Дині і кавуни, як відомо, люблять тепло, дозрівають під відкритим небом. У Ленінградській області не вирощують кавуни промисловими обсягами, однак, окремі садівники чудово справляються з цим завданням.
Хоча кавун і визріває у відкритому Грунті, також його вирощують у теплицях. Для дозрівання плодів необхідний температурний діапазон близько 28-32°С.
На Північно-Заході країни, вдало плодоносять такі сорти кавунів:
Кавун сорту «Улюбленець хутора П'ятигорська»
Кавун сорту «Російський розмір»
Грунт повинен бути піщаним або супіщаним
Місце для посадки кавуна має бути добре освітлене сонцем.
Добре ростуть кавуни на грядках після деяких овочів (картопля, цибуля, капуста). Грунт повинен бути піщаним або супіщаним.
Якщо грунт важкий, в неї можна внести по відру торфу і піску на кожен метр квадратний.
Обов'язково вибирайте сорти, які підходять для місцевих кліматичних умов.
Перед сівбою насіння обов'язково замочити до прокльовування в дощової або талої води.
Вирощування розсади відбувається в горщиках, мають діаметр 100 мм, при температурі +27-30ºС до появи сходів. Далі температуру можна знизити до +20-25 градусів вдень та +18-20 вночі.
Розсада повинна перебувати на місці найбільшого скупчення сонячних променів. За час росту необхідно провести дві підгодівлі, використовуючи комплексні мінеральні добрива. Якщо з'явилося 3-5 справжніх листків – розсада потребує висадки.
Зверніть увагу: в Ленінградській області можна отримати урожай, тільки використовуючи розсаду, якість якої відбивається на якості майбутніх плодів.За підсумками багаторічної практики висадка розсади здійснюється після 15 травня, так як на початку травня можуть настати похолодання, які знищать сходи. Перед висадкою розсади, дізнайтеся прогноз погоди. Якщо все-таки похолодання настали після посадки розсади, спорудити подобу теплиці з підсобних матеріалів і накрийте плівкою.
Висадка розсади проводиться через кожні 70 см з відстанню між рядами 50 див. В теплицях розсада висаджується в один ряд в центрі кожні 50 див. Обов'язково внесення в кожну ямку компосту в обсязі до 2 кг, також потрібно полити її теплою водою.
Розсаду, вирощену в торф'яному горщику, висаджують разом з горщиком, додаючи в ямку суху землю з бічних країв. З пластику рослину потрібно акуратно дістати і виконати ту ж процедуру. Не заглубляйте розсаду, щоб уникнути загнивання подсім'ядольного коліна. Якщо висадка проводилася під плівковим укриттям, відразу накрийте плівкою.
протягом першого тижня рослини потрібно просто провітрювати, якщо температура більше 30ºС, шляхом відкриття вікон теплиці або підвертаючих плівку.
Через тиждень проведіть полив не холодною водою, а також підгодуйте азотним добривом. При поливі не можна мочити листя і подсемядольные коліна. В цей же час необхідно підв'язати рослини аналогічно схемі підв'язки огірків.
Оскільки кавуни вирощуються одним стеблом, необхідно видалити бічні пагони, які не утворили зав'язі, а на пагонах з зав'язями прищипнути верхівку, залишивши 2 аркуша над зав'язі. Коли сформуються три плоди діаметром близько 4 см, необхідно видалити зайві зав'язі у зв'язку з тим, що в північних умовах не всі плоди встигнуть визріти, а соки будуть тягнути.
Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як доглядати за ранніми сортами кавуна. Детальніше про середньоранніх і середньостиглих сортів, а так само про догляді за ними, читайте в цій статті.Щотижня проводяться поливи, а кожні 15-20 днів рослини додатково удобрюються. Якщо доступ комах до рослин закрити, необхідно самостійно запилювати жіночі квітки пилком чоловічих.
Враховуючи складні кліматичні умови, дачники примудряються вирощувати кавуни не тільки в Ленінградській області, але і в Карелії – регіоні, прирівняному до умов Крайньої Півночі. Побажання одне – набратися терпіння і дотримувати рекомендовані прийоми вирощування.
Нижче, ми пропонуємо Вам подивитися відео про те, як вирощувати кавуни в Ленінградській області: