» » Вирощування петрушки з насіння: особливості посадки і догляду у відкритому грунті і домашніх умовах

Вирощування петрушки з насіння: особливості посадки і догляду у відкритому грунті і домашніх умовах



Перша зелень на дачній ділянці завжди очікується з нетерпінням. Кожен рік зустрічаєш листочки салатів або лука, як маленьке диво.

Але є один вид зеленних, який готовий до вживання майже цілий рік. Ранньою весною, коли садівники вперше після зими, приїжджають на дачну ділянку, їх вже зустрічає щетинка петрушки, посаджена ще минулої весни. Пізньої осені, втерши з грядки перший сніг, можна побачити яскраві зелені «долоньки» цієї пахучої трави.

Види

i-1Ароматне, багате ефірними маслами, трав'яниста рослина прикрасить будь-яку грядку. При бажанні легко вирощується на балконі або в зимовий період на домашньому підвіконні. Завдяки своїй компактності, її можна вирощувати в невеликій скриньці або звичайному квітковому горщику цілий рік.

Петрушка — пряне дворічна рослина.

Буває двох видів:

  • листова;
  • коренева.

Листова у перший рік утворює розетку, до якої періодично можна зрізати зелень для використання в салатах, приправах. На другий рік з розетки виростає квітковий стебло, з якого після цвітіння, можна зібрати насіння.

У свою чергу листова петрушка буває двох видів:

  • гладколистная;
  • кучерява.

Гладколистной існує безліч сортів, так само як і кучерявою, але остання настільки незвичайна, що її іноді вирощують на клумбах як декоративну культуру.

Коренева утворює веретеноподібний корінець, який використовують в їжу.

зауважте: як правило, на зелень кореневу петрушку не використовують, так як рослині має вистачити сил для формування міцного і великого кореня.

Тому вибираючи в магазині пакетики з насінням цієї культури, необхідно звернути увагу на вигляд рослини — коренева або листова петрушка вам потрібна.

Для вирощування в домашніх умовах краще всього підібрати гладколисті сорту.

На заміській ділянці

i-2Посадити і виростити цю зелень на дачній ділянці не складе труднощів навіть починаючому садівникові. Вона не вибаглива до грунту, добре переносить півтінь і посушливі періоди.

Але варто відзначити, що посаджена петрушка в добре удобрену землю, на сонячне місце, при дотриманні всіх необхідних прийомів агротехніки, дозволить з невеликої ділянки отримати хороший урожай.

Для цього землю необхідно підготувати з осені, глибоко перекопавши внести органіку. Навесні приготовану грядку розпушують і вносять мінеральні добрива.

Розсадний метод висадки петрушки не прижився, так як розсада цієї рослини дуже тендітна і погано приживається при пошкодженні корінців під час пересадки.

Насіння можна висівати, починаючи з ранньої весни, як тільки зійшов сніг, і земля трохи відтанула. Практикується і підзимовий посів. У цьому випадку, набряклі насіння швидко проростають і рослина йде в зростання набагато швидше, ніж висаджені навесні.

Слід врахувати: петрушка культура туговсхожая, тому для швидкого проростання насіння потрібно підготувати.

Для цього в невелику ємність укладають шматок марлі, складений в декілька шарів і наливають теплу воду. Розклавши насіння і прикривши їх склом або поліетиленовою плівкою, поміщають в тепле місце на ніч.

sem2Вранці насіння злегка просушують до сипучого стану і висівають у підготовлену землю.

Останнім часом практикується нетрадиційна підготовка посівного матеріалу. Насіння замочують на 15-20 хвилин у розведене горілку і садять, злегка підсушивши. Ще один спосіб — прогріти насіння кілька секунд (не більше 7-9) в мікрохвильовій печі.

Підготовлений таким методом посадковий матеріал швидко проростає і дає практично 100% сходи, на відміну від посадки традиційно підготовленими насінням. У них відсоток схожості — близько 60.

Для посіву грядку маркують, роблячи неглибокі борозенки на відстані 15-18 см один від одного і поливають, намагаючись не розмити борозенки. Розкладають насіння з кроком 1,5-2 см і присипають землею, злегка притискаючи.

Правильно підготовлені і посіяні насіння проростає на другу-третю тиждень. Якщо вкрити грядку поліетиленовою плівкою або спанбондом, то сходи з'являться значно раніше.

74908942Молодим проростків не страшні незначні заморозки, а ось освітлення досить важливий елемент для нормального росту, тому, як тільки сходи з'являться, укривний матеріал треба прибрати.

Листові сорти рослини можна підсівати протягом літа кілька разів, до липня. Вона може вирости і при посадці в більш пізні терміни, але навесні садівник вже не побачить цієї петрушки. Пізно посаджена, вона не переносить зимові холоди і вимерзає.

Підзимового посадкою займаються пізньої осені, коли починаються постійні заморозки. Заздалегідь роблять борозенки глибиною близько 1 см, і запасають суху землю, щоб насипати насіння. Посів проводять сухим насінням, присипають землею і мульчують торфом, старими тирсою або перегноєм.

Підживлення листової і кореневої петрушки проводять протягом літа раз в місяць. Спочатку літа використовують азотні добрива для листових і кореневих сортів.

57632b670fadaнаприкінці літа біля кореневої петрушки азотну підгодівлю краще замінити на калієво-фосфорну. Так в коренях не будуть накопичуватися нітрати.

Поливи проводять регулярно, як тільки підсохне верхній шар землі, але без фанатизму. Застою води це рослина не переносить.

Періодичне розпушування та видалення бур'янів проводиться по мірі необхідності. Розпушування дає можливість коріння «дихати» і краще розвиватися. Процедура не даремно називається — «сухий полив». При такій обробці петрушка швидко зростає.

Прибирають листя петрушки, намагаючись вирізати тільки бічні пагони, не зачіпаючи серцевину рослини. Інакше подальшого наростання зеленої маси можна не дочекатися. Зберігаються зрізані листя в холодильнику, в целофановому, щільно зав'язаному пакеті. Можна протягом літа робити заготовки на зиму, заморожуючи невеликі пучки рослини.

Кореневу петрушку починають прибирати в кінці вересня, до настання перших тривалих заморозків. Коріння оглядають, сортують, відбраковуючи пошкоджені та хворі. Зберігати рекомендується в підвальних приміщеннях, в ящиках, пересипаними піском.

На підвіконні

108773767_large_petrushkaВзимку вирощуванням петрушки можна зайнятися вдома. Підвіконня цілком підходяще місце для цих компактних рослин.

Для посадки підійде будь-який квітковий горщик. Денце має бути з декількома отворами. На дно насипається дренажний шар, щоб вода не застоювалася. Петрушка не любить «ефект мокрих ніг» і може загинути або захворіти.

Грунт можна придбати в спеціалізованому магазині для садівників або запасти з літа на дачі. Насіння готуються до посадки так само як і для вирощування на садовій ділянці.

Заглиблювати при посадці рекомендується не більше ніж на 0,5-1 див.

До появи сходів горщик необхідно прикрити, створюючи парниковий ефект, поставивши в тепле темне місце. Поливати рекомендується раз в два дні, потроху, не допускаючи занадто перезволоженого грунту.

Після появи перших проростків горщик переносять в більш світле місце. Підростаючу петрушку потрібно періодично проріджувати. Дорослі рослини повинні розташовуватися на відстані не менше 4 см один від одного. На середній квітковий горщик можна залишити 3-4 міцних рослини.

Зверніть увагу: при ранніх посадках, короткому світловому дні, петрушку необхідно досвічувати спеціальними лампами, інакше вона виросте бліда і занадто витягнеться.

Останнім часом практикується вирощування петрушки в домашніх умовах касетним способом. Насіння висівають у касети по одній-дві штуки в готові маленькі ємності касетного типу.

При підростання їх можна пересадити у великі горщики або вирощувати на одному місці без пересадки.

Пряні трави, вирощені своїми руками у зимовий час на підвіконні, ранньою весною на теплому балконі або влітку на дачній ділянці, завжди будуть радувати домашніх і прикрашати стіл зеленою красою.

Дивіться відео, в якому садівник розповідає про посадки і вирощування петрушки будинку:



Похожие предложения
Дата добавления: 7-06-2017, 11:31
Статьи по теме
Як зробити полицю на балконі своїми руками: варіанти, способи кріплення, покрокова відео-інструкція
В сучасних квартирах зазвичай не так багато вільного місця. Тому дбайливі господарі...
Димар для лазні своїми руками
Лазня і Сауна Димар – невід'ємна частина конструкції парної, від якої залежить...
Пальовий фундамент: технологія будівництва, несуча здатність, інструкція, відео і фото
Щоб спроектувати та звести пальовий фундамент своїми руками, необхідно вивчити великий...
Беспроводное видеонаблюдение: принцип работы и монтажа
Компьютеризированные системы давно уже управляют производственным процессом, а наличие...
Варіанти поклейки шпалер: модна креативна поклейка двох видів, цікаві варіанти обклеювання у спальні, дитячої
Для початку, клеяться монотонні фонові полотна світлого відтінку. Потім шматки товстих...
Пристрій дренажної системи на дачній ділянці
Ландшафтний дизайн Для благоустрою дачної ділянки часом необхідно встановлювати...
Правильна топка для лазні своїми руками
Лазня і Сауна Правильна топка для лазні – запорука якісного і швидкого обігріву лазні і...
Вирощування дині в відкритому грунті Чорнозем'я: кращі сорти, посадка насіння і рекомендації по догляду
Диня по праву вважається царицею полів. І це абсолютно не дивно, адже ця ягода має...
Який колір стін підібрати для сірих меблів
Який вибрати колір стін для сірих меблів? Деякі власники квартир вважають, що меблі...