Для роботи потрібні наступні матеріали:
ИллюстрацияОписание етапуЕлементи являють собою кріплення з демпферною прокладкою, завдяки якій звукові коливання від стелі не передаються на конструкцію.Гіпсокартон. Зазвичай для стель використовуються листи товщиною 9 мм, але я раджу придбати стіновий варіант на 12,5 мм.
Він буде служити як додатковий звукоізоляційний шар, забезпечуючи найкращу якість шумопоглинання.Акустична стрічка. Клеїться до пристінному профілю. Не дає звукових хвиль від стін передаватися на стельову конструкцію.
Інструмент для роботи:
Шуруповерт — незамінний інструмент при спорудженні каркасу і кріплення гіпсокартону на стелю
Ніж будівельний підходить як для різання мінвати, так і для різання гіпсокартону
Розберемося, як зробити шумоізоляцію стелі:
ИллюстрацияОписание етапуЛінія повинна проходити не менше ніж 50 мм від стелі. Найчастіше використовується мінвата такої товщини, так і каркас споруджувати набагато простіше.До основи профілю приклеюється акустична стрічка. Знімаєте з матеріалу захисний шар, акуратно притискаєте до поверхні і відрізається в потрібному місці.
Кріпиться направляючий профіль. Для цього в стіні в місці розташування кріпильних отворів проводиться буріння під дюбелі. Потім чопики вставляються в стіну, а в них закручуються саморізи або забиваються ударні шурупи.
На стелю кріпляться підвіси. Вони розташовуються по лінії розташування основного профілю з кроком в 50-60 див. Кріплення до стелі здійснюється за допомогою дюбелів.
До підвісів кріпиться основний профіль. Для цього треба спочатку за допомогою рівня виставити певне положення, а потім закрутити саморізи в потрібних місцях.
В каркас закладається мінеральна вата. Аркуші акуратно заправляються в комірки, а кінці підвісів, загнуті в сторони, служать як фіксація матеріалу.
Важливо укладати звукоізолятор як можна щільніше, щоб між листами не було щілин.Готова поверхня виглядає так: листи розташовані щільно, весь стеля закритий мінеральною ватою.
Поверхню обшивається гіпсокартоном. Тут все проводиться в стандартному порядку.
Якщо у вас буде натяжна стеля, то можна використовувати варіант з мінватою, але без улаштування каркасу. Перейдемо відразу до переліку всього необхідного:
ИллюстрацияОписание етапуЗа їх рахунок буде проводитися кріплення пароізоляції у мінвати. Зверніть увагу, що шурупи не потрібні.
Інструмент:
Звичайний молоток допоможе швидко і якісно забити пластикові цвяхи в дюбель
Шумоізоляція на стелю у квартирі в цьому випадку кріпиться так:
ИллюстрацияОписание етапуПід кожен елемент робиться 5 отворів — чотири по кутах з відступом в 4-5 см від краю і одна посередині.
Глибина отвору повинна бути на 1 см глибше, ніж потрібно.
Щоб постійно контролювати глибину буріння, намотайте на бур шматок ізоляційної стрічки або скотча, це буде відмінний орієнтир.
Виняток становлять варіанти плит великої жорсткості, їх можна сильно притискати.Весь стеля закривається звукоізолятором. Важливо добре стикувати елементи, щоб вони щільно притискалися один до одного і добре примикали до стін.
Починається кріплення пароізоляційної мембрани. Розберемо, як провести роботу своїми руками:
Після цього можна ставити натяжна стеля, поверхню якісно шумоизолирован.
Мені цей варіант подобається за простоту й універсальність, так як матеріал служить і як ізолятор, і як оздоблення стелі. Основні особливості Экозвукоизола такі:
Листи Экозвукоизола виготовляються з природної сировини
Що стосується вартості, то вона становить від 700 до 900 рублів за квадратний метр. Товщина може становити 11, 12 або 13 мм. Висота елементів 1200 мм, варіанти ширини два — 800 і 450 мм, вага першого — 18,5 кг, другого — 10,5 кг
Матеріали для роботи:
ИллюстрацияОписание матеріалу
ыламрыовпагы3
Комплектуючі для каркаса. Сюди входить наступне:Інструмент:
Процес звукоізоляції стелі виглядає так:
ИллюстрацияОписание етапуЯкщо вам необхідно дістати дюбель, шуруп викручується шуруповертом.
Потім за допомогою рівня перевіряється положення елементів. При необхідності вносяться правки і профіль фіксується саморізами. Зайві частини підвісів просто відгинаються вгору, щоб не заважали при подальшій роботі.Кріпляться перемички. Так як листи Экозвукоизола мають велику вагу, то каркас слід посилити перемичками. Відстань між ними підбивається за розміром листів. Кожен стик повинен припадати на профіль, пам'ятайте це просте правило.
Найпростіше кріпити поперечки за допомогою спеціальних кріплень-крабів. Вони просто надіваються на поздовжній профіль, після чого ставиться перемичка і вкручуються саморізи.
Виходить надійний каркас для підвісної стелі з Экозвукоизола.Кріплення починається від кута. Перед установкою кожного наступного листа на стик наноситься звукоізолюючий герметик.
Важливо, щоб з'єднання було повністю заповнене складом, як показано на фото. На знімку також видно, як фіксується матеріал: на саморіз надіваються шайби.При необхідності листи ріжуться. найголовніше — провести точні виміри і розмітити елемент перед розпилюванням. Залишайте зазор в 2-3 мм, щоб лист став на місце, і вам не довелося підрізати його додатково.
відрізані торці наклеюється спеціальна стрічка. Вона продається разом з Экозвукоизолом і потрібна для того, щоб з розрізнених ділянок не висипався наповнювач, адже всередині матеріал має стільникову структуру.
Всі з'єднання обробляються герметиком. Це дуже важлива частина процесу, тому не забувайте робити це заздалегідь. Важливо не замазати стик зовні, а заповнити його по всій ширині.
Листи перед кріпленням дуже акуратно поєднуються. Ви повинні з'єднати їх так, щоб не здерти герметик з торця. По всьому стику повинен виступити склад, це ознака якісного заповнення з'єднання. Після цього проводиться кріплення.
Примикання по периметру стін заповнюються герметиком. Чим краще ви заповніть порожнечі, тим якісніше вийде звукоізоляція. Не шкодуйте герметика.
Готовий стеля залишається до висихання герметика. Потім надлишки складу акуратно зрізують, поверхню шпаклюється.
Шумоізоляція стелі — процес нескладний, вибирайте будь-який з чотирьох варіантів і реалізуйте його в своїй квартирі. Відео у цій статті, допоможе розібратися в темі ще краще. Якщо ж у вас є питання — запитуйте в коментарях нижче.