» » Укладка паркетної дошки - коротка інструкція

Укладка паркетної дошки - коротка інструкція



Все про влаштування підлог

При безграмотному монтажі навіть найбільш якісний матеріал стає купою мотлоху. Це гірка правда життя. При укладанні паркетної дошки немає також винятків, проте, насправді досягти успіху в цій справі можливо. Головне, дізнатися важливі особливості і виконувати дії з усією уважністю і послідовно.

Особливості паркетної дошки

Перед початком монтажу паркетної дошки, слід підрахувати кількість цілих дощок, використовуваних в приміщенні. Паркетну дошку можна встановлювати тільки на рівну і суху поверхню. Після того як матеріал буде привезений в будинок, він повинен пройти акліматизацію. Якість паркетної дошки багато в чому залежить від того, який матеріал лежить в її основі. У відповідності з цими показниками і визначається клас цього підлогового матеріалу. Як правило, в якості основи використовується горіх, дуб, сосна, ясен. Найчастіше паркетну дошку укладають на бетонну основу.

Особливості паркетної дошки

Важливо! Якщо необхідна заливка стяжки, укладання паркетної дошки можлива тільки після її повного висихання. Цей період тривалий і займає в середньому 45 діб.

Проводити монтаж підлоги краще всього паралельно напрямку природного світлового потоку. Таким чином, стики на ламелях будуть менше помітними.

Укладка паркетної дошки за типом «плаваюча підлога»

В більшості своїй паркетну дошку укладають методом «плаваючої підлоги». Для цього необхідно залишити компенсаційний зазор між стіною і самої дошкою. Зазор становить близько 1 см. Для розрізання і обрізання паркетної дошки в місцях їх стикування, наприклад, з трубами, необхідний електричний лобзик, оснащений мелкозубой пилкою.

Укладання паркетної дошки

Матеріал з'єднується без закріплення до основи, по швах з'єднання паз – шип. Навіть з плином великого проміжку часу міцність з'єднання залишається міцною в незалежності від збільшення навантажень або температурно-вологісного режиму.

Зверніть увагу! Установка паркетної дошки за методом «плаваюча підлога» найлегша. Помилитися в цьому випадку буде непросто навіть новачку!

Безклейове з'єднання надає можливість проводити демонтаж підлогового покриття без його пошкодження, замінювати зіпсовані ламелі або проводити повторний монтаж.

Монтаж паркетної дошки етапи

Монтаж паркетної дошки клейовим способом

У приміщеннях великих розмірів або тих з них, в яких важлива особлива жорсткість підлоги застосовується клейовий спосіб монтажу. Суть його полягає в тому, щоб щільно приклеїти дошки до основи підлоги.

Важливо! Використання клею на водній основі при монтажі паркетної дошки неприпустимо! В іншому випадку покриття в якийсь момент просто експлуатації деформується.

Монтаж паркетної дошки клейовим способом

З'єднання ламелей відбувається за тією ж методикою: шип – паз. Однак у цьому випадку на нижні пази наноситься клей. Укладати паркетну дошку можна як уздовж, так і по діагоналі. Поздовжню кладку починають, як правило, від стіни, яка розташована навпроти входу. Діагональна кладка починається від одного з кутів. Варто відзначити, що діагональна кладка виглядає більш естетично. Але при цьому збільшується кількість відходів, одно як і сам процес ускладнюється. У цьому випадку використання обрізків необхідно практично постійно.

Зверніть увагу! При укладанні паркетної дошки слід дотримуватися температурний режим. Роботи проводяться при відповідній температурі, яка не повинна бути вище 18°С. При цьому вологість в приміщенні може коливатися від 30 до 60%.

Отже, якщо слідувати простим інструкціям по монтажу паркетної дошки, то складнощів у процесі виконання робіт виникнути не повинно.



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 17:30
Статьи по теме
Плитка для басейну: інструкція з укладання облицювальної матеріалу своїми руками, відео і фото
Найбільш поширені розміри мозаїчного модуля: 29,7×29,7 см; 30×30 см; 32×32 см; 32,5 х...
Деревянные столы для кухни: преимущества и недостатки
Несмотря на разнообразие современных материалов, таких как пластик, органическое стекло...
Акумулятор для шуруповерта: вироби з ефектом пам'яті і інші, як відновити відео і фото
Якщо ви любитель зимової риболовлі, хороший шуруповерт з нікель-кадмієвий акумулятор...
Сорт перцю Волове вухо - опис, відгуки та фото
Серед овочів, які часто можна зустріти на столах росіян, гідне місце займає солодкий...
Виды фурнитуры для межкомнатных дверей
Монтаж новой межкомнатной двери является сложным процессом, во время которого особое...
Клей для флізелінових шпалер quelyd: технологія обклеювання стелі і стін і витрата
Купуючи флізелінові шпалери, дуже важливо своєчасно подбати про купівлю відповідного...
Груша колоновидна: характеристики плодів найпоширеніших сортів
Деякі фруктові дерева вирощують не тільки для отримання урожаю, але і в якості...
Волнушка - делікатес або поганка
Гриби вовнянки для професіоналів «тихого полювання» є практично делікатесом, дилетанти...
Як зробити стіл для лазні: ідеї, креслення з розмірами, покрокова інструкція, фото і відео
Стіл з дерева прекрасно вписується в будь-який інтер'єр, будь то обідня зона в квартирі...