» » Гвоздика гренадін: як виростити з насіння і отримати рясне цвітіння

Гвоздика гренадін: як виростити з насіння і отримати рясне цвітіння



Сьогодні багато любителі квітів звернули свою увагу на гвоздику гренадін. І це не випадково, адже вона може змагатися з багатьма садовими квітами по красі і витонченості. Особливою популярністю вона користується на батьківщині – в Голландії, де її вирощуванням займаються ще з 17 століття. Існує чимало нових сортів, є серед них види з махровими квітами. Гвоздика садова називається голландської.

Саме гвоздика садова є прародителькою гренадін, яку біологи навіть вважають окремим видом. Ця квітка не боїться суворої зими, може витримувати посуху. Але найкрасивіші квіти виходять, якщо посадити рослину на сонячній грядці з добре удобреному грунтом. Квіти воліють перепрілий гній, чорнозем, дерново-подзолистую або суглинних грунт.

Готуємо грунт

Насіння гвоздикиКвіти можна розмножувати насінням або живцюванням. Розмноження гвоздики насінням вважається ефективним способом, адже воно доступне навіть новачкам-квітникарям.

Найкраще посадити насіння в підготовлені парники для отримання ранньої розсади в середині квітня. Рослини вимагають удобреного Грунту. В її складі повинні бути:

  • перегній – 5 частин;
  • вивітреної низинний торф – 5 частин;
  • дернова земля – 2 частини;
  • великий річковий пісок – 1 частина.
Важливо знати: гвоздику гренадін не перезволожувати. Важкі і сирі Грунту не дозволяють рослині розкрити всі свої декоративні можливості. Крім того, є джерелом захворювань, а то й загибелі.

Підготовлений грунт проливають гарячим слабо-рожевим розчином марганцівки, щоб знищити шкідливі мікроспори. Земля перед посівом насіння повинна бути достатньо вологою.

Посів

Вирощування гвоздикиОскільки насіння гвоздики дрібні, для рівномірного їх розподілу в грунті потрібно поступити таким чином:

  1. Насипати насіння в долоньку, скласти її човником. Насіння опиняться на «доріжці»- лінії.
  2. Візьміть зубочистку і акуратно смахивайте за насіння на грунт, поступово переміщаючись по парнику.
  3. не Можна засипати насіння товстим шаром землі — не більше трьох міліметрів.

Деякі квітникарі пропонують особливий спосіб посіву дрібних квіткових насіння. Він полягає в наступному. На підготовлений грунт насипають чистий сніг, втрамбовують, а потім насипають насіння.

На снігу вони видно чітко, легко дотримуватися відстань. Через тиждень можна побачити паростки.

Рада садівника: як тільки з'являться перші справжні листочки (5-6 штук), розсаду потрібно пікірувати, розташувавши їх на відстані друг від друга, не менш ніж на 6 див.

Між рядами бажано дотримуватися такої ж відстані.

Посадка під зиму

Розсада гвоздикиНайчастіше квітникарі, які займаються гвоздиками багато років, практикують осінній посів насіння відразу в грунт до того, як почнуться заморозки. Це жовтень місяць.

Такі посіви дають дружні сходи ранньою весною, як тільки зійде сніговий покрив. Ні в якому разі такі посіви не можна поливати. А ось вкрити молоді, ніжні паростки, варто.

Не потрібно сподіватися на те, що холодостійкі рослини, краще, щоб уникнути вимерзання, укрити паростки ялиновими лапами. Вони вбережуть гвоздички від добових перепадів температур.

В цей же час потрібно розпушування грунту і підгодівля. Кращим варіантом є спеціальні мінеральні добрива для квітів. Повторна підживлення припадає на травень або червень. Перед початком бутонізації, якщо в цей період відсутні дощі, потрібно пролити клумби з гвоздикою гренадін.

Висаджуємо розсаду на постійне місце

Розсада гвоздикиОскільки гвоздика багаторічна рослина, то їй потрібно постійне місце. Пересадкою краще займатися в кінці липня або на початку серпня.

В більш пізні терміни пересадкою займатися не рекомендують, тому що гвоздика не встигне вкоренитися, отже, зима для неї буде суворим випробуванням.

Зверніть увагу: кожній рослині потрібно досить великий простір, тому висаджуємо паростки через 30-35 див.

Спочатку готуємо грунт, добре її проливаємо. Перед поливанням в лунки вносимо такі підживлення:

  • торф – 3 частини;
  • перегній – 2 частини;
  • суперфосфат – 2 частини;
  • деревну золу – 2 частини;
  • коров'як – 1 частина.

Коли рослина приживеться, обережно розпушують грунт, щоб не пошкодити кореневу систему. Якщо стоїть спека, то потрібно повторний полив.

Як доглядати за рослинами

Посадка на зиму гвоздикиДогляд за розсадою не завдає труднощів – своєчасний полив і розпушування грунту на невелику глибину. На перших порах краще це робити за допомогою зубочистки, щоб не пошкодити корінці.

підросли рослини Висаджують на постійне місце в квітнику у другій половині травня, коли вже заморозки не можуть їм нашкодити. При посадці дотримується наступна схема: між рядами і рослинами не менше 20 сантиметрів.

При правильній посадці і догляду виходять гарні потужні кущі, вкриті великою кількістю соковитих пишних квітів. Голландська гвоздика морозостійка. У середній смузі Росії вона практично не вимерзає, може витримати невеликі морози. Але це в тому випадку, якщо грунт підготовлений правильно, і рослини розвинені, мають відмінну кореневу систему.

А ось гризуни можуть нашкодити. Врятувати рослини від них можна за допомогою ялинового лапника. Сніг потрібно постійно притаптывать для утворення льодового валика. Через нього гризуни не зможуть дістатися до рослин.

Поради від квіткарів

Насіння гвоздикиДля отримання хорошого сходів і рясного цвітіння гвоздики гренадін, скористайтеся порадами успішних квітникарів:

  1. Щоб рослини добре розвивалися, грунт повинна бути піщаної.
  2. Щоб виростити кущ з пишними квітками, потрібна спеціальна підживлення. На 10-ти літрове відро додають мінеральне добриво, до якого входять азот, фосфор і калій (3:2:1). Досить двох ложок.

Коли з'являються бутони, гвоздику знову потрібно підживити. Добриво теж, але змінюється пропорція:

  • фосфор – 3 частини;
  • калій – 2 частини;
  • азот – 1 частина.

На відро близько 80 грамів.

  1. Гвоздика сорти гренадін може витримувати посуху. Щоб рослина змогла дочекатися своїх господарів, які не можуть часто відвідувати дачу, після поливу потрібно розпушити грунт і посипати мульчею.

Сорту

Сорт Глорія

Сорт Глорія

В даний час виведено чимало дивовижних сортів гвоздики гренадін. Серед них:

  1. Глорія з червоними махровими квітками.
  2. Роза Кенигин відрізняється махровостью, ароматом яскраво-рожевих суцвіть.
  3. Кенинг дес Гельбен приваблює квітникарів яскравими жовтими квітами.
  4. Шнеефлокке має білосніжні квіти.
  5. Російські вчені можуть пишатися Північним сяйвом, Коралом, Морквяним королем, Трояндою.

Гвоздика Гренадін на другий рік досягає висоти в 50-60 див. Кольорів на ній чимало, близько 200 штук. Щоб отримати пишний кущ, верхній втеча прищипують для появи бічних пагонів. Коли вони виростуть до 20 см, їх знову потрібно прищипнути, щоб кущ став ще пишніше. Так само надходять з турецької гвоздикою і шабо.

Який би сорт гвоздики ви не вибрали, спосіб вирощування у них однаковий. Тому не потрібно винаходити велосипед, працюйте з гвоздикою гренадін так само, як і з іншими сортами.

Щоб гвоздика цвіла довгий час і радувала своїми пишними бутонами, не потрібно залишати на кущах перші квіти. Їх потрібно обов'язково зрізати.

Для отримання власних насіння слід відбирати махрові квіти. Якщо на кущах мало квітів, то можна скористатися штучним запиленням. Найбільшою кількістю насіння відрізняються дельтовидні і альпійська гвоздики.

Як виростити гвоздика шабо, дивіться поради досвідченого садівника в наступному відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 5-05-2017, 10:01
Статьи по теме
Сорт груші Лісова красуня: опис, особливості посадки і догляду
Лісова красуня відноситься до тих сортів, назва яких знають практично все, що...
Паркан з сітки для дачної ділянки: натяжні та інші огорожі, інструкція як зробити, відео і фото
Якщо ви вирішили розібратися, як зробити паркан із сітки рабиці, то можете...
Ламінат в інтер'єрі вітальні, кухні та інших приміщень: дизайн підлогового покриття, відео і фото
Вітаю, камради! Чи знаєте ви, що таке ламінат і як правильно укладається це підлогове...
Як поливати розсаду перцю: особливості і частота поливу, поради
Вважається, що розсада перцю невибаглива і не вимагає особливих умов вирощування в...
Браслети з натурального каміння: стильна прикраса для чоловіків та жінок
Натуральність була в моді завжди, а сьогодні вона знаходиться на піку своєї...
Види світильників з дистанційним пультом управління
Про електриці З кожним роком з'являється велика кількість новітніх технологій, які...
Вирощування імбиру в домашніх умовах: особливості посадки, догляду і зберігання, фото і відео
Імбир – це багаторічна рослина, батьківщиною якого є країни Південно-Східної Азії....
Внутрішня обробка лазні: стеля, обшивка, підлога
Лазня і Сауна Внутрішня обробка – важливий етап будівництва лазні. Єдино можливим...
Навіщо потрібен дизайнер інтер'єру
Головне завдання дизайнера інтер'єрів - спроектувати красиве і функціональне простір,...