Вважається, що розсада перцю невибаглива і не вимагає особливих умов вирощування в домашніх умовах. Єдине, що потрібно даної культури на ранньому етапі розвитку своєчасний полив.
Якщо його не забезпечити, то про високий врожай можна забути — перці зростуть маленького розміру, можуть змінити свою форму і смакові якості.
Земля, в якій росте розсада перцю, повинна бути постійно вологою. Не можна допускати її пересихання. Однак і міру знати теж необхідно. Надлишок вологи може нашкодити коріння і розсада, в кінцевому рахунку, загине або перестане нормально розвиватися.
У початківців городників може виникнути питання: «Як дізнатися чи достатньо води розсаду перцю?» З'ясувати це можна декількома способами:
Потрібно знати, що поливається розсада перцю тільки теплою водою (досить кімнатної температури). Інакше рослини можуть загинути, або вирости дуже слабкими. Також може виникнути захворювання чорної ніжки.
Бажано, щоб вода була відстояною. Для цього потрібно з вечора заповнити наявні пляшки або лійки. Деякі дачники воліють поливати розсаду талою водою. У цьому випадку наповнені пляшки поміщають в морозильну камеру до утворення льоду.
Потім дістають і розморожують. Цей спосіб вимагає більшої витрати часу. Застосовувати можна обидва – все залежить від зайнятості і переваг городника.
Як було сказано вище, розсада перцю дуже вимоглива до вологи, потрібно обов'язково стежити, щоб земля в ємностях ні в якому разі не пересихала.
Поливання розсади перцю залежить від багатьох факторів: від густоти посадки, кількості землі в ємностях. Наприклад, якщо розсада щільно посаджена, земля швидше висихає, а значить поливати її треба досить часто.
Теж можна сказати і про кількість землі: якщо її багато, поливи проводять рідше, якщо мало – частіше. У будь-якому разі, всі рекомендації зводяться до того, що розсаду перцю потрібно поливати кожен день або ж через день. Робити це потрібно вранці, тому що вночі рослини повинні бути повністю сухими.
Важливо пам'ятати, що до щоденного поливу підходять поступово. Зокрема, щойно посаджені насіння перцю не поливають до появи сходів. Після цього полив проводять через день або два (2-3 рази на тиждень). Дотримуватися такого режиму потрібно до того моменту, поки у розсади перцю не з'явиться два або три справжніх листочка. Потім розсада поливається щодня, для її кращого росту і розвитку.
Після пікірування (пересадки рослин у велику ємність) частота поливу розсади перцю змінюється. Зокрема, перший полив проводять лише через 5 днів після пересадки. Надалі розсаду поливають близько одного разу на тиждень.
не Можна допускати надлишку вологи. Для цього в ємностях повинні бути спеціальні отвори, через які буде виходити зайва рідина.
Інші правила залишаються колишніми. Тобто розсаду перцю, як і раніше, поливають суворо вранці і тільки теплою водою, стежать, щоб грунт не пересихав.
Порада! Для профілактики від хвороб і шкідників можна використовувати 0,2% розчин кальцієвої селітри на відварі хвоща. Цим розчином можна поливати рослини 3-4 рази в рік.Багато запитують — чи можна поливати розсаду перцю розчином марганцівки. Поливати марганцівкою розсаду не потрібно. Марганцівка є відмінним протравлювачем (захисним засобом) насіння перед посадкою, але не під час поливу.
загалом, виростити добротну розсаду перцю навіть для початківця городника не складе особливої праці. Головне, знати особливості догляду за нею і мати трохи терпіння. Все це надалі принесе свої плоди.
Корисні поради щодо правильного поливу розсади перцю можна подивитися на цьому відео: