Якщо у вас на підвіконні живуть фіалки, то ви неодноразово задавали собі питання про те, чому вони не цвітуть в домашніх умовах. Причини відсутності суцвіть і дієві способи стимулювання зростання будуть описані в цій статті.
Хороші умови для росту, використання добрив, а улюблений квітка не цвіте. У чому криється причина? Відповідей на це питання буде досить багато. Єдине, що можна з упевненістю підтвердити, це присутність певної проблеми. Вашому квітці буде набагато легше, якщо проблему ви почнете вирішувати відразу.
Варто звернути увагу на:
З фіалки вважаються ніжними квітами, люблять тепло. Будинки фіалкам потрібно достатньо світла. Якщо у вас в кімнаті погане освітлення, переставте їх на більш освітлюване місце.
Таким чином допоможете зацвісти фіалку. В іншому випадку, ви просто не зможете змусити квітка пустити цвітіння. Головне не дати прямим сонячним променям потрапляти на листочки.
Кімнатна температура буде найбільш сприятливою для улюбленої квітки. Часто фіалки ставлять на кухні, адже вони надають багато затишку.
Спеціальний м'який грунт продається в магазині. Але воду з таким грунтом фіалки вбирають дуже погано. Багато флористи використовують суміш чорнозему з піском, додаючи трохи торфу.
Якщо ваша фіалка перестала рости, зверніть увагу на розмір горщика. Він повинен бути круглим. І дуже важливим нюансом вважається невеликий розмір горщика. Коріння цього дивовижного квітки ростуть вгору.
Тому що у верхньому шарі Грунту завжди знаходиться більше корисних речовин. Секрет такого зростання полягає в тому, що фіалка сама по собі росте в каменях. І природою так задумано, що ніжні корінці не здатні пробитися крізь тверду поверхню.
Коли фіалка довго не розростається, потрібно додавати прикорм. Придбати його можна в магазинах з добривами. Головним компонентом прикормки є фосфор. Купуючи звичайні добрива для квітів просто зменшити концентрацію розчину в кілька разів.
Дуже важливий полив цієї рослини. Сенполії (інакше домашня, кімнатна фіалка) потрібно поливати через кожних три дні. Головним правилом є те, щоб вода не потрапила на листя. Рясно поливати ці квіти не рекомендується. Найкраще лити воду в піддон.
Дотримуючись основних правил, ви побачите, як ваша фіалка розрослася.
Коли фіалка не радує своїм цвітінням, треба згадати, що ви зробили не так. Можливо квітка захворів.
Якщо листочки пожовтіли або засохли, то причина криється саме в хвороби. Так само фіалку можуть вразити кліщі, попелиці, борошниста роса або трипси. Ще одним негативним фактором є погане освітлення або занадто холодне повітря.
Коричневі плями на листочках будуть свідчити про те, що шапка фіалки вимагає підживлення. Погані листочки потрібно обривати.
Як забезпечити цвітіння фіалку десять місяців в році, дивіться поради садівника в наступному відео: