При згадці словосполучення «японська вишня» відразу з глибин нашої пам'яті спливає яскрава картинка з деревами сакури, потопають у пишній рожевому цвітінні.
В Японії сакура традиційно вважається символом жіночої краси і молодості, що з нею пов'язано безліч повір'їв і легенд. Період цвітіння цієї рослини відзначається японцями як загальний сімейне свято. В Росію декоративні вишні-сакури на початку XX століття були привезені професором Красновим і висаджені в Батумському ботанічному саду, пізніше – в Сухумському дендрарії.
Квіти японської вишні
насправді, сакура – це узагальнена назва кількох форм східно-азійських видів вишні мелкопильчатой, мають махрові квітки. Відноситься до сімейства Рожевих. В природному середовищі на своїй батьківщині, в Японії, ці дерева можуть досягати висоти 20 метрів.
Крона округлої форми, розлога. Кора дерева – від червоного до коричневого кольору, з невеликими тріщинами. Овальні великі листя, по краях зазубрені, зеленого кольору, восени забарвлюються від темно-багряних до коричневих тонів.
Квітки забарвлені в кольори від яскраво-рожевого до білого і зібрані в кисті по 7-9 штук. Зустрічаються сакури з червоними, жовтими та малиновими квітками.
Про незвичні вишня Повстяна читайте тут.
Також пропонуємо Вашій увазі статтю про сорт вишні Диво.
Цвітіння одного дерева триває не більше тижня, але оскільки видів сакури багато і цвітуть вони в різний час, цим прекрасним видовищем можна насолоджуватися близько двох місяців.
Сучасні садові сорти сакури створюються схрещуванням остропильчатой дикої вишні з культурними родичами, а також за допомогою щеплень. Зараз налічується близько 400 сортів цього витонченого рослини. Цілком зрозуміло бажання багатьох садівників мати у себе на ділянці таку спокусницю.
Плоди сакури
Сакура, як декоративна рослина, не дає цінних плодів, чим і відрізняється від звичайної вишні, яка є плодовим деревом.
Звичайно, плоди існують і по-японськи іменуються сакура-но-мі. Вони такі дрібні, тверді і кислі на смак, що японці використовують їх тільки в маринованому вигляді і для приготування вина і варення.
Розмір ягід близько 8 мм, шкірка гладка, від рожевого до темно-червоного забарвлення.
Корисно знати: в їжу придатні і листя дерева — після маринування або соління вони стають солодко-солоними, кислими або гострими на смак і разом з плодами їх додають як приправу до рису.
Квітуче дерево сакури
з Огляду на батьківщину зростання, сакура дуже теплолюбна і може загинути при температурі зовнішнього повітря нижче -15С. Для вирощування в Росії найкраще підходять сорти, які ростуть на північних островах Японії, де клімат хоч трохи схожий з нашим.
Рекомендований час висадки саджанців – весна. Якщо купується деревце восени, краще всього спочатку прикопати його на ділянці для захисту від пересихання і вимерзання, а навесні посадити на постійне місце.
Місце для цього дерева підбирають тихе, захищене від протягів, яка має високу ступінь освітленості. Ділянка має бути добре дренований і помі щоб уникнути застою води або підготовлений насипний пагорб з грунту, на який і здійснюється висадка саджанців.
Сакура любить легку суглинних грунт нейтральною або слабкої кислотності, містить багато перегною. У важкі грунту треба внести будь-якого розпушувача, наприклад, пісок, компост, вермикуліт.
Як при придбанні будь-якого садивного матеріалу, необхідно дуже уважно оглянути кореневу систему, щоб вона мала досить розгалужену форму для кращої приживлюваності на новому місці. Обрізати коріння не можна, можна тільки акуратно розправити їх руками.
Найкраще підійдуть однорічні деревця висотою не більше 1 метра з визрілої деревиною (колір кори червонуватий).
Рада садівників: для отримання рясного цвітіння посадіть неподалік ще кілька вишень іншого сорту.Сакура більш вимоглива до догляду, ніж вишня. Вона потребує не тільки в регулярному поливі, але і обприскування листя, особливо в спекотну літню погоду. Однак надлишку вологи в землі теж не любить – може загинути коренева система.
Навесні, до розпускання бруньок, необхідно зробити обережне проріджування крони дерева, видаляючи сухі, зайві гілки. Оскільки сакура дуже погано переносить процедуру зрізання, місця зрізів обов'язково обробити садовим варом або іншим антисептичним засобом.
Сакура потребує регулярного обприскування фунгіцидами для профілактики виникнення грибкових інфекцій і пошкодженнями шкідниками (такими, наприклад, як тля): перший раз обробити до періоду розпускання бруньок, далі – через місяць після зав'язування ягідок.
Про сорт вишні Шоколадниця читайте тут.
Внесення органічних і комплексних мінеральних добрив благотворно позначається на загальному розвитку рослини і його врожайності, особливо чуйна вишенька до калію і фосфору. Норми внесення залежать від родючості грунту. З осінніх підживлень азотні добрива виключаються. На зиму молоді деревця краще обернути яким-небудь матеріалом, щоб запобігти його вимерзання, а також захистити від гризунів.
Як виростити сакуру в домашніх умовах, дивіться у наступному відео: