Кожній жінці доводиться іноді щось шити або підшивати, підганяти наряд під свою фігуру або приводити у відповідність з вимогами моди.
Кого-то це заняття настільки захоплює, що йому присвячується будь-яка вільна хвилинка.
Господиня радує домочадців і дивує гостей то красивими серветками для сервірування столу, то оригінальними лавами або чохлами на стільці. І незамінна помічниця їй у цьому – швейна машинка.
Для того щоб майстрині було зручно займатися улюбленою справою, необхідно забезпечити їй комфортне та функціональне робоче місце.
Зробити стіл для швейної машини своїми руками не складно. Головне – він повинен бути зручним, компактним і зовні привабливим.
Будь-яка жінка скаже з упевненістю, що їй буде комфортно займатися шиттям, якщо стіл буде достатньо просторим, щоб на ньому вміщалися тканина, швейна машинка, оверлок.
Добре, якщо стіл буде розкладним, і швачка зможе використовувати, коли це необхідно, тільки половину.
Велика перевага, коли в швейному столі передбачено місце для фурнітури, тканини, ниток. Природно, з таким пристосуванням доведеться повозитися, але працювати за таким столом буде одне задоволення.
Наприклад, угловая модель буде зручним робочим місцем для жінки, особливо якщо їй доводиться шити багато і кожен день. У такому столі ліва частина розкладається і є продовженням поверхні, на якій стоїть машинка.
З правого боку стіл може розкладатися під кутом до кравчині. Тут відмінно розмістяться не тільки записи з викройками або ноутбук, але і праска та багато іншого. У такому столі буде все під рукою – тумби з бобінами ниток і тканиною, ніші для різних пристосувань і інструментів.
Якщо в квартирі або будинку мало місця для установки великого швейного столу, то можна зробити тумбу-книжку.
Такий стіл теж буде дуже зручним, так як дві секції у нього спираються на орні двері.
Всередині тумба наділена спеціальним відсіком для установки машинки, а також безліччю полиць для інструментів, викрійок і матеріалу. Різний дріб'язок можна покласти у кишеньки, розташовані на дверцятах.
Порада: таку тумбу можна розкладати тільки коли це необхідно, а в інший час використовувати її в складеному стані. Стіл-тумба в розкладеному для роботи вигляді.загалом, швейні столи бувають різних модифікацій. Можна придумати щось своє, і тоді вийде привабливий і зручний предмет інтер'єру, надійний помічник для швачки.
Швейний стіл можна виконати з різних матеріалів:
Якщо неламинированные деревно-стружкові плити, то доведеться після виготовлення столу виробляти його оздоблення: обробити поверхню оліфою і покрити лаком.
Краще придбати вже готові меблеві панелі, які мають оброблену і гладку поверхню різних відтінків під дерево.
Знадобляться також інструменти:
Як говорилося вище, самий зручний стіл для швачки – кутовий. Тому краще виготовити саме такий, щоб жінка могла the на ньому все, що їй необхідно.
Креслення столу для швейної машинки. Зверніть увагу: висота столу тут вказана разом з коліщатками. Врахуйте це при розкрої деталей.Коли креслення зроблений і розмір можна приступити до розкрию матеріалу. Вирізаємо деталі столу. Стяжка панелей проводиться за допомогою спеціальних шурупів для кріплення меблів.
Крок 1. На першому етапі належить зібрати тумбу-підставу. У нашому прикладі її довжина 920 мм, висота 763 мм, Ширина буде дорівнює 557 мм і ще 500 мм можна додати за рахунок додаткової стільниці, щоб стіл був зручніше, так як на цій частині можна буде розташувати тканину під час роботи.
Крок 2. Збираємо тумбу з висувними ящиками, яка буде розташовуватися під кутом до столу, праворуч від швачки. Тумба має довжину 845 мм ширину – 442 мм а висоту таку ж, як і в основної частини, – 763 мм
Крок 3. Ніжки-коліщата необхідно прикріпити до нижніх бічних торцях панелей за допомогою металевих підстав.
Крок 1. З листів пресованої фанери розкроїти ящики і прикріпити до них направляючі елементи. Можна зняти ці елементи зі старої меблів або придбати нові в меблевому магазині.
Крок 2. Після того як ящики будуть готові, необхідно зробити розмітку на внутрішній стороні тумби. На місце розмітки кріпляться інші направляючі елементи. Тепер можна вставити ящики в стіл і перевірити їх рух по напрямних.
Крок 3. Якщо все в порядку, необхідно виконати передні панелі для цих скриньок. Кріпити їх необхідно з внутрішньої сторони за допомогою шурупів.
Крок 1. за розмірами За допомогою електролобзика вирізаємо стільницю (можна замовити її в меблевому магазині). Додати плиту на корпус конструкції і зробити розмітку. Просвердлити отвори завглибшки половину товщини стільниці. Діаметр отвору повинен бути дорівнює діаметру дерев'яних штирів.
Крок 2. Намазати штирі клеєм і вставити їх в пази стільниці. Почекати, поки висохне клей.
Крок 3. Нанести фарбу на штирі і встановити стільницю на корпус конструкції. Пігмент залишить слід, на місці якого потрібно буде висвердлити отвори.
Крок 4. Встановити стільницю. Можна замість дерев'яних штирів зробити кріплення за допомогою шурупів, а місця кріплення замаскувати шпаклівкою по дереву.
Можливо, вам також буде цікаво дізнатися, як зробити стіл з дощок своїми руками.А зробити самостійно журнальний стіл-трансформер ви зможете, прочитавши цю статтю.
Цей відсік необхідний, якщо планується використовувати машинку нечасто. Щоб вона не стояла на столі, її можна буде прибирати у спеціальне місце для зберігання.
відсік можна Зробити прямо під стільницею, вирізавши плити за розмірами машинки і з'єднавши їх між собою у формі літери «П».
Прикріпити відсік до конструкції можна за допомогою дерев'яних штирів, використовуючи для більшої надійності металеві куточки, які зможуть утримати вага машинки.
Додаткова відкидна стільниця дозволяє зручно розкроїти тканина або встановити оверлочну машинку.
Кріпиться додаткова стільниця за допомогою рояльних петель. Ніжки робити не обов'язково, так як досить буде упору між бічною панеллю і відкидним елементом стільниці.
Готовий швейний стіл можна обладнати підсвічуванням, додатковими нішами і пеналами, які прикручуються до дверцят. Також бажано зробити відкидну прасувальну дошку і інші елементи, які можуть знадобитися швеї під час роботи.
Самостійно зібрати такий функціональний і надійний стіл для швейної машинки зможе будь-який домашній майстер, а жінка, що обожнює шити, по достоїнству оцінить його роботу.
Конструкцію кутового швейного столу, принцип його розкладання і пристрій місця для зберігання швейної машинки ви можете подивитися в цьому відео: