» » Види карнизів для штор - вибираємо і встановлюємо

Види карнизів для штор - вибираємо і встановлюємо



Ремонт стін

Карниз в сучасному інтер'єрі є не тільки оригінальним тримачем для штор – різноманіття матеріалів для виготовлення і форм віконних елементів є важливою складовою декоративного оформлення приміщень. Тому при виборі карниза необхідно врахувати кожну деталь – від ваги штор до висоти стелі і гармонійно вписати віконний елемент в існуючий інтер'єр.

Карниз є важливою деталлю інтер'єру, від якої залежить не тільки зовнішній вигляд віконного отвору, але і загальне візуальне сприйняття приміщень. Особливу увагу при виборі віконних елементів необхідно приділити не тільки дотримання стильової єдності, але і можливостям дизайну інтер'єру.

Карниз для штор фото

Пам'ятаєте! Правильно вибраний карниз є ефективним інструментом дизайну, який зробить велике приміщення затишним, а невеличку кімнату – просторої! Популярний дизайнерський прийом – закріпити віконний елемент на стелі або на 30 см вище краю вікна, за рахунок чого отвір буде виглядати довше.

Стиль дизайну інтер'єру – важливий параметр, яким необхідно приділити увагу при виборі карниза. Так, наприклад, для кімнати в стилі ампір підійде кований віконний елемент з витонченими наконечниками, для hi-tech – пластиковий яскравих відтінків, а приміщення в стилі модерн краще прикрасити металевим виробом з флористичними і анималистическими мотивами. Класичний інтер'єр гармонійно доповнить дерев'яний карниз без пишного оздоблення.

Види карнизів: особливості застосування

найпопулярніші карнизи дерев'яні: вироби з природного матеріалу гармонійно доповнюють інтер'єр в будь-якому стилі, а унікальна текстура деревини дозволяє виграшно підкреслити гарний вигляд віконного отвору. Однак сучасний асортимент карнизів не обмежений дерев'яної «класикою» – лінійка продукції представлена багатим вибором віконних елементів з різних матеріалів. Класифікація карнизів на види здійснюється за кількома ознаками:

  1. За матеріалом виготовлення:
    • Дерев'яні найчастіше прикрашають житло, є красивим і практичним рішенням при декоруванні віконного отвору і дозволяють досягти гармонійності інтер'єру.
    Дерев'яні карнизи фото
      • Металеві алюмінієві, з нержавіючої сталі додадуть в інтер'єр нотки лаконічності і строгості. При виборі круглих карнизів прийнято просмикувати штори в люверси або вішати на кільця.

    Зверніть увагу! Витончений варіант металевого карниза – ковані: манірні деталі оформлення вікна, прикрашені фігурним наконечником. Таке декорування отвору підійде для пишних інтер'єрів у стилі бароко, ампір і рококо.

    карниз – кований фото
    • Пластикові – практичне і недороге прикраса отвору, який можна вписати в будь-який інтер'єр за рахунок багатої колірної гами і широкого вибору фактур («під дерево», інше).
  1. За способом кріплення: стельові, настінні. Настінні є звичним способом кріплення. Застосування стельових дозволяє виправити недоліки приміщень – додати простір, візуально «підняти» стелю.
  1. За кількістю рядів: одне-, двох-, трирядні. Вибір виду карниза залежить від особливостей декорування вікна: для щільних штор досить однорядного, дворядний підійде для «дуету» тюль+штори. Трирядне карниз – відмінне рішення для оригінального оформлення вікна з ламбрекеном.
  1. За конфігурації:
      • Круглі з різних матеріалів є поширеним варіантом тримачі для штор.

    Зверніть увагу! При виборі звичних круглих карнизів не обов'язково задовольнятися охайним виглядом отвору – віддайте перевагу сучасний варіант: розмістіть прозору органзу з ефектним малюнком поверх однотонного текстилю та здивуйте гостей неординарним оформленням вікна!

    • Профільні гнучкі карнизи є сучасним варіантом оформлення вікна з основним перевагою – вироби згинаються і відкривають широкі можливості дизайну інтер'єру. Популярні різновиди – гнучкі кутові і карнизи для японських і римських штор з декількох доріжок.
    Профільні гнучкі карнизи фото
    • Багетні відрізняються наявністю декоративної планки, яка «ховає» систему кріплення.
    • Карнизи-струни відносяться до універсального варіанту оформлення вікна, який гармонійно впишеться в будь-який стиль інтер'єру.

Любителям довгих штор підійду шинні карнизи у вигляді ПВХ або алюмінієвої конструкції з жолобками, призначеними для переміщення роликів з гачками. Обов'язковий елемент рейкового карниза – спеціальні заглушки, які запобігають випадання роликів.

Установка карнизів: корисні поради

Монтаж віконного елемента своїми руками не представляє складнощів – головне правильно вибрати вигляд виробу і підготувати інструмент: олівець, лінійку, будівельний рівень, ножівку, дриль, викрутку, рулетку, шурупи і дюбелі. Основні етапи монтажу (на стіну):

  1. Розмітка поверхні: прокреслити рівну горизонтальну лінію і відзначити місця кріплення кріплення і кронштейнів.
  1. Просвердлити отвори.
Просвердлити отвори для кріплення кріплення фото
  1. Прикрутити кронштейни (кріплення для карниза).
Прикрутити кронштейни (кріплення для карниза) фото
  1. Вставити карниз в кронштейни, вирівняти і зафіксувати кріпленням, який поставляється в комплекті з тримачем штор, останній етап монтажу протягуємо по спеціальних канавках в карнизі декоративну стрічку.
зафіксувати карниз кріпленням поставляється в комплекті з тримачем штор фото

При монтажі на стелю порядок робіт зберігається, головне – розташувати карниз ідеально симетрично по відношенню до стін і вікна. При значній довжині виробу від 2,5 м рекомендується встановити додатковий кронштейн посередині. Якщо планується установка утримувача в натяжна стеля, то можна скористатися вдалим досвідом красивого оформлення отвору – передбачити місце для прихованого карниза і запланувати освітлювальне обладнання в ніші. Такий варіант декору забезпечить приголомшливий візуальний ефект – потоки світла, хвилясті зі стелі!



Похожие предложения
Дата добавления: 23-05-2017, 17:22
Статьи по теме
живопліт з кизильника блискучого: основні вимоги для посадки та догляд за рослиною
живоплоти використовувалися при оформленні садів, парків, монастирів і замків ще кілька...
Из каких конструктивных элементов состоит крыша
Стропила – это каркасные элементы кровли. Они являют собой брусья, которые крепятся...
Опис сорту черешні з красивою назвою Джерело: вибір саджанців та їх посадка
Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса...
Вбудований шафа-купе у спальню: внутрішнє наповнення та інші деталі, інструкція, відео і фото
При сформованому достатку різнопланової меблів, звичайній людині досить легко...
Двері з масиву вільхи і їх характеристики
Масив вільхи - затребуваний матеріал для створення якісних і довговічних виробів. Двері...
Майстер Флеш для димоходу: види, пристрій і технологічна правила установки
Будівництво житлового, дачного будинку або іншого будь-якого будови не обходиться без...
М'яка вимощення навколо будинку своїми руками: переваги, відео-керівництво
Вимощення – це захисна смуга навколо будинку, виконана з водонепроникного покриття....
Мульчування грунту: види мульчі і як правильно їх застосовувати
Мульчування являє собою метод створення в Грунті найкращих умов для росту і родючості...
Коли і як заготовляти банні віники
Лазня і Сауна банної імперії царем по праву називають віник. Немає й краплі сумніву, що...