Наближається пора активних робіт на садових ділянках.
Прибирання сміття, перекопування землі і висадка розсади. Найпопулярнішими видами рослин на присадибних господарствах вважаються огірки, помідори, перець, кабачки і зелень.
Тема статті — хвороби перців, ми розберемося чому вони виникають, як розпізнати і чим боротися з недугами перцю.
Сам по собі перець невибагливий, догляд за ним мало чим відрізняється від догляду за томатами.
Відміну перцю полягає в тому, що він чутливий до вітру і любить температуру повітря вище, ніж інші культури. Більшість хвороб рослин пов'язано з недотриманням умов їх вирощування.
Хвороби перцю бувають:
Нижче ці пункти розписані більш докладно.
Сіра гниль на плодах перцю
Виникають під впливом патогенної діяльності грибків і мікроорганізмів. До них відносять такі захворювання як:Виглядає як бурі плями на плодах і плодоніжках. На листках розташований на нижній стороні у вигляді нальоту бурого кольору.
Виникнення цієї недуги обумовлено присутністю грибка фітофтори. Найчастіше зараження відбувається при близькій висадці перців до томатів або картоплі.
Погіршення погодних умов допомагає грибку розростатися. Частіше цим піддаються пізні і гібридні сорти. Підвищення вологості і зниження температури повітря сприяють розвитку фітофтори.
Вражає переважно підстава стебла і нижні листя. Зовні виглядає як білий наліт і чорна ніжка у розсади.
Можливо, Вам сподобається стаття про те, як виростити вдома чорний перець горошком. Про гострому перці Вогник Ви можете почитати тут. Також Вам може знадобитися стаття про те, як висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт.Всередині вражає стебло чорними плямами, які згодом переходять на плоди. Виникає із-за надмірної вологості грунту.
Також причинами її поширення вважається надлишок кальцію і азоту в Грунті. Рекомендується ретельно дотримуватися полив, не варто заливати рослини.
Вражає нижню частину рослини. Візуально виглядає як бурі плями з сірим нальотом. Виникає при відсутності циркуляції повітря.
Також для розвитку сірої гнилі потрібні висока температура і вологість повітря (понад 80%).
Зверніть увагу: сіра гниль не піддається лікуванню. Позбутися від неї можна тільки видаливши заражені плоди і частини рослини.У неї немає улюблених місць поразки, вона виникає всюди. Але починається зараження переважно з листя. Виглядає як чорні плями з жовтою окантовкою.
Виникнення плямистості також обумовлено високою вологістю і температурою повітря. Як і сіра гниль, плямистість не піддається лікуванню.
У плані заходів профілактики рекомендується ретельно відбирати плоди на насіння, знищувати всі залишки рослин перед посадкою провести процедуру знезараження насіння.
Вражає молоде листя. Рослини, уражені цією недугою відстає в розвитку в цілому, на ньому не утворюється зав'язь. Розсада жовтіє.
Ознаки нестачі мікроелементів у перцю (натисніть для збільшення)
Виникають під впливом зовнішніх факторів, таких як недостатня витаминизированние грунту або недотримання умов вирощування. Не небезпечні для інших рослин, так як не є заразними.Нестача мінеральних речовин у Грунті може призвести до втрати всього врожаю. Нижче докладно розглянуті мікроелементи і як їх недолік впливає на урожай перцю.
Дуже важливий мікроелемент, що відповідає за зелений колір рослини і повноцінний ріст. При нестачі азоту розсада починає засихати і жовтіти.
Опадає вже утворилася зав'язь. Не забувайте вчасно вносити азотні добрива. Однак, при надлишку азоту плоди будуть повільно рости і дозрівати.
Чого не можна сказати про інші частини рослини. Плюс надмірна кількість добрива призводить до зниження стійкості рослин до інфекцій і мікроорганізмів.
Відповідає за формування і ріст плодів. Ознаками нестачі є засихання і желтение кінчиків листя. Яке згодом може обернутися повним засиханням куща перцю.
Він відповідає за нормальне функціонування кореневої системи куща. Основною ознакою нестачі фосфору вважається фіолетовий відтінок листя.
Постійна нестача цього мікроелемента також призводить до втрати перцю.
Рослина перестає розвиватися і засихає. Своєчасне внесення добрив забезпечує правильний ріст рослини та підвищить стійкість до хвороб.
Попелиця на листках перцю
В основному чагарники перцю піддаються атаці наступних шкідників:Вражає коріння рослини і розсада пропадає. Любить вологий грунт поблизу водойм.
Занести в грунт її можна через удобрення гноєм. У ньому вона перечікує зиму, перебуваючи у вигляді личинки.
Перший ознака попелиці — курчавість листя. Нищить листя, але здатна «з'їсти» вся рослина цілком.
Частіше оглядайте перець на предмет попелиці і при виявленні її починайте негайну боротьбу.
Як вже згадувалося раніше, своєчасне добриво грунту дозволить хвороб менше поширюватися і вражати рослини. Також не забувайте видаляти заражені частини куща, щоб уникнути подальшу загибель врожаю.
Краще всього віддалені частини спалювати. Дотримуйтесь правильний температурний режим і вологість грунту.
Для боротьби з білою гниллю підходять товчене вугілля або крейда. Обробіть уражене місце зазначеними засобами. Також підійде кальцієва селітра.
Для боротьби з медведкою використовують спеціальні покупні суміші і частіше розпушуйте землю між рядами. Боротьба з попелиць відбувається в будь-який час, крім моменту цвітіння і плодоношення.
Можливо, Вам буде цікава стаття про високорослих сортів перцю. Про ранні сорти перцю Ви можете почитати тут.Для її знищення уражену рослину обприскують розчином Кельтана: 1 столова ложка активної речовини на 10 літрів води.
- Дивіться в наступному відео інструкцію про те, як вилікувати розсаду перцю від «чорної ніжки» і як не допустити її появи: