Плінтус приховує місце монтажу натяжної стелі і надає конструкції привабливий вигляд
Поділюся своїм досвідом і розповісти, як закріпити стельовий плінтус для натяжної стелі і які варіанти виробів краще використовувати. Якщо ви робите ремонт самостійно, то виконайте роботи у відповідності з моїми рекомендаціями і отримаєте відмінний результат.
найважливіша вимога при монтажі плінтус на натяжна стеля — акуратність, примикання повинно бути ідеальним у всьому периметру
У продажу зустрічаються плінтуси для натяжних стель 3 типів:
ИллюстрацияОписание виробівГалтелі дуже легкі, але при цьому їх невисока міцність, якщо ви сильно натиснете на поверхню при приклеюванні, на ній можуть залишитися сліди від пальців.Вироби з пінополістиролу. Це більш міцний варіант, який виготовляється зі спіненого полістиролу і відрізняється дрібнопористою структурою.
Він набагато міцніше пінопласту. Вартість 1 елемента становить близько 100 рублів. Саме цей варіант я вважаю оптимальним з точки зору співвідношення ціни та якості.Плінтус з пінополіуретану. найміцніший варіант, який відрізняється високою якістю і схожістю з гіпсовою ліпниною.
При бажанні ви можете придбати гнучкі елементи і оформити напівкруглі або овальні поверхні.
Єдиний недолік цього типу виробів — висока ціна, поліуретановий плінтус обійдеться вам в 500-600 рублів за штуку.
Гумова декоративна стрічка, якою часто закривають стики, не відноситься до плінтусів. Вона не дає потрібного декоративного ефекту, а просто закриває видиму частину профілю, облагороджуючи стик. Ставити її просто: виступ із зворотного боку заправляється в паз профілю.
Декоративна стрічка просто закриває стик стіни і стелі і вставляється в паз профілю
Що краще для натяжних стель, сказати складно. Можна використовувати будь-який варіант, якщо він підходить під оформлення приміщення.
Розберемося, що необхідно для проведення робіт і як правильно організувати процес.
З матеріалів потрібно наступне:
ИллюстрацияОписание матеріалуТут є багато нюансів — від ширини до візерунку на поверхні. Вимога одна — елементи повинні поєднуватися з навколишнім оточенням.Клейовий склад. Для всіх типів плінтуса підходять рідкі цвяхи «Момент Монтаж МВ-50». Я рекомендую саме цей варіант, так як його можна придбати практично в будь-якому будівельному магазині.
Клей відрізняється високою міцністю і пластичністю, він відмінно шліфується і фарбується.Клей для стикування галтелей. Використовується тільки для поліуретанового плінтуса та дозволяє надійно з'єднати торці елементів.
Для виробів з пінопласту і пінополістиролу такий склад не потрібен, там можна обійтися і рідкими цвяхами.Готовий шпаклювальний склад. Краще всього використовувати суміш «Шитрок», вона дуже легко затирається і відмінно наноситься. Використовуватися цей склад будемо для стиків.
Інструмент:
Стусло дозволяє ідеально зарізати плінтус на стику зовнішніх і внутрішніх кутів стін
Так виглядають японські шпателі, вони продаються в будівельних магазинах, так і в магазинах кузовного ремонту автомобілів
Шлифочный брусок дозволяє дуже швидко і якісно видалити надлишки шпаклівки на стиках плінтуса
Установка плінтуса проводиться так:
ИллюстрацияОписание етапуПотім все одно доведеться проводити підфарбовування плінтус для стелі, але це займе трохи часу.Всі торці краще відрізати під прямим кутом. Будь-стельовий плінтус для натяжних стель в процесі транспортування і зберігання неминуче пошкоджується.
Кути заминається, а часто і на заводі якість різання неідеально. Просто подрежьте торці в стуслі, і ви будете впевнені, що вони ідеально стикуються.Відрізається невеликий шматок на шаблон. Вистачить елемента шириною 3-4 див.
Важливо розуміти, що виріб буде приклеюватися до стіни бічною стороною, а верхня частина має просто доторкатися до натяжної стелі.
Необов'язково креслити суцільну лінію уздовж всіх стін, можна просто поставити мітки через 30-40 см, цього вистачить для орієнтира.
Якщо елемент влазить цілком, то виміри другого шматка проводяться за фактом, після приклеювання цілої галтелі.Ріжуться кутові з'єднання. Плінтус можна різати вручну і електропилкою, головне – точно розмітити і чітко виставити елементи перед розпилюванням.
Під час різання тримайте елемент міцно, щоб він не зрушив, інакше ви зіпсуєте виріб.Торці обробляються. Після різання уважно огляньте торець плінтуса. Якщо на ньому є задирки, то акуратно зашліфуйте їх бруском, щоб стик вийшов ідеально гладким.
Наноситься клейовий склад. Перед тим як приклеїти плінтус, протріть ту частину, яка буде прилягати до стіни чистою ганчіркою.
Після цього з допомогою пістолета акуратно нанесіть рідкі цвяхи на поверхню.Елемент приклеюється. Для цього він виставляється по мітках, після чого щільно притискається до поверхні.
Клей схоплюється настільки добре, що досить потримати плінтус кілька секунд, і він буде триматися.Надлишки клею відразу знімаються. При притисненні галтелі з-під неї виступає клейовий склад. Його потрібно акуратно зняти з допомогою шпателя так, як показано на фото. Проведіть уздовж стику – і все зайве легко віддалиться.
Перевіряється кутовий стик. Ніколи не наносите клейовий склад, не перевіривши, чи добре поєднуються елементи.
Якщо все сходиться ідеально, можна наносити клей. Якщо є проблеми, то вони усуваються за допомогою шлифовочного бруска.Проводиться приклеювання всіх інших елементів. Інструкція проста:
На торці наносяться рідкі цвяхи, якщо плінтус з пінопласту та полістиролу. Якщо у вас поліуретановий варіант, то наноситься спеціальний клей для стиків.На шпатель набирається трохи шпаклівки. Після вона наноситься на стики, щоб повністю вирівняти поверхню. Робиться це акуратно, щоб не залишалися надлишки на поверхні.
Стики плінтуса і стіни заповнюються рідкими цвяхами. При приклеюванні можуть залишатися щілини з-за нерівномірності нанесення складу або нерівностей стіни. Вони акуратно заповнюються за допомогою пістолета по всій довжині.
Надлишки складу стиків акуратно знімаються шпателем. Якщо потрібно, на окремі ділянки склад додається і вирівнюється. Важливо добитися ідеального результату, щоб не було жодної щілини між стіною і плінтусом.
Стики шліфуються бруском. Це робиться після висихання шпаклівки через 6 годин і більше. Потрібно акуратно відшліфувати з'єднання, щоб вийшла ідеально гладка площина.
Плінтус підфарбовується. Якщо ви пофарбували елементи заздалегідь, то потрібно виконати наступні роботи:
Використовуючи цей огляд як інструкцію, ви без праці встановіть плінтус на натяжна стеля. Відео у цій статті, допоможе розібратися в темі ще краще, а якщо вам щось незрозуміло — запитуйте в коментарях.