Озеленення дачної ділянки — складова частина благоустрою території, яка включає висадку розкішної флористики, красивих дерев, зелених насаджень і навіть неживих композицій. Тим, хто планує перетворити територію дачі в мальовничий куточок, необхідно пам'ятати, що художньо-прикладна практика підпорядкована певним канонам, і строго дотримуватися рекомендацій фахівців.
Озеленення ділянки — це кропітка робота по наданню ділянки землі певної естетики. І хоча багато дачники сприймають цю частину ландшафтного дизайну, як захоплююче мистецтво, де домінують креатив і фантазія, насправді для правильного озеленення території необоротно знання агрономії, основ рослинництва і законів ландшафтного дизайну.
Тому тим, хто не володіє відповідними навичками, фахівці рекомендують вивчити успішну практику і дотримуватися основні правила, які дозволять перетворити заміський будинок в затишне місце, де можна відпочити від виснажливої суєти мегаполісу.
Перше, що потрібно пам'ятати дачникові при впорядкуванні території, — створення куточка природи можна і потрібно поєднувати з можливістю отримання корисних доходу: овочів, фруктів, квітів. Головне, щоб городні грядки не псували зовнішній вигляд і не перешкоджали гармонійного єднання людини і природи. Важливі моменти:
Зверніть увагу! Висадка корисних квітів і культур не виконується в довільному порядку — тільки сучасні способи окультурення землі. Найбільш популярними рішеннями для дачі є цікаві напрацювання щодо оформлення теплиць або клумб.
Головне правило, якого рекомендується слідувати тим, хто вперше планує перетворити територію, — краще на підготовчому етапі прислухатися до порад фахівців, що згодом перекроювати проект. Оптимальний варіант для благоустрою дачі своїми руками — просте озеленення з використанням декоративних і культурних рослин. Від облаштування водойм і складних проектів новачкові в ландшафтному проектуванні краще відмовитися.
На підготовчому етапі необхідно одержати відомості про склад ґрунту, географічному положенні ділянки, включаючи рельєф, і мікрокліматі. «Розвідка» допоможе прийняти правильне рішення про оптимальному варіанті озеленення. Так, наприклад, важливими показниками для вибору виду рослин є погодні умови і температура: теплолюбні, холодостійкі, однорічники, інше. Наступні етапи робіт:
Останній крок до створення мальовничого куточка природи — висадка рослин. Фахівці рекомендують виконувати озеленення в кілька етапів: висадити дерева, після них — чагарники і, в останню чергу, — квіти. Тим, хто планує замаскувати похилений паркан, фахівці рекомендують виконати додатковий етап робіт — озеленити вертикальні ділянки огородження кучерявими рослинами і надійно заховати за яскравою флористикою конструктивні дефекти! (див. живопліт)