» » Як правильно білити стелю. Технологія підготовки і побілки

Як правильно білити стелю. Технологія підготовки і побілки



Оздоблення стелі

Побілка – простий і дешевий спосіб створити білосніжну поверхню над головою. І хоча побілка поступається сучасним способам по функціональності, наприклад, не утримує надлишки води, як натяжні полотна, основна перевага перевіреного способу – 100% екологічність, гігієнічність і красивий зовнішній вигляд стелі при скромних витратах.

Все про побілці: як створити красивий стеля своїми руками?

Побілка – не тільки простий, але і ретельно продуманий поколіннями майстрів спосіб обробки стелі.

Всі нюанси побілки вивчені і перевірені на практиці, тому сучасній людині можна повністю виключити ризик неякісного виконання робіт, вивчивши корисні поради.

Головне в побілки – правильно вибрати один з поширених варіантів залежно індивідуальних переваг і особливостей експлуатації:

  1. Побілка крейдою підійде тим, хто прагне до глибокої білизні декору. Розмелений будівельний крейда відповідає суворим санітарно-гігієнічним стандартам, не викликає гіпоалергенних реакцій і підійде як для обробки житлових приміщень, так і передпокої.
  2. Побілка вапном відрізняється бактерицидними властивостями і добре декорує незначні дефекти поверхні. Однак при обробці, особливо спальні та дитячої кімнати, необхідно враховувати індивідуальну реакцію мешканців на гашене вапно, так як матеріал може стати причиною появи алергічних реакцій.

Наступний крок – огляд поверхні: якщо на стелі вапно, то рекомендується виключити обробку розчином на основі будівельного крейди. В іншому випадку неминуче поява плям і розлучень. Якщо сліпуча білизна крейди в пріоритеті, то вапно необхідно змити.

Пам'ятаєте! Водоемульсійна поливінілацетатна фарба володіє спектром переваг, але не відноситься до варіанту побілки, як помилково вважає частина любителів ремонтувати приміщення своїми руками. Тому тим, хто планує використовувати лакофарбову продукцію, необхідно ознайомитися з технологією фарбування поверхні водоемульсійною фарбою.

Підготовка приміщення

Стельову роботу рекомендується виконувати до фінішної обробки стін і укладання підлогових покриттів (див. також варіанти укладання керамічної плитки, укладання лінолеуму). Якщо планується тільки побілка, то необхідно підготувати приміщення – захистити інші оздоблювальні матеріали і предмети інтер'єру від бруду, яка неминуча при підготовці базової конструкції і нанесенні готових розчинів (вапно, крейда). Варіантів два підготовки:

  1. Бюджетний – поліетиленова плівка або старі газети, які можна закріпити на стінах, меблях і підлоговому покритті скотчем або кнопками.
  2. Спеціальна стрічка малярна у вигляді паперового скотча з шаром особливого клею, який не залишить слідів ні на фарбу, ні на склі або шпалерах. Поліетиленову плівку необхідно закріпити за допомогою стрічки, а по закінченні робіт – легко зняти без пошкоджень покриттів і меблів.

На відміну від інших оздоблювальних матеріалів, для рівномірного висихання побілки не потрібно турбуватися про протяги. Фахівці рекомендують просто закривати вікна на час висихання кожного шару. Якщо обрана побілка крейдою, то небажано проникнення прямих сонячних променів при висиханні шарів розчину.

Підготовка поверхні

Види робіт з підготовки базової поверхні залежать від стану фінішної обробки. Якщо на стелі побілка в хорошому стані, то достатньо «розтушувати» покриття: розподілити по поверхні вологою пензлем, задекорувавши незначні дефекти. Альтернативний варіант часткової побілки – нанесення нового шару поверх старого підійде тим, хто володіє певними навичками розподілу розчину, інакше є ризик отримання нерівномірного кольору стелі.

Пам'ятаєте! найскладніший варіант підготовки належить тим, хто пофарбував стелю олійною фарбою. Оскільки оліфа, на яку наноситься фарба, просочує бетон, то повністю видалити старе покриття – велика проблема. Якщо було одного разу вирішено пофарбувати стелю олійною фарбою, то простіше повторити фарбування або вибрати альтернативні варіанти, які будуть надійно утримуватися на базовій поверхні (шпалери) або віддати перевагу підвісні/натяжні стелі.

Класичний варіант підготовки – демонтаж старого покриття, ремонт базової поверхні, грунтування і побілка. Стара побілка видаляється теплою водою, патьоки і іржаві плями необхідно обробити розчином мідного купоросу. Жирні плями видаляють розчином кальцинованої соди: змочіть чисту ганчірку гарячим 2%-ним розчином і прикласти до забрудненого ділянці.

Якщо стеля закопчен, то врятує поверхню від бруду розчин соляної кислоти. При виявленні колоній грибка (цвілі) необхідно очистити поверхню (бетон випалити пропаном) і обробити антисептиком. Після демонтажу та обробки поверхні необхідно закрити тріщини: «розшити» шпателем і загладити стельової штукатуркою (тістоподібна консистенція суміші з однакових частин крейди, гіпсу та столярного клею з водою). Суміш наносять на тріщину шпателем урівень з поверхнею: спочатку - в поперечному напрямку, потім – у поздовжньому. Так само не виключено, що Вам, можливо, буде потрібно вирівняти стелю в приміщенні від нерівностей і дефектів.

Останній етап – грунтовка, яку можна виготовити самостійно: нарізати 200 гр мила тонкою стружкою, розчинити в гарячій воді (2 л), додати 100 гр оліфи. В окремій ємності розвести 3 кг гашеного вапна і перемішати обидва розчину. Перед нанесенням мыловаренную грунтовку потрібно розвести в теплій воді (12 л) до утворення концентрованої суміші типу «холодець». Ґрунтовку зручно наносити з використанням побутового пилососа.

Підготовка робочого розчину

Фахівці рекомендують до початку робіт передбачити заходи обережності, так як частинки вапна та крейди шкідливі для легенів людини: використовувати захисні маски, респіратори або пов'язку для особи, змочену у воді. Для захисту очей підійдуть захисні окуляри. В залежності від обраного варіанту побілки, необхідно придбати інгредієнти і підготувати робочий розчин:

Побілка крейдою

Побілка вапном

Розчинити столярний клей в теплій воді і насипати в суміш просіяний крейда і синьку. Для перевірки консистенції необхідно опустити лезо ножа в розчин: якщо побілка стікає, то потрібно додати порцію крейди. Гашене вапно необхідно розмішати в одному літрі води, додати поварену сіль, галун і, бажано, барвник – синьку або ультрамарин (500 гр.). Отриману суміш необхідно ретельно переміщати і додати теплу воду.

Витрата матеріалів:

  • клей – 30 гр.;
  • вода – 5 л;
  • мел – 3 кг;
  • синька – 20 гр.

Витрата матеріалів:

  • вапно – 3 кг;
  • вода – 10 л;
  • сіль – 100 гр.;
  • алюмокалиевые галун – 200 гр.

Корисні поради з нанесення розчину

Головне при нанесенні розчину – рівномірно розподілити суміш по підготовленій поверхні, не допускаючи патьоків. Крім того, необхідно вибрати оптимальний спосіб нанесення:

  1. Розпилювач або побутовий пилосос – відмінне рішення для рівномірного розподілу розчину. Для правильного нанесення суміші необхідно розрахувати відстань від приладу до поверхні таким чином, щоб на стелю потрапляли дрібні краплі і наносити розчин круговими рухами.
  2. Валик – ідеальне рішення для виконавців без навичок роботи. Для нанесення суміші валиком необхідно підготувати ванночку, налити побілку, занурити в неї валик, прокатати по сітці і нанести побілку на стелю. Для отримання матового відливу досить нанесення двох шарів.
  3. Кисть рекомендується використовувати тільки тим, хто володіє навичками маляра. Бажано використовувати натуральну кисть шириною від 150 мм, замочити інструмент до початку роботи в теплій воді і дотримуватися технологію нанесення складу: перший шар – від вікна, другий – у бік вікна. Завдяки такій послідовності сліди від щітки будуть непомітні.

Використати побутовий пилосос для побілки можна, якщо прилад пристосований для нанесення розчину і укомплектований поліетиленовою кришкою (розпилювачем) і трубками. Кришку необхідно надіти на банку, з'єднати з вихідним отвором шлангом, включити пилосос і нанести побілку, регулюючи подачу суміші, відкриваючи/закриваючи отвір на розпилювачі пальцем.

Незалежно від обраного способу, робочий склад перед нанесенням необхідно перемішати, що забезпечить рівномірний колір покриття. Наносити побілку потрібно шарами, рівномірно, виключаючи утворення крапель. Після кожного шару обов'язково дотримуватися технологічний перерву до висихання розчину. Якщо обрана вапняна побілка, то перед нанесенням розчину поверхню потрібно зволожити.



Похожие предложения
Дата добавления: 15-05-2017, 19:01
Статьи по теме
Несколько советов по организации офисного переезда и почему стоит обратиться к услугам компании "ЭкстраЭконом"
Если ваш офис планирует переехать на новое место, необходимо правильно подготовить...
Огляд різних хвороб перцю: інфекційні і неінфекційні комахи-шкідники
Наближається пора активних робіт на садових ділянках. Прибирання сміття, перекопування...
Скинали в кухне - комфорт во всем доме
Кухня каждом доме – это одно из наиболее популярных и востребованных пространств, где...
Як поливати розсаду перцю: особливості і частота поливу, поради
Вважається, що розсада перцю невибаглива і не вимагає особливих умов вирощування в...
Опис сорту черешні з красивою назвою Джерело: вибір саджанців та їх посадка
Черешню по праву можна назвати улюбленицею садівників. Це дерево – справжня прикраса...
Розкладний стіл своїми руками - креслення та інструкція з фото
Розкладний стіл є прекрасним рішенням для великої родини або дружній компанії. В...
Акумуляторна викрутка число обертів, напруга та інші параметри, як вибрати, відео і фото
Акумуляторна викрутка являє собою якийсь перехідний етап між звичайною викруткою і...
Як зробити журнальний стіл: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, креслення з розмірами, фото і відео
Журнальний столик може бути просто функціональною поверхнею, а може стати відмінною...
Фотодрук на натяжних стелях: вибір і монтаж
Оздоблення стелі Натяжні стелі впевнено утримують лідерство на ринку оздоблювальних...