» » Озеленення дачної ділянки своїми руками

Озеленення дачної ділянки своїми руками



Ландшафтний дизайн

Озеленення дачної ділянки — складова частина благоустрою території, яка включає висадку розкішної флористики, красивих дерев, зелених насаджень і навіть неживих композицій. Тим, хто планує перетворити територію дачі в мальовничий куточок, необхідно пам'ятати, що художньо-прикладна практика підпорядкована певним канонам, і строго дотримуватися рекомендацій фахівців.

Озеленення ділянки — це кропітка робота по наданню ділянки землі певної естетики. І хоча багато дачники сприймають цю частину ландшафтного дизайну, як захоплююче мистецтво, де домінують креатив і фантазія, насправді для правильного озеленення території необоротно знання агрономії, основ рослинництва і законів ландшафтного дизайну.

Тому тим, хто не володіє відповідними навичками, фахівці рекомендують вивчити успішну практику і дотримуватися основні правила, які дозволять перетворити заміський будинок в затишне місце, де можна відпочити від виснажливої суєти мегаполісу.

Озеленення дачної ділянки фото

Озеленення ділянки: важливі моменти

Перше, що потрібно пам'ятати дачникові при впорядкуванні території, — створення куточка природи можна і потрібно поєднувати з можливістю отримання корисних доходу: овочів, фруктів, квітів. Головне, щоб городні грядки не псували зовнішній вигляд і не перешкоджали гармонійного єднання людини і природи. Важливі моменти:

  • дотримувати послідовність робіт — зібрати відомості, розробити проект, створити дренажну систему, підготувати грунт і висадити рослини;

Зверніть увагу! Висадка корисних квітів і культур не виконується в довільному порядку — тільки сучасні способи окультурення землі. Найбільш популярними рішеннями для дачі є цікаві напрацювання щодо оформлення теплиць або клумб.

Озеленення дачної ділянки
  • при виборі газонної трави необхідно врахувати тип ґрунту: для нечорноземної (бідною) підійде білий конюшина, а родючий рекомендується засіяти мятликом луговим;
  • при благоустрої території рекомендується спочатку оформити газон і оточити бордюром, щоб візуально розділити зони, а потім висадити квіти, що гармоніюють із загальним ландшафтом;
  • клумби можуть бути різних типів: з великих квітів — квіткові, з низьких квітучих — килимові;
  • вдалим варіантом озеленення дачі є альпінарій і рокарій з природних каменів, ґрунтопокривних рослин і різних груп кольорів: незабудки, тюльпани, нарциси, інше;
  • важливим елементом оформлення дачної ділянки є зведення підпірних стінок, установка освітлювальних приладів і пристрій садових доріжок — стежки краще заздалегідь прокласти так, щоб наочний план території було видно відразу.
Озеленення дачної ділянки

Головне правило, якого рекомендується слідувати тим, хто вперше планує перетворити територію, — краще на підготовчому етапі прислухатися до порад фахівців, що згодом перекроювати проект. Оптимальний варіант для благоустрою дачі своїми руками — просте озеленення з використанням декоративних і культурних рослин. Від облаштування водойм і складних проектів новачкові в ландшафтному проектуванні краще відмовитися.

Озеленення дачної ділянки: порядок робіт

На підготовчому етапі необхідно одержати відомості про склад ґрунту, географічному положенні ділянки, включаючи рельєф, і мікрокліматі. «Розвідка» допоможе прийняти правильне рішення про оптимальному варіанті озеленення. Так, наприклад, важливими показниками для вибору виду рослин є погодні умови і температура: теплолюбні, холодостійкі, однорічники, інше. Наступні етапи робіт:

  1. Проектування — обов'язковий етап озеленення у вигляді креслень або малюнків від руки. В проекті обов'язково вказати розташування будівель, «червоні лінії», великомірні рослини, введення електрики, газу, водопроводу, межі ділянки, планування і розбити територію на функціональні зони.
Озеленення дачної ділянки
  1. Монтаж дренажної системи — перевірений спосіб врятувати землю від перезволоження, особливо при високому рівні ґрунтових вод чи сусідстві ділянки з водоймою, і забезпечити здоровий ріст рослин. Варіант дренажної системи — відкрита, закрита, глибинний водовідведення — залежить від індивідуальних умов конкретної земельної ділянки.
  2. Підготовка грунту включає вирівнювання, згладжування переорану землі і добриво.

Останній крок до створення мальовничого куточка природи — висадка рослин. Фахівці рекомендують виконувати озеленення в кілька етапів: висадити дерева, після них — чагарники і, в останню чергу, — квіти. Тим, хто планує замаскувати похилений паркан, фахівці рекомендують виконати додатковий етап робіт — озеленити вертикальні ділянки огородження кучерявими рослинами і надійно заховати за яскравою флористикою конструктивні дефекти! (див. живопліт)



Похожие предложения
Дата добавления: 25-04-2017, 13:39
Статьи по теме
Чому потіють пластикові вікна
Двері і вікна Ви довго думали-думали і нарешті вирішили поміняти старі вікна на нові...
Ліфт в приватному будинку своїми руками: що потрібно знати і як зробити все самостійно
У наш час більшість людей звикли до комфортного життя як у міській квартирі, так і в...
Який бетон використовувати для стрічкового фундаменту: критерії вибору, формула розрахунку
Навіть якщо намічається будівництво невеликого будинку з легких матеріалів, все одно...
Ніжна красуня печіночниця та її застосування в саду і в медицині
Різновиди печіночниці, посадка та догляд за рослиною, її застосування в саду і в...
Варіанти укладання керамічної плитки
Все про влаштування підлог Існують стандартні правила укладання керамічної плитки, які...
Вишня Володимирська: опис, способи посадки і догляд за саджанцями
Сорт вишні Володимирська вважається одним із старовинних сортів. Свою назву отримала...
Садовая лавочка - неотъемлемый атрибут отдыха
Создать комфортные условия для отдыха на территории загородного дома можно с помощью...
У чому користь і шкоду червоного стручкового перцю: склад плодів і протипоказання до вживання в їжу
Хто не любить гостру їжу? Рідко хто додатково не перчить готову страву. Тема статті...
Рейкова стеля монтаж своїми руками
Оздоблення стелі Рейкова стеля – універсальне рішення для житлових і громадських...