Разом з монтажем укосів проводиться і установка наличників
МДФ двері можна монтувати як на сам отвір, так і на каркас з дерев'яного бруса. Перша методика застосовується порівняно рідко: для її успішної реалізації необхідно, щоб краю дверного отвору були досить рівними.
Завмер отвору
Саме тому я практично завжди монтую панелі декоративного матеріалу на каркас із брусів, жорстко закріплених на капітальний підставі.
Роботи виконуються за такою схемою:
Нижня частина укосу, готова до обшивки
Важливо! Цемент сохне повільніше, але зате коштує дешевше, ніж більш ефективні епоксидні склади.
Варіант каркаса з металевого профілю
Рада! При запенивании зволожую як поверхні, так і піну. Інструкція допускає монтаж панелей тільки після полімеризації складу та зрізання надлишків, оскільки в іншому випадку є ризик деформації панелей.
Тепер нам залишається виготовити самі откосные планки і встановити їх на підготовлений каркас.
Дію так:
Підгонка деталі
Важливо! Тут є два варіанти: простий і складний. При простому ми обрізаємо панель під 90 0 , а зазор між деталями перекриваємо пластиковими або ламінованим картонним куточком. Трохи складніше буде підрізати торець панелі під кутом близько 45 0 , що дозволить узгодити деталі з мінімальним зазором. Для підрізування можна скористатися стуслом, але він підійде тільки для вузьких укісних планок.
Схема встановлення добірних панелей на піну
На завершальному етапі кріпимо лиштви
Обробка дверних укосів панелями МДФ являє собою досить трудомісткий процес. Втім, незважаючи на всю складність технології, освоїти її цілком можна – в цьому вам допоможуть наведені вище рекомендації, і відео в цій статті, і поради фахівців (у тому числі і мої, які можна отримати, поставивши запитання у коментарях нижче.