Сучасні інтер'єри створюються за допомогою маси корисних і зручних матеріалів, які стали використовувати в обрамленні власних квартир і будинків зовсім недавно. Це стосується і жалюзі, оскільки раніше їх встановлювали тільки в офісах, і вигляд вони мали практичний, але абсолютно непрезентебельний. Сьогодні ж виробники вийшли на новий рівень, і створюють жалюзі тканинні, які за великою кількістю колірних рішень, фасонів і способів застосування вже обігнали і стандартні штори, і пластикові жалюзі.
Тканинні жалюзі зазвичай дешевші, ніж масивні штори або портьєри, оскільки матеріалу на них під час виробництва йде менше.
Тканинні жалюзі дозволяють, завдяки конструкції, як повністю закрити вікно, так і залишити смужки світла для м'якого освітлення всієї кімнати. Вони можуть бути як класично вертикальними, так і сучасно-горизонтальними. Їх обробляють спеціальними просоченнями, так що вони не горять і чудово відштовхують пил і бруд.
Ступінь затемнення буде безпосередньо залежати від обраного типу тканини. Наприклад, для спальні найбільше підходить blackout, що не пропускає світло, з товстими нитками щільного скручування і з вертикальною установкою. Для кухні можна підібрати більш світлі і життєрадісні варіанти відтінків і малюнків горизонтальних тканинних жалюзі. Такі моделі, навіть будучи повністю закритими, все одно пропускатимуть світло.
Сьогодні жалюзі, завдяки простому способу кріплення, вже можна встановити не тільки на віконні прорізи. Існують дизайнерські шафи, дверцята яких виконані у вигляді жалюзі. Таким же чином можна обіграти і обридлу кухонну шафу, і засклений балкон. До речі, завдяки використовуваним сучасним матеріалам і способам їх обробки на постійному яскравому світлі тканинні жалюзі не стають тьмяними роками.
Існує гігантська кількість типів тканини, фактур і малюнків на ній, які можна підібрати до абсолютно будь-якого інтер'єру. Є навіть сюжетні фотожалюзі, на тканині яких друкують вподобаний пейзаж, малюнок або фотографію, і вона радує власника своїм свіжим і неординарним виглядом у вечірній час, коли жалюзі повністю закриті. Також жалюзі можна підібрати за розміром. Щільні однотонні жалюзі в підлогу ідеально підійдуть для прикраси вітальні та одночасно сховають батарею. Компактні, вбудовані у вікно жалюзі зручні для дитячих кімнат і кухонь, оскільки відкривають більше корисного простору і справляються із завданням затемнення від вуличного світла не гірше, ніж повнорозмірні.
Можна підібрати тканинні жалюзі з натуральних матеріалів, приємних на дотик, наприклад, шовку, льону або бавовни. Якщо ви захочете вибрати варіант більш зносостійкий і невибагливий, зверніть увагу на щільне скловолокно або полівінілхлорид. Щоправда, останній не рекомендується використовувати в приміщеннях, де будь-хто спить, зате він найяскравіший з наявних у продажу. Також є жалюзі із суміші натуральних і синтетичних матеріалів, вони поєднують у собі якості обох видів, не тьмяніють, не витягуються, легко миються і водночас залишаються повітропроникними й м'яко ворсистими.
Також приємний бонус для тих, хто ще сумнівається у виборі: тканинні жалюзі, на відміну від штор, не потрібно ні прати, ні прасувати. Досить у міру забруднення протирати їх вологою ганчірочкою. Вони створюють затишок у будинку, не займають багато місця, невибагливі. Якщо одна з ламелей зламається, її можна буде замінити, не викидаючи всю конструкцію.
Тканинні жалюзі легко встановлюються, досить дізнатися розмір вікна і підібрати відповідну модель. Їх кріплять або до стін, або до стелі, або до стулок вікон, замикаючи на кронштейни, які заздалегідь встановлюють у відповідних місцях.
Як бачите, тканинні жалюзі - це симпатично, недорого, практично й універсально. Усі ці характеристики необхідні як для створення оригінального сучасного інтер'єру, так і для комфорту тих, хто в ньому живе.