Шпалери – універсальний обробний матеріал, який використовується для ремонту практично будь-якого приміщення. Як наклеїти шпалери, щоб отримати очікуваний результат, створити розташовує до відпочинку обстановку.
З допомогою шпалер можна створити унікальні дизайни, перетворивши спальню в частинку стародавнього палацу, кухню – в маленький французький ресторанчик, а ванну – в розкішні римські терми.
Але такого ефекту досить складно домогтися, тільки справжній майстер, пригнічений досвідом, може легко створити ідеальну кімнату, втіливши ваші фантазії. Для того щоб зробити це самостійно, знадобиться практика, терпіння і чимало часу.
Про те, як правильно наклеїти шпалери, вибрати матеріали, підібрати дизайн сьогодні в нашій статті.
Прочитавши кілька статей про створення інтер'єрів, не можна стати профі в дизайні, але можна, застосовуючи ці знання на практиці, отримати досвід і поступово просуватися до поставленої мети.
Очищення стін з допомогою шпателя
Для того щоб створити в кімнаті новий інтер'єр, нам доведеться пройти всі етапи від підготовки стін до безпосередньої наклейки шпалер.
Отже, перше, що необхідно зробити - очистити стіну від старого оздоблювального матеріалу, особливо якщо це шпалери, стара штукатурка або плитка.
Якщо ж поверхня здається досить надійною, можна перевірити її якість, наклеївши пробне полотно. При позитивному результаті можна починати обклеювання кімнати без капітальної підготовки стін.
Для видалення старих паперових шпалер потрібно намочити поверхню теплою водою і почекати, поки шар розмокне. При виникненні складнощів, можна розрізати полотно в деяких місцях, залити воду в розрізи і зішкребти шпалери з допомогою шпателя.
Якщо на стінці вінілові полотна процедура ускладнюється. Спочатку акуратно зніміть вінілову плівку з підстави, а потім видалити шар паперу.
Якщо стіна покрита фарбою, наклеювання шпалер на стіни можливо і без видалення старого шару обробки. Все, що вам знадобиться – визначитися з видом використовуваної фарби, масляна вона або акрилова.
Перший тип легко знімається зі стіни пластами з допомогою шпателя, другий – досить складно видалити без спеціального розчинника.
Водоемульсійну фарбу покрийте складом з розчинника і грунтовки, він роз'їсть поверхню і дозволить наступного шару грунтовки міцно злитися зі стінкою. Після повторного грунтування нанесіть на стіну шар розведеного клею, дочекайтеся висихання і починайте обклеювання.
Масляну поверхню можна видалити двома способами. Зняти фарбу пластами, використовуючи шпатель, зачистити і загрунтувати поверхню або зашкурити стіну, використовуючи дрібну наждачку, а потім вже грунтувати.
Другий варіант надійніше першого, однак вимагає більше часу. У будь-якому випадку, після такої підготовки стіна буде надійною основою для будь-яких шпалер.
Зняття фарби із стіни
Саме час розглянути, як відбувається наклейка шпалер на ДВП. В першу чергу, поверхню зашкуривается, грунтується і обробляється оліфою.
Недоліки використання ДВП:
Оштукатурена стіна може бути використана в якості основи під шпалери, за умови її попередньої зачистки і грунтування. Бетонна поверхня повинна бути зашлифована і обштукатурена, також потрібна якісна грунтовка.
Для гіпсокартонного каркаса досить нанесення шару грунтовки.
Клейові склади для різних типів шпалер
Від якості клейового складу залежить успішність операції, званої наклеюванням шпалер. Зазвичай виробник зацікавлений в якості свого товару і докладає до шпалер спеціальний клей.
В основу промисловий готових клейових сумішей покладено крохмаль, на ньому ж раніше готували клейстер будинку. Перед тим як зробити клей для шпалер самостійно, зверніть увагу на те, що такий склад підійде тільки для паперових полотен, інші типи – тканинні, вінілові або склошпалери вимагають клею для важких шпалер на основі ПВА.
До числа переваг готового клею відноситься і наявність добавок, що дозволяють зменшити час висихання або захистити шпалери від цвілі і паразитів.
Ви підібрали необхідний клей і готові приступати до роботи. Саме час відповісти на питання, як розводити клей для шпалер? Консистенція і кількість води визначається типом покриття. На упаковці клею міститься докладна інструкція, що описує пропорції, в яких потрібно змішувати воду і суху основу.
Отриману масу необхідно розмішати до рівномірної консистенції і залишити на 5-10 хвилин.
Підгонка полотна під стелю
Кожен, хто хоч раз мав справу з ремонтом і самостійно клеїв шпалери знає про підводні камені, якими є кути і стеля.
Рекомендації:
Зверніть увагу! При самостійному обклеюванні стелі після намазування полотна клеєм складіть його «гармошкою» і акуратно розмотуйте у міру приклеювання вільної частини до стелі.
Обклеювання кутів шпалерами проводиться зі стикуванням декількох полотен, місце стику можна замаскувати декоративною планкою або куточком.
Внутрішні кути клеяться внапуск, але ні в якому разі не одним шматком полотна, це може призвести до утворення нерівностей та відклеювання полотен.
На жаль, універсальної інструкції з наклеювання шпалер не існує. Технологія обирається в залежності від обраного матеріалу, типу обклеюваної поверхні і клейового складу.
Поєднання візерунків на шпалерах
Для того щоб зробити кімнату не тільки функціональною, але і яскравою, зверніть увагу на варіанти наклеювання шпалер.
Вертикальне поєднання різних дозволяє виправити неправильні пропорції кімнати.
Обклеювання шпалерами тканинними з яскравим малюнком
Фоновий колір в такому випадку не використовується, відбувається поєднання безлічі шматочків різної фактури і кольору, головне, щоб вони були однакової форми і об'єднувалися єдиним візерунком.
Виділення ніш білим кольором
В дитячій кімнаті яскраві відтінки необхідно застосовувати ігрової і навчальної зоні.
Ідеальна технологія наклеювання шпалер - утопія, якої не існує. При виборі того або іншого методу завжди звертайте увагу на особливості приміщення, тип основи, покриття, призначення кімнати. Бажаємо вам удачі в майбутньому ремонті.
Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною. Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.