» » Адоніс літній: вирощування з насіння та догляд за рослиною

Адоніс літній: вирощування з насіння та догляд за рослиною



Адоніси відносяться до сімейства лютикова. Є приблизно 45 видів рослин. У дикій природі адоніси ростуть в Сибіру, з них вивели сучасні садові рослини, тому їх можна вирощувати в північних регіонах. Найбільш часто вирощують адоніс літній.

За давньогрецькою легендою квітка отримав свою назву по імені Адоніса, якого полюбила прекрасна богиня Венера. Але хлопець дуже любив полювати і одного разу, коли він, вирушивши на полювання, загинув після нападу вепра, невтішна Венера окропила кров померлого Адоніса нектаром, і виріс прекрасний квітка.

У народі цей квітка також називають желтоцветом, черногоркой, златоцветом, стародубкой, купавником. Адоніс буває багаторічний і однорічний. Розглянемо докладніше опис цих видів.

Однорічні види

Квітів адонісКвітка Адоніса осіннього має діаметр 1,5—2,5 см, увігнуті пелюстки, квітки яскраво-червоного кольору або кремові.

Адоніс червоний, в нього входить кілька сортів, які ростуть лише 1 рік, у них червоні квіти. Найбільш поширені — це Адоніс літній, «Adonis annua» і «Adonis flammea».

Сорту

Квітів адонісАдоніс літній — його середня висота 20 см, але може виростати до 50 см. Листя рівномірно-перисторозсічені. Глянцеві квітки бувають різних відтінків: кармінові, помаранчеві, жовті, діаметром 2-3,5 див.

Квітка складається з 6-8 плоских пелюсток з широким чорним плямою біля основи. Стебла прямі, без опушення.

В природних умовах росте на узліссях березових лісів і на полях, на півдні європейської та Західносибірської частини Росії, на Північному Кавказі. Цвіте у другій половині липня.

Керубіно

Квітів адонісКвіти одиночні, виростають вгорі втечі. У висоту до 30 див. Бутони розпускаються в червні-серпні.

У відкритий грунт висівають в середині весни, в парники сіють з початку і до середини весни. Відмінно виглядають рослини, якщо їх посадити уздовж доріжок разом з примулами, арабісами, анемонами.

Адоніс літній висаджують в рабатки, бордюри і на кам'янисті схили. Так як квітка досить низький, то його садять вздовж доріжок, по краях клумб.

Вогник

Квітів адонісМає яскраво-червоні квіти і витончені ажурні листя.

Воліє сонячне місце, або півтінь.

Любить суглинки з нейтральною характеристиками, при посадці потрібно зробити дренаж.

Багаторічні види

Квітів адонісАдоніс амурський — жовто-золоті квіти до 5 см у діаметрі, у них 20-30 пелюсток. Квітки чуйно реагують на зміни погоди, при зниженні температури вони закриваються.

Бутони починають розпускатися в середині весни і продовжують цвісти 2-3 тижні. Далі починають рости перисті листки і стебла. Після цвітіння рослина виростає до 30 див.

Є сорти адоніса амурського з іншим забарвленням віночка, з махровими квітками. Росте поблизу від берегів річок, водойм, на Далекому Сході, в тому числі на островах, що входять в Японію і на Корейському півострові, в Китаї.

Рослина отруйна. Бутони розпускаються рано. Рівномірно-перисторозсічені листки мають довгі черешки. Квітки мають діаметр до 5 см, дынно-жовтого відтінку. При посадці у Владивостоці на зиму прикривають опалим листям.

Адоніс весняний (жовтоцвіт) — розквітає в кінці квітня, в цей час рослина виглядає як низький кущ (15 см), його стебла біля основи мають листя у вигляді лусочок, а зверху — сидячі двічі рівномірно-перисторозсічені листки. Має потужне кореневище і безліч стебел. На стеблах великі яскраво-жовті квіти з 15-20 пелюстками і 5 чашолистками.

До червня стебла виростають до 60 див. Плоди — горішки, які прикріплені до цветоложу. Культура росте на узліссях і в степах Східної і Центральної Європи, внесено в Червону книгу як зникаючий рослина. У квітнику горицвіт весняний починає давати бутони тільки на 3-4 рік, а у дикій природі — на 6-7.

Адоніс сибірський

Адоніс сибірський

Адоніс сибірський має листки більшого розміру, ніж адоніс весняний і більш дрібні квіти (4-6 см). Бувають махрові сорти. У висоту до 60 див. Бутони розпускаються в травні, квіти яскраво-жовті. Коробочка з насінням дозріває в липні. Є сорти з квітами коричневого відтінку.

Адоніс золотистий — заввишки 40-50 см, внизу розташовані розеткові листя, а по стеблу — надрізані листя, мають ланцетні частки (8-16 см завдовжки). Квіти жовто-золоті з 16-24 пелюсток. Росте в горах Кашміру, Тянь-Шаню, Західного Тибету. У дикій природі рослина починає цвісти через 20-25 років.

Адоніс туркестанський — в один і той же час на одній рослині можна розгледіти бутони, квіти і плоди. Висота рослини 10-20 см Стебло покритий кучерявим волосками. Жовті або помаранчеві квітки діаметром до 6 см, знизу квіти синюваті.

У горицвіту монгольського білосніжні квітки. На пастельно-зеленої, трохи фіолетового чашечці є опушення.

Адоніс волзький росте в Європі, Середній Азії, Сибіру. Культура має коротеньке товста буро-чорне кореневище і невелика кількість стебел. Стебла заввишки до 30 см Знизу вони покриті бурим листям у вигляді луски. Квітки блідо-жовтого відтінку.

Адоніс пухнастий має коротенькі бурі кореневища, стебла поодинокі, на початку розпускання бутонів рослини мають висоту 15 см, густоволосистые, до часу появи насіння виростають до 30 см Біля основи стебел у них бурі листочки у вигляді луски. Квіти кремові.

Вимоги до Грунту і висвітлення

Адоніс вирощуванняКультура воліє пухкий грунт, що має дренаж, який роблять з керамзиту і піску.

Рослина любить рости в півтіні, можна посадити на добре освітлене місце, але притінене опівдні місце, так як пелюстки дуже ніжні, і вони можуть отримати опіки. Місце повинно бути захищене від холодних вітрів.

Зверніть увагу: якщо у вас дуже сильна кислотність суглинному грунту (рН ≤ 4), то по ній розсипають приблизно 600 г меленого вапняку на 1 м2 і перекопують на 20 см; якщо рН = 4,1—4,5, то насипають 500 г меленого вапняку, а якщо рН = 4,6—5,0, то 300-400 г на 1 м2.

Посадочне місце 60 см в ширину. Потрібно садити насіння в легкі або середні родючі суглинні землі (грунті міститься 10-30% глини, пісок, земля), що мають нейтральні властивості або з рівнем рН=7,0-7,5.

Як виростити насінням

Адоніс насінняПосадка насіння у відкритий грунт робиться в середині і в кінці весни або під зиму, так як адоніс літній — дуже морозостійкий. Насіння сіють вглиб на 10-15 мм.

Для посадки можна зробити субстрат з 1 частини дернової землі, 1 частини перегною і 2 частин піску. Насіння сходить дуже погано: проростає менше 2/3 насіння, з-за цього висівайте велику кількість насіння, а потім виривайте зайві паростки.

Корисно знати: посадка на зиму краще, так як насіння проходять природну стратифікацію, зійде більшу кількість паростків. Крім цього, зазвичай сходять тільки свіжозібране насіння.

Паростки зійдуть через 2,5—3 тижні, їх потрібно притінити, ростуть вони дуже повільно. Потім їх потрібно прорідити так, щоб відстань між рослинами була 20-25 см. щодня поливайте посадки, поки вони не зійдуть. В квітник розсаду висаджують за схемою 15х20 см або 20х20 см.

Догляд

Адоніс доглядВирощування складається з поливи, розпушування, підживлення органікою. Адоніс дуже рідко хворіє, його майже не вражають шкідники.

Досить поливати рослину невеликою кількістю води 23 рази в тиждень. Але при дощовій похмурій погоді його не поливають. Це роблять ввечері після заходу методом дощування або під корінь. При посухи поливають рослину рясно обприскують листя водою.

Після поливів розпушують грунт, але робити це потрібно дуже обережно, так як рослина закладає бруньки відновлення, які знаходяться близько до поверхні землі. Якщо його пошкодити, то рослина може загинути.

Адоніс літній удобрюють нітроамофоскою після того, як прорідять сходи або через 2 тижні після висадки в квітник, потім при утворенні бутонів і під час їх розпускання. Добре підходить для добрива зола.

Ще роблять підживлення восени, мульчуючи Грунт органікою з перегною і полуперепревших листя. Підгодовують дуже обережно.

Адоніс багаторічний добре переносить сильні морози взимку і заморозки навесні. Прикривати дорослі квіти не потрібно, а молоді рослини віком до 2 років слід прикривати на зиму ялиновим гіллям, або опалим листям.

Застосування в народній медицині

Адоніс народна медицинаРослина має сечогінні, заспокійливі властивості, підвищує силу серцевих скорочень, розширює судини, Його застосовують при нейроциркуляторної дистонії, недостатньому кровообігу, при кардионеврозах.

У складі квітки є: сапонін, хінон, адониловая кислота, спирт адонит, флавонові глікозиди, серцеві глікозиди, кумарин, тому він використовується в народній та офіційній медицині.

В народній медицині готуються склади від грипу, скарлатини, тифу, жовтяниці, лихоманки, інших інфекцій. В офіційній медицині роблять препарати, які допомагають при ішемічній хворобі серця, захворюваннях нирок, епілепсії, чахотке, нервових хворобах, захворюваннях бронхів, гострому циститі.

Для лікування беруть пагони і стебло рослини, які зрізають навесні до того часу, як дозріє насіння. Після обрізання їх висушують. У такому вигляді лікувальна трава зберігає свої властивості до 3 років.

Рецепти та протипоказання

Адоніс народна медицинаРозглянемо деякі народні методи лікування з використанням Адоніса:

  1. Для лікування хвороб легенів, серця роблять настій, всипаючи 1 ст. ложку стебел у склянку окропу. Залишають на півгодини, а після п'ють.
  2. Для лікування уретриту, циститу, простатиту застосовують збір з лікарських трав: адоніса, материнки, проскурника, будри плющевідной.

Так як Адоніс — отруйна рослина, то препарати на його основі не можна пити вагітним, а ще при запаленні слизової оболонки шлунка, гіпертонії, виразки.

Якщо тривалий час вживати препарати, зроблені з горицвіту, то можуть з'явитися пронос, блювання, нудота, пульс стане уповільненим, серцебиття більш частим, зіниці розширяться, підвищиться сонливість, далі будуть судоми і при тяжкому отруєнні — колапс. Для лікування використовують проносні і блювотні препарати, також радять отруївся людині пити міцний чорний чай з лимоном.

Як виглядає і зростає адоніс, дивіться у наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 17-05-2017, 19:52
Статьи по теме
Які камені краще всього використовувати в бані: види каменів і їх властивості, рекомендації по догляду та відгуки
Основна властивість каменів для лазні – акумулювати (накопичувати) жар і віддавати його...
Французький стиль ландшафтного дизайну
Ландшафтний дизайн Акуратні, строго симетричні композиції і організація простору, в...
Клей для склошпалер: oscar (оскар), витрата
Склошпалери – міцне і надійне декоративне покриття, яке може використовуватися для...
Як і чим пофарбувати дерев'яні сходи: вибір фарби, технологія фарбування
Дерев'яні сходи може стати відмінним елементом інтер'єру будинку, а також яскравою...
Вирощування хрону на дачі: поради по посадці та догляду, секрети розведення
Яка ж дача без зелені, без приготування солінь і маринадів з вирощеної овочевої...
Как работает шахтный отопительный котел
Котел Холмова представляет собой один из типов твердотопливного котла шахтного типа,...
Ніж для тріммера: коли застосовувати і який вибрати
Використання тріммера на дачних і присадибних ділянках значно спрощує і прискорює скіс...
Які бувають столи за типом конструкції
Кожен із нас проводить багато часу за столом за столом, тому важливо правильно...
Ялівець в ландшафтному дизайні
Ландшафтний дизайн Одне з вічнозелених рослин, яке належить до роду кипарисових, є...