Карниз в сучасному інтер'єрі є не тільки оригінальним тримачем для штор – різноманіття матеріалів для виготовлення і форм віконних елементів є важливою складовою декоративного оформлення приміщень. Тому при виборі карниза необхідно врахувати кожну деталь – від ваги штор до висоти стелі і гармонійно вписати віконний елемент в існуючий інтер'єр.
Карниз є важливою деталлю інтер'єру, від якої залежить не тільки зовнішній вигляд віконного отвору, але і загальне візуальне сприйняття приміщень. Особливу увагу при виборі віконних елементів необхідно приділити не тільки дотримання стильової єдності, але і можливостям дизайну інтер'єру.
Пам'ятаєте! Правильно вибраний карниз є ефективним інструментом дизайну, який зробить велике приміщення затишним, а невеличку кімнату – просторої! Популярний дизайнерський прийом – закріпити віконний елемент на стелі або на 30 см вище краю вікна, за рахунок чого отвір буде виглядати довше.
Стиль дизайну інтер'єру – важливий параметр, яким необхідно приділити увагу при виборі карниза. Так, наприклад, для кімнати в стилі ампір підійде кований віконний елемент з витонченими наконечниками, для hi-tech – пластиковий яскравих відтінків, а приміщення в стилі модерн краще прикрасити металевим виробом з флористичними і анималистическими мотивами. Класичний інтер'єр гармонійно доповнить дерев'яний карниз без пишного оздоблення.
найпопулярніші карнизи дерев'яні: вироби з природного матеріалу гармонійно доповнюють інтер'єр в будь-якому стилі, а унікальна текстура деревини дозволяє виграшно підкреслити гарний вигляд віконного отвору. Однак сучасний асортимент карнизів не обмежений дерев'яної «класикою» – лінійка продукції представлена багатим вибором віконних елементів з різних матеріалів. Класифікація карнизів на види здійснюється за кількома ознаками:
Зверніть увагу! Витончений варіант металевого карниза – ковані: манірні деталі оформлення вікна, прикрашені фігурним наконечником. Таке декорування отвору підійде для пишних інтер'єрів у стилі бароко, ампір і рококо.
Зверніть увагу! При виборі звичних круглих карнизів не обов'язково задовольнятися охайним виглядом отвору – віддайте перевагу сучасний варіант: розмістіть прозору органзу з ефектним малюнком поверх однотонного текстилю та здивуйте гостей неординарним оформленням вікна!
Любителям довгих штор підійду шинні карнизи у вигляді ПВХ або алюмінієвої конструкції з жолобками, призначеними для переміщення роликів з гачками. Обов'язковий елемент рейкового карниза – спеціальні заглушки, які запобігають випадання роликів.
Монтаж віконного елемента своїми руками не представляє складнощів – головне правильно вибрати вигляд виробу і підготувати інструмент: олівець, лінійку, будівельний рівень, ножівку, дриль, викрутку, рулетку, шурупи і дюбелі. Основні етапи монтажу (на стіну):
При монтажі на стелю порядок робіт зберігається, головне – розташувати карниз ідеально симетрично по відношенню до стін і вікна. При значній довжині виробу від 2,5 м рекомендується встановити додатковий кронштейн посередині. Якщо планується установка утримувача в натяжна стеля, то можна скористатися вдалим досвідом красивого оформлення отвору – передбачити місце для прихованого карниза і запланувати освітлювальне обладнання в ніші. Такий варіант декору забезпечить приголомшливий візуальний ефект – потоки світла, хвилясті зі стелі!