» » Шумоізоляція стелі в квартирі та будинку: застосовувані матеріали, інструкція як зробити, відео і фото

Шумоізоляція стелі в квартирі та будинку: застосовувані матеріали, інструкція як зробити, відео і фото



Для роботи потрібні наступні матеріали:

ИллюстрацияОписание етапуыоарвдпрыиова1Акустична мінеральна вата. Це основний матеріал, який ми будемо використовувати. Краще всього набувати листові варіанти товщиною 50 мм, якщо потрібно покласти шар 100 мм, то просто можна класти два ряди.ыоарвдпрыиова2Комплектуючі для каркаса. Сюди входить наступне:

  • Основний і направляючий профіль;
  • Саморізи для кріплення конструкції;
  • Дюбель-цвяхи для фіксації на стіни і стеля.
ыоарвдпрыиова3Акустичні підвіси. Це головна відмінність між звичайною конструкцією гіпсокартонної стелі і звукоізолюючим варіантом.

Елементи являють собою кріплення з демпферною прокладкою, завдяки якій звукові коливання від стелі не передаються на конструкцію.ыоарвдпрыиова4Гіпсокартон. Зазвичай для стель використовуються листи товщиною 9 мм, але я раджу придбати стіновий варіант на 12,5 мм.

Він буде служити як додатковий звукоізоляційний шар, забезпечуючи найкращу якість шумопоглинання.Акустична стрічка. Клеїться до пристінному профілю. Не дає звукових хвиль від стін передаватися на стельову конструкцію.

Інструмент для роботи:

  • Перфоратор. Для свердління отворів в стелі і стінах під кріплення каркаса;
  • Шуруповерт. У процесі спорудження каркаса потрібно закрутити дуже багато саморізів, вручну це зробити складно. У комплекті з шуруповертом обов'язково повинно бути декілька насадок необхідної вам конфігурації;
Шуруповерт — незамінний інструмент при спорудженні каркасу і кріплення гіпсокартону на стелю

Шуруповерт — незамінний інструмент при спорудженні каркасу і кріплення гіпсокартону на стелю

  • Ніж будівельний. З його допомогою можна різати і гіпсокартон і мінеральну вату. Якщо у вас мінвата великої жорсткості, то зручніше буде використовувати спеціальний ніж для теплоізоляційних матеріалів;
Ніж будівельний підходить як для різання мінвати, так і для різання гіпсокартону

Ніж будівельний підходить як для різання мінвати, так і для різання гіпсокартону

  • Рівень, рулетка і олівець;
  • Сходи або інше пристосування для роботи на стелі.

Розберемося, як зробити шумоізоляцію стелі:

ИллюстрацияОписание етапувлаорырвоапыова1Проводиться розмітка стін під направляючий профіль. Для цього краще всього використовувати лазерний рівень, але можна обійтися і звичайною.

Лінія повинна проходити не менше ніж 50 мм від стелі. Найчастіше використовується мінвата такої товщини, так і каркас споруджувати набагато простіше.влаорырвоапыова2До основи профілю приклеюється акустична стрічка. Знімаєте з матеріалу захисний шар, акуратно притискаєте до поверхні і відрізається в потрібному місці.влаорырвоапыова3Кріпиться направляючий профіль. Для цього в стіні в місці розташування кріпильних отворів проводиться буріння під дюбелі. Потім чопики вставляються в стіну, а в них закручуються саморізи або забиваються ударні шурупи.влаорырвоапыова4На стелю кріпляться підвіси. Вони розташовуються по лінії розташування основного профілю з кроком в 50-60 див. Кріплення до стелі здійснюється за допомогою дюбелів.влаорырвоапыова5До підвісів кріпиться основний профіль. Для цього треба спочатку за допомогою рівня виставити певне положення, а потім закрутити саморізи в потрібних місцях.влаорырвоапыова6В каркас закладається мінеральна вата. Аркуші акуратно заправляються в комірки, а кінці підвісів, загнуті в сторони, служать як фіксація матеріалу.

Важливо укладати звукоізолятор як можна щільніше, щоб між листами не було щілин.влаорырвоапыова7Готова поверхня виглядає так: листи розташовані щільно, весь стеля закритий мінеральною ватою.влаорырвоапыова8Поверхню обшивається гіпсокартоном. Тут все проводиться в стандартному порядку.

Варіант 3: шумоізоляція під натяжні стелі

Якщо у вас буде натяжна стеля, то можна використовувати варіант з мінватою, але без улаштування каркасу. Перейдемо відразу до переліку всього необхідного:

ИллюстрацияОписание етапувлоарпоыврыва1Звукоізоляційна мінвата. Підійде як плитний, так і рулонний варіант. Рекомендована товщина — 50 мм. Висота стелі повинна бути достатньою, щоб ви могли опустити рівень на 7-10 див.влоарпоыврыва2Пароізоляційна мембрана. Використовується для захисту утеплювача. При розрахунку кількості не забудьте про те, що на з'єднаннях матеріалу потрібно робити напуски не менше 100 мм.влоарпоыврыва3Кріплення для теплоізоляції. Довжина повинна бути на 4-5 см більше товщини мінвати.влоарпоыврыва4Пластикові хомути. Потрібні для з'єднання полотен пароізоляції між собою. Замість хомутів можна використовувати спеціальну двосторонню стрічку для пароізоляції, але вона є у продажу далеко не у всіх магазинах.влоарпоыврыва5Рондоль. Так називається притискна шайба, з її допомогою буде фіксуватися пароізоляція.влоарпоыврыва6Дюбеля з грибоподібної головкою. Зверніть увагу, що крім капелюшки у кріплення є виступи-вусики.

За їх рахунок буде проводитися кріплення пароізоляції у мінвати. Зверніть увагу, що шурупи не потрібні.

Інструмент:

  • Перфоратор. І бур потрібного діаметру і довжини;
  • Молоток — для забивання цвяхів дюбеля;
Звичайний молоток допоможе швидко і якісно забити пластикові цвяхи в дюбель

Звичайний молоток допоможе швидко і якісно забити пластикові цвяхи в дюбель

  • Ножа — для різання мінвати і пароізоляційного матеріалу.

Шумоізоляція на стелю у квартирі в цьому випадку кріпиться так:

ИллюстрацияОписание етапуылвоапраорп1Свердляться отвори в стелі. Стандартний розмір аркушів мінеральної вати — 60х100 див.

Під кожен елемент робиться 5 отворів — чотири по кутах з відступом в 4-5 см від краю і одна посередині.

Глибина отвору повинна бути на 1 см глибше, ніж потрібно.

Щоб постійно контролювати глибину буріння, намотайте на бур шматок ізоляційної стрічки або скотча, це буде відмінний орієнтир.

ылвоапраорп2Проводиться фіксація мінвати. Монтаж шумоізоляції стелі відбувається дуже просто:

  • прикладається До поверхні звукоізоляційний мат;
  • В потрібному місці через мінвату просовується дюбель-грибок;
  • Кріплення вставляється в стелю;
  • Забивається цвях для фіксації елемента.
ылвоапраорп3При кріпленні не притискайте матеріал занадто сильно. Дюбель не повинен щільно притискати мінвату до стелі.

Виняток становлять варіанти плит великої жорсткості, їх можна сильно притискати.ылвоапраорп4Весь стеля закривається звукоізолятором. Важливо добре стикувати елементи, щоб вони щільно притискалися один до одного і добре примикали до стін.ылвоапраорп5Починається кріплення пароізоляційної мембрани. Розберемо, як провести роботу своїми руками:

  • Починати потрібно від стіни. У мембрані робляться отвори під дюбелі;
  • На дюбель одягається рондоль, після чого він вставляється в мінвату. За рахунок вусиків кріплення надійно тримає пароізоляцію.
ылвоапраорп6Кріплення проводиться по всій поверхні. Крок розташування кріплення визначається на місці. Важливо, щоб пароізоляція щільно притискалася до мінвати, якщо десь є провис — поставте ще один кріплення.ылвоапраорп7З'єднання скріплюються. У нашому випадку використовувалися пластикові хомути. Вони просовуються в отвори, пробиті під них, і затягуються. Зайві кінці відрізаються.

Після цього можна ставити натяжна стеля, поверхню якісно шумоизолирован.

Варіант 4: шумоізоляція з допомогою матеріалу Экозвукоизол

Мені цей варіант подобається за простоту й універсальність, так як матеріал служить і як ізолятор, і як оздоблення стелі. Основні особливості Экозвукоизола такі:

  • Екологічність. Вироби представляють профіль з картону, заповнений спеціальним мінеральним наповнювачем. Матеріал не містить в собі хімічних компонентів, повністю безпечний. Ще одна важлива гідність — паропроникність, тобто волога зсередини буде випаровуватися, не затримуючись у конструкції;
Листи Экозвукоизола виготовляються з природного сировини

Листи Экозвукоизола виготовляються з природної сировини

  • Міцність. Матеріал дуже надійний і витримує навіть значні навантаження без шкоди цілісності елементів. Стеля з Экозвукоизола набагато міцніше, ніж гіпсокартонний варіант;
  • Простота монтажу. Вам не потрібно укладати мінвату під каркас. Шумоізоляція стелі проводиться одночасно з обшивкою поверхні. Це дозволяє заощадити час і сили.

Що стосується вартості, то вона становить від 700 до 900 рублів за квадратний метр. Товщина може становити 11, 12 або 13 мм. Висота елементів 1200 мм, варіанти ширини два — 800 і 450 мм, вага першого — 18,5 кг, другого — 10,5 кг

Матеріали для роботи:

ИллюстрацияОписание матеріалуыламрыовпагы1Плити Экозвукоизол. Кількість розраховується по площі стелі. Не забудьте додати невеликий запас, так як при проведенні робіт потрібно різати елементи і можуть утворитися відходи.ыламрыовпагы2Спеціальна стрічка для торців. Використовується для заклеювання відрізаних торців, щоб закрити поверхню і запобігти висипання наповнювача з картонного профілю.

ыламрыовпагы3

ыламрыовпагы3

Комплектуючі для каркаса. Сюди входить наступне:

  • Основний та пристінний профіль;
  • прямі Підвіси;
  • Саморізи для кріплення;
  • Дюбель-цвяхи для фіксації пристінного профілю.
Акустична стрічка для пристінного профілю. Використовується для створення звукоізоляційного бар'єру між каркасом і стінами. Кількість визначається по довжині стін в кімнаті.ыламрыовпагы5Віброізолюючий герметик. Використовується для герметизації стиків і примикань конструкції до стіни.ыламрыовпагы6Шайба збільшена М5. Буде надіватися на саморізи, щоб збільшити площу притискання і тим самим збільшити надійність кріплення.

Інструмент:

  • Перфоратор з буром;
  • Шуруповерт з насадкою РН2;
  • Ніж будівельний;
  • Рулетка, рівень і олівець;
  • Пістолет для герметика;
  • Ножівка з дрібним зубом — для різання листів.

Процес звукоізоляції стелі виглядає так:

ИллюстрацияОписание етапуапывпывпр1Розмічається лінія кріплення пристінного профілю. Потрібно отчертить нижній край майбутньої конструкції. Важливо точно розмітити периметр, щоб площина була рівною.апывпывпр2На пристінний профіль клеїться звукоізоляційна стрічка. Просто акуратно розмотуйте матеріал, рівне розташовуйте його на профілі і акуратно притискайте по всій довжині. Стрічка дуже легко ріжеться звичайним будівельним ножем.апывпывпр3Кріпиться направляючий профіль. Робота складається з таких дій:

  • Відзначаються точки, і виробляється свердління отворів під дюбель-цвяхи;
  • Ставляться дюбеля. Вони повинні входити в поверхню, поки капелюшок не упреться в профіль;
  • Шуруп забивається молотком, закручувати його не треба.

Якщо вам необхідно дістати дюбель, шуруп викручується шуруповертом.

апывпывпр4підвіси Кріпляться. Процес виглядає так:

  • Спочатку на стелі проводяться лінії там, де буде проходити профіль;
  • По лініях свердляться отвори під кріплення підвісів;
  • Елементи фіксуються дюбелями швидкого монтажу.
апывпывпр5Основний профіль вставляється в направляючий. Елементи вирівнюються, підвіси підгинаються так, як показано на фото.

Потім за допомогою рівня перевіряється положення елементів. При необхідності вносяться правки і профіль фіксується саморізами. Зайві частини підвісів просто відгинаються вгору, щоб не заважали при подальшій роботі.апывпывпр6Кріпляться перемички. Так як листи Экозвукоизола мають велику вагу, то каркас слід посилити перемичками. Відстань між ними підбивається за розміром листів. Кожен стик повинен припадати на профіль, пам'ятайте це просте правило.

Найпростіше кріпити поперечки за допомогою спеціальних кріплень-крабів. Вони просто надіваються на поздовжній профіль, після чого ставиться перемичка і вкручуються саморізи.

Виходить надійний каркас для підвісної стелі з Экозвукоизола.апывпывпр7Кріплення починається від кута. Перед установкою кожного наступного листа на стик наноситься звукоізолюючий герметик.

Важливо, щоб з'єднання було повністю заповнене складом, як показано на фото. На знімку також видно, як фіксується матеріал: на саморіз надіваються шайби.апывпывпр8При необхідності листи ріжуться. найголовніше — провести точні виміри і розмітити елемент перед розпилюванням. Залишайте зазор в 2-3 мм, щоб лист став на місце, і вам не довелося підрізати його додатково.апывпывпр9відрізані торці наклеюється спеціальна стрічка. Вона продається разом з Экозвукоизолом і потрібна для того, щоб з розрізнених ділянок не висипався наповнювач, адже всередині матеріал має стільникову структуру.апывпывпр10Всі з'єднання обробляються герметиком. Це дуже важлива частина процесу, тому не забувайте робити це заздалегідь. Важливо не замазати стик зовні, а заповнити його по всій ширині.апывпывпр11Листи перед кріпленням дуже акуратно поєднуються. Ви повинні з'єднати їх так, щоб не здерти герметик з торця. По всьому стику повинен виступити склад, це ознака якісного заповнення з'єднання. Після цього проводиться кріплення.апывпывпр12Примикання по периметру стін заповнюються герметиком. Чим краще ви заповніть порожнечі, тим якісніше вийде звукоізоляція. Не шкодуйте герметика.апывпывпр13Готовий стеля залишається до висихання герметика. Потім надлишки складу акуратно зрізують, поверхню шпаклюється.

Висновок

Шумоізоляція стелі — процес нескладний, вибирайте будь-який з чотирьох варіантів і реалізуйте його в своїй квартирі. Відео у цій статті, допоможе розібратися в темі ще краще. Якщо ж у вас є питання — запитуйте в коментарях нижче.



Похожие предложения
Дата добавления: 7-07-2017, 15:11
Статьи по теме
Софіти для підшивки покрівлі: перфоровані і інші варіанти, інструкція як кріпити, відео і фото
Повністю глухі і повністю перфоровані софіти купувати не варто, краще вибрати варіант з...
Рейкова стеля монтаж своїми руками
Оздоблення стелі Рейкова стеля – універсальне рішення для житлових і громадських...
Как увеличить кухню визуально
Любая хозяйка всегда мечтает о большой и многофункциональной кухне. Но как, владелицам...
Як виростити кавун в Ленінградській області: поради по вирощую розсади і вибір місця для посадки
Дині і кавуни, як відомо, люблять тепло, дозрівають під відкритим небом. У...
Варианты отделки фасада загородного дома
Для отделки фасада дома существуют различные варианты, но при окончательном выборе...
Як правильно накривати дах профнастилом своїми руками: інструкція по монтажу, відео і фото
чи Можна самому якісно покрити дах профлистом, не маючи при цьому ніяких навичок? Мій...
Сорт груші Пам'яті Яковлєва: характеристики, правила посадки і терміни дозрівання
Завести на своїй присадибній ділянці красуню–грушу зовсім непросто. Бажання вирощувати...
Озеленення дачної ділянки своїми руками
Ландшафтний дизайн Озеленення дачної ділянки — складова частина благоустрою території,...