Дизайнерська робота – складне заняття, особливо якщо займаєшся ним вперше. Використання прийомів, що дозволяють створити оригінальний інтер'єр і атмосферу в приміщенні, завжди вимагає досвіду і часу. Сьогодні ми розглянемо, як клеїти шпалери під фарбування: відео та наочні фото-поради стануть вашими надійними помічниками.
Давайте спочатку виберемо шпалери під фарбування – як клеїти їх розберемося трохи пізніше.
Типи покриттів
Фарбування паперових полотен
Класифікація:
- Паперові. Даний тип має найбільш низьку вартість, але не відрізняється особливою якістю або фактурністю. Бажано використовувати для створення фону для інших елементів інтер'єру. Багатьох цікавить питання, як правильно клеїти шпалери під фарбування, якщо вони паперові. Разючої відмінності між звичайним обклеюванням стін немає, але краще вибирати більш якісний і міцний матеріал.
Вінілові покриття
- Вінілові на паперовій основі. Трохи більш якісне покриття для стін, складається з паперової основи і фактурного вінілового шару. Вініл – досить нестійкий і легко стирані матеріал, тому фарбування або покриття лаком обов'язкові для тривалої експлуатації такого матеріалу.
Флизелиновое покриття
- Флізелінові. Даний матеріал складається з двох шарів: гладкою флізеліновій основи і шар вінілу з фактурною поверхнею. Звичайно, такі покриття призначені не тільки для фарбування, але і можуть служити окремою прикрасою кімнати. Ми рекомендуємо застосовувати шпалери york - як клеїти їх, розібратися досить просто, а вони мають відмінними характеристиками. Бамбукові полотна стягують стіни, мають високу міцність і дозволяють економити клей, який наноситься тільки на стіну.
Пофарбовані склошпалери
- Склошпалери. Такий матеріал отримують при об'єднанні паперової основи і ниток скловолокна (складаються з кварцового піску з домішками). Він має щільну структуру і рельєф, переплетення ниток дозволяє утворити фактуру типу «ялинка», «рогожка» та інші види орнаментів. Склошпалери володіють високою вогнестійкістю, добре витримують миття і служать досить довго, навіть при активній експлуатації (будинок з маленькими дітьми або домашніми тваринами).
Отже, як клеїти склошпалери під фарбування? Головне, врахувати основний момент – перед обклеюванням стін доведеться обробити поверхню акрилової або латексної грунтовкою. Крім того, знадобиться спеціальний клейовий склад для важких шпалер.
Послідовність робіт
Підготовчий етап
Фарбування за допомогою автопульверизатора
- Перш ніж приступати до пошуку відповіді на питання, як поклеїти шпалери під фарбування, необхідно приготувати інструменти, які знадобляться для виконання робіт, а також витратні матеріали – шпалери і клейовий склад для них.
- Нам знадобиться валик або м'яка кисть для намазування аркушів клеєм і аналогічні інструменти для фарбування поверхні, можна використовувати замість них автоматичний пульверизатор.
- Не забудьте про відро, в якому ми будемо розводити клей, і ємність для фарби. Ах, так, ще м'яка ганчірочка для видалення клею.
- Звичайно ж, обклеювання стін шпалерами під фарбування не відбудеться без самих шпалер.
Вибираємо клей
Намазування флізелінових аркушів клеєм
Важливою частиною питання, як наклеїти шпалери під фарбування є вибір клейового складу.
Так, звичайні паперові полотна можна поклеїти складом на основі метилцелюлози – клеєм для легких шпалер. Можна навіть зварити клейстер в домашніх умовах. А от при роботі з важкими покриттями потрібно спеціальний склад.
Якщо не знаєте, як клеїти шпалери york або інші типи важких покриттів – вибирайте клейовий склад на основі ПВА. Він відрізняється особливою надійністю і допоможе утримати двошарові фактурні полотна не тільки на стінах, але і на стелі.
Ми рекомендуємо:
- Pufas GLASS;
- Pufas Euro 3000 Vlies Direkt;
- QUELYD Спец-флізелін.
Приклеюємо шпалери
Готова кімната з вінілової обробкою
Сама технологія роботи мало чим відрізняється від звичайної клеєння шпалер у кімнаті.
Етапи роботи:
- Фрагмент рулону.Розрізаємо рулони на смуги завдовжки, рівній висоті приміщення і залишаємо запас в 10-15 см Розрізати щільні покриття допоможе гострий ніж або ножиці по металу.
- Проведення вертикалі. За допомогою рівня проводимо лінію, перпендикулярну підлозі. Вертикаль повинна розташовуватися в 50 см від вікна.
- Намазування аркушів клеєм.
Нюанси роботи з різними типами покриття:
- При поклейці паперових полотен намазуємо тильну сторону листів і стіну. Обов'язково зачекайте, поки смуги просочаться.
- Для флізелінових бажано попередньо прогрунтувати стіну. Клей наноситься на оклеиваемую поверхню і полотна.
- Склошпалери клеяться на стіну, рівномірно намазала клеєм.
- Наклеювання. Прикладаємо лист до стіни, вирівнюємо по вертикалі і пропрасовуємо м'якою ганчіркою, щоб видалити нерівності, складки і бульбашки повітря. Інші листи клеяться встик, без накладань, рухаючись від вікна.
Зверніть увагу! Обклеювання кутів здійснюється внахлест. Одне полотно клеїться з запасом в 2-3 см і накривається другим.
Фарбування готової поверхні
Фарбуємо поверхню
Після повного висихання поверхні можна братися за фарбування обробки.
Для фарбування нам знадобиться:
- Для паперових полотен – водно-дисперсійна фарба.
- Флізелінових або вінілових – водоемульсіонка.
- Склошпалери фарбуються акриловими та латексними складами.
Рівномірно розподіліть шар фарби по поверхні, рухаючись уздовж аркушів.
Не наносите фарбу на одне і те ж місце кілька разів, це зіпсує рельєф поверхні. Повторне фарбування проводиться після повного висихання першого шару.
Підбиваючи підсумки
Шпалери під фарбування дозволяють оновлювати інтер'єр без масштабних ремонтних робіт. Можливість міняти колір до 8 разів робить їх відмінним рішенням для приміщень з великою прохідністю (коридори і сходи), дитячих кімнат і кухонь.