» » Наклеїти шпалери: двп, на стелю, на стіни, обклеювання кутів, правила, способи, технологія наклеювання, інструкція

Наклеїти шпалери: двп, на стелю, на стіни, обклеювання кутів, правила, способи, технологія наклеювання, інструкція



Шпалери – універсальний обробний матеріал, який використовується для ремонту практично будь-якого приміщення. Як наклеїти шпалери, щоб отримати очікуваний результат, створити розташовує до відпочинку обстановку.

З допомогою шпалер можна створити унікальні дизайни, перетворивши спальню в частинку стародавнього палацу, кухню – в маленький французький ресторанчик, а ванну – в розкішні римські терми.

наклеїти шпалери

Але такого ефекту досить складно домогтися, тільки справжній майстер, пригнічений досвідом, може легко створити ідеальну кімнату, втіливши ваші фантазії. Для того щоб зробити це самостійно, знадобиться практика, терпіння і чимало часу.

Про те, як правильно наклеїти шпалери, вибрати матеріали, підібрати дизайн сьогодні в нашій статті.

Прочитавши кілька статей про створення інтер'єрів, не можна стати профі в дизайні, але можна, застосовуючи ці знання на практиці, отримати досвід і поступово просуватися до поставленої мети.

Підготовка поверхонь

шпалери наклеїти

Очищення стін з допомогою шпателя

Для того щоб створити в кімнаті новий інтер'єр, нам доведеться пройти всі етапи від підготовки стін до безпосередньої наклейки шпалер.

Отже, перше, що необхідно зробити - очистити стіну від старого оздоблювального матеріалу, особливо якщо це шпалери, стара штукатурка або плитка.

Видаляємо шпалери

Якщо ж поверхня здається досить надійною, можна перевірити її якість, наклеївши пробне полотно. При позитивному результаті можна починати обклеювання кімнати без капітальної підготовки стін.

Для видалення старих паперових шпалер потрібно намочити поверхню теплою водою і почекати, поки шар розмокне. При виникненні складнощів, можна розрізати полотно в деяких місцях, залити воду в розрізи і зішкребти шпалери з допомогою шпателя.

Якщо на стінці вінілові полотна процедура ускладнюється. Спочатку акуратно зніміть вінілову плівку з підстави, а потім видалити шар паперу.

Знімаємо фарбу

Якщо стіна покрита фарбою, наклеювання шпалер на стіни можливо і без видалення старого шару обробки. Все, що вам знадобиться – визначитися з видом використовуваної фарби, масляна вона або акрилова.

Перший тип легко знімається зі стіни пластами з допомогою шпателя, другий – досить складно видалити без спеціального розчинника.

Водоемульсійну фарбу покрийте складом з розчинника і грунтовки, він роз'їсть поверхню і дозволить наступного шару грунтовки міцно злитися зі стінкою. Після повторного грунтування нанесіть на стіну шар розведеного клею, дочекайтеся висихання і починайте обклеювання.

Масляну поверхню можна видалити двома способами. Зняти фарбу пластами, використовуючи шпатель, зачистити і загрунтувати поверхню або зашкурити стіну, використовуючи дрібну наждачку, а потім вже грунтувати.

Другий варіант надійніше першого, однак вимагає більше часу. У будь-якому випадку, після такої підготовки стіна буде надійною основою для будь-яких шпалер.

наклеювання шпалер на стіни

Зняття фарби із стіни

Робота з ДВП

Саме час розглянути, як відбувається наклейка шпалер на ДВП. В першу чергу, поверхню зашкуривается, грунтується і обробляється оліфою.

Недоліки використання ДВП:

  • Відмінне місце для утворення цвілі.
  • Легко деформується під впливом вологи.
  • Вимагає додаткової обробки.
  • Цвяхи, які використовуються для кріплення плит на каркас, часто виявляються іржею на поверхні шпалер.

Штукатурка

Оштукатурена стіна може бути використана в якості основи під шпалери, за умови її попередньої зачистки і грунтування. Бетонна поверхня повинна бути зашлифована і обштукатурена, також потрібна якісна грунтовка.

Для гіпсокартонного каркаса досить нанесення шару грунтовки.

Вибираємо клей

як зробити клей для шпалер

Клейові склади для різних типів шпалер

Від якості клейового складу залежить успішність операції, званої наклеюванням шпалер. Зазвичай виробник зацікавлений в якості свого товару і докладає до шпалер спеціальний клей.

В основу промисловий готових клейових сумішей покладено крохмаль, на ньому ж раніше готували клейстер будинку. Перед тим як зробити клей для шпалер самостійно, зверніть увагу на те, що такий склад підійде тільки для паперових полотен, інші типи – тканинні, вінілові або склошпалери вимагають клею для важких шпалер на основі ПВА.

До числа переваг готового клею відноситься і наявність добавок, що дозволяють зменшити час висихання або захистити шпалери від цвілі і паразитів.

Ви підібрали необхідний клей і готові приступати до роботи. Саме час відповісти на питання, як розводити клей для шпалер? Консистенція і кількість води визначається типом покриття. На упаковці клею міститься докладна інструкція, що описує пропорції, в яких потрібно змішувати воду і суху основу.

Отриману масу необхідно розмішати до рівномірної консистенції і залишити на 5-10 хвилин.

Складності поклейки: стеля і кути

наклеювання шпалер на стелю

Підгонка полотна під стелю

Кожен, хто хоч раз мав справу з ремонтом і самостійно клеїв шпалери знає про підводні камені, якими є кути і стеля.

Рекомендації:

  • Заздалегідь підготуйте зручний поміст або будівельні козли.
  • Найкраще працювати з напарником, який притримає другу частина шпалерного полотна і простежить за рівністю укладання листа.

Зверніть увагу! При самостійному обклеюванні стелі після намазування полотна клеєм складіть його «гармошкою» і акуратно розмотуйте у міру приклеювання вільної частини до стелі.

Обклеювання кутів шпалерами проводиться зі стикуванням декількох полотен, місце стику можна замаскувати декоративною планкою або куточком.

Внутрішні кути клеяться внапуск, але ні в якому разі не одним шматком полотна, це може призвести до утворення нерівностей та відклеювання полотен.

На жаль, універсальної інструкції з наклеювання шпалер не існує. Технологія обирається в залежності від обраного матеріалу, типу обклеюваної поверхні і клейового складу.

Способи поклейки шпалер: поєднання матеріалів

способи наклеювання шпалер

Поєднання візерунків на шпалерах

Для того щоб зробити кімнату не тільки функціональною, але і яскравою, зверніть увагу на варіанти наклеювання шпалер.

  • Дуже часто дизайнери використовують метод, званий чергуванням полотен. Він базується на кількох принципах, комбінація яких дозволяє оформити дизайн будь-якого приміщення, приховавши його недоліки і підкресливши достоїнства.
  • Перший з цих способів -«створення горизонтів». Стіни приміщення поділяються в зразковому відношенні 2:1 і обклеюються шпалерами різного типу, текстури або відтінку.
  • Наприклад, це можуть бути флізелінові та текстильні, вінілові та паперові, скло - і фотошпалери. Даний спосіб дозволяє візуально зменшити кімнату, що підходить для приміщень з високими стелями.
  • Для обробки використовують кілька традиційних комбінацій: смугасті полотна – шпалери в дрібний малюнок, однотонні шпалери – полотна у великий малюнок, шпалери з візерунком вензель – однотонні.

Вертикальне поєднання різних дозволяє виправити неправильні пропорції кімнати.

  • Якщо приміщення занадто вузьке, використовують асиметричне чергування. На одну з довгих стін наклеюють широку смугу, різко відрізняється відтінком від фону, на протилежну – кілька вузьких смуг такого ж відтінку, розташованих ближче до одного з кутів.

    обклеювання кутів шпалерами

    Обклеювання шпалерами тканинними з яскравим малюнком

  • Якщо на довгих стінах кімнати наклеїти однакові широкі смуги акцентного кольору, візуальна ширина її зменшиться до розміру цих смуг. Такий спосіб називається симетричним чергуванням.
  • Також можна використовувати чергування контрастних або монохромних смуг однакової ширини. Це перетворить інтер'єр і внесе динаміку.
  • Також правила наклеювання шпалер включають в себе спосіб вставки з шпалер». Для цього кімнату спочатку обклеюють полотнами світлого відтінку, а потім прикрашають яскравими фактурними вставками.
  • Класичний дизайн передбачає використання квадратних або прямокутних вставок, хоча можуть використовуватися і інші форми. Варіантом такого оформлення може бути «клаптикова» поклейка шпалер.

Фоновий колір в такому випадку не використовується, відбувається поєднання безлічі шматочків різної фактури і кольору, головне, щоб вони були однакової форми і об'єднувалися єдиним візерунком.

  • Досить популярні способи наклеювання полотен – акцентні та кольорові виділення. Наприклад, нішу або виступ у приміщенні можна зробити головним елементом інтер'єру, варто лише обклеїти їх полотнами, контрастно виділяються на загальному тлі. Прийом використовується для додання додаткового декоративного ефекту.
технологія наклеювання шпалер

Виділення ніш білим кольором

  • Виділення кольором – відмінний прийом для візуального поділу кімнати на функціональні зони або підкреслення важливості декору. Можна виділити зону за телевізором в залі, оточити ліжко в спальні теплими пастельними відтінками або створити акцентну стіну в дитячій, розташувавши в ній мультяшних і казкових героїв.

В дитячій кімнаті яскраві відтінки необхідно застосовувати ігрової і навчальної зоні.

Ідеальна технологія наклеювання шпалер - утопія, якої не існує. При виборі того або іншого методу завжди звертайте увагу на особливості приміщення, тип основи, покриття, призначення кімнати. Бажаємо вам удачі в майбутньому ремонті.

Підбиваючи підсумки

Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.



Похожие предложения
Дата добавления: 4-05-2017, 14:38
Статьи по теме
Абрикос: усе найважливіше та найцікавіше про абрикосах
Абрикос – це широко розповсюджена плодова культура, яка добре росте і в ранню пору може...
Почему светодиодные гирлянды - лучший выбор для создания уютной новогодней атмосферы
Светодиодные гирлянды – это не только яркое и красивое украшение для любого праздника,...
Види стекол для міжкімнатних дверей
Двері і вікна Одним з головних елементів житлового приміщення є міжкімнатні двері. З їх...
Как идеально оштукатурить стены своими руками
Штукатурка стен – задача не из легких, но вы вполне сможете справиться с ней, следуя...
МДФ плівка: чим приклеїти, кольору, що краще - фарбований або плівковий фасад, відео і фото
Вітаю шановні читачі цього блогу. В рамках курсу ремонту розповім про те, як...
Особенности эксплуатации систем обогрева и антиобледенения кровли
Часто люди, живущие в загородных домах, сталкиваются с проблемами обледенения кровли и...
Отдых в Коктебеле - только положительные отзывы
В Крыму есть неповторимое, очень живописное и уютное местечко, которое находится прямо...
Как установить электрические розетки самостоятельно
Подведение электричества по праву одно из самых небезопасных занятий для простого...
Навіщо потрібен дизайнер інтер'єру
Головне завдання дизайнера інтер'єрів - спроектувати красиве і функціональне простір,...