» » Укладка паркетної дошки - коротка інструкція

Укладка паркетної дошки - коротка інструкція



Все про влаштування підлог

При безграмотному монтажі навіть найбільш якісний матеріал стає купою мотлоху. Це гірка правда життя. При укладанні паркетної дошки немає також винятків, проте, насправді досягти успіху в цій справі можливо. Головне, дізнатися важливі особливості і виконувати дії з усією уважністю і послідовно.

Особливості паркетної дошки

Перед початком монтажу паркетної дошки, слід підрахувати кількість цілих дощок, використовуваних в приміщенні. Паркетну дошку можна встановлювати тільки на рівну і суху поверхню. Після того як матеріал буде привезений в будинок, він повинен пройти акліматизацію. Якість паркетної дошки багато в чому залежить від того, який матеріал лежить в її основі. У відповідності з цими показниками і визначається клас цього підлогового матеріалу. Як правило, в якості основи використовується горіх, дуб, сосна, ясен. Найчастіше паркетну дошку укладають на бетонну основу.

Особливості паркетної дошки

Важливо! Якщо необхідна заливка стяжки, укладання паркетної дошки можлива тільки після її повного висихання. Цей період тривалий і займає в середньому 45 діб.

Проводити монтаж підлоги краще всього паралельно напрямку природного світлового потоку. Таким чином, стики на ламелях будуть менше помітними.

Укладка паркетної дошки за типом «плаваюча підлога»

В більшості своїй паркетну дошку укладають методом «плаваючої підлоги». Для цього необхідно залишити компенсаційний зазор між стіною і самої дошкою. Зазор становить близько 1 см. Для розрізання і обрізання паркетної дошки в місцях їх стикування, наприклад, з трубами, необхідний електричний лобзик, оснащений мелкозубой пилкою.

Укладання паркетної дошки

Матеріал з'єднується без закріплення до основи, по швах з'єднання паз – шип. Навіть з плином великого проміжку часу міцність з'єднання залишається міцною в незалежності від збільшення навантажень або температурно-вологісного режиму.

Зверніть увагу! Установка паркетної дошки за методом «плаваюча підлога» найлегша. Помилитися в цьому випадку буде непросто навіть новачку!

Безклейове з'єднання надає можливість проводити демонтаж підлогового покриття без його пошкодження, замінювати зіпсовані ламелі або проводити повторний монтаж.

Монтаж паркетної дошки етапи

Монтаж паркетної дошки клейовим способом

У приміщеннях великих розмірів або тих з них, в яких важлива особлива жорсткість підлоги застосовується клейовий спосіб монтажу. Суть його полягає в тому, щоб щільно приклеїти дошки до основи підлоги.

Важливо! Використання клею на водній основі при монтажі паркетної дошки неприпустимо! В іншому випадку покриття в якийсь момент просто експлуатації деформується.

Монтаж паркетної дошки клейовим способом

З'єднання ламелей відбувається за тією ж методикою: шип – паз. Однак у цьому випадку на нижні пази наноситься клей. Укладати паркетну дошку можна як уздовж, так і по діагоналі. Поздовжню кладку починають, як правило, від стіни, яка розташована навпроти входу. Діагональна кладка починається від одного з кутів. Варто відзначити, що діагональна кладка виглядає більш естетично. Але при цьому збільшується кількість відходів, одно як і сам процес ускладнюється. У цьому випадку використання обрізків необхідно практично постійно.

Зверніть увагу! При укладанні паркетної дошки слід дотримуватися температурний режим. Роботи проводяться при відповідній температурі, яка не повинна бути вище 18°С. При цьому вологість в приміщенні може коливатися від 30 до 60%.

Отже, якщо слідувати простим інструкціям по монтажу паркетної дошки, то складнощів у процесі виконання робіт виникнути не повинно.



Похожие предложения
Дата добавления: 25-05-2017, 17:30
Статьи по теме
Дизайн маленької кухні: ідеї для інтер'єру приміщень малогабаритних розмірів, ремонт, відео і фото
Для того щоб розробити і реалізувати на практиці продуманий і функціональний дизайн...
Як зробити полицю з гіпсокартону своїми руками: етапи монтажу, відео-керівництво
Кожна сім'я через якийсь час стикається з проблемою дефіциту місця. Речей стає все , і...
Китайська роза: догляд в домашніх умовах за кімнатної красунею
Будинок повинен бути затишним і красивим, а що може прикрасити краще, ніж живі рослини,...
Навіс над ганком: види козирків та етапи будівництва
Щоб додати вхідній зоні закінчений вигляд і захистити її від дощу, необхідно спорудити...
Огляд дизайну будинків і котеджів в Харкові від дизайн-студії "ХАТА DESIGN"
Вважається, що чим просторіше житло, тим воно комфортніше. Це дійсно так. Але не у всіх...
Настольные светильники в интерьере
​Настольный светильник – это не только функциональный предмет интерьера, но и его...
Гіпсова шпаклівка для стін і стель: інструкція по вибору і застосуванню, відео і фото
Стартова і фінішна гіпсова шпаклівка — це одні з найпоширеніших матеріалів для...
Вплив фаз місяця на посадку і ріст рослин
Ландшафтний дизайн Місяць та інші космічні тіла впливають на все живе так само, як і...
Дверные петли без врезки - что это такое
Дверные петли без врезки представляют собой модифицированную версию всем привычных...