Кожен з нас знає, щоб потрапити до себе додому потрібно відкрити замок вхідних дверей. Від цього пристрою залежить наша безпека та безпека наших близьких. Хороший замок вхідних дверей повинен захищати наше з Вами майно від неправомірних посягань, створювати атмосферу спокою, а також затишку в домі.
Для початку давайте розберемося, які замки для вхідних дверей (див. «Вхідні елітні двері для квартири і будинки«) існують, їх види і принципи роботи.
Всі, відомі людині на даний момент, дверні замки відрізняються один від одного тільки секретними частинами. Вони діляться на кілька типів: механічні, електромеханічні та електронні. Найпопулярніші - це механічні дверні замки, а вони в свою чергу діляться на:
Секрет цього замку являє собою, кілька рухомих стержнів (можуть застосовуватися штифти), цей механізм поміщений в циліндр, звідки і пішла сама назва «циліндричний замок». При повороті ключа в замковій щілині, стрижні як би шикуються по певній висоті в строгій послідовності. Рівень захисту даного замку залежить від строго заданого порядку і кількості стрижнів у циліндрі, а також від різного рівня вибудовування по висоті штифтів (або стрижнів).
В секреті цього замку знаходиться кілька пластин або сувальд. Кожен раз, коли ключ вставляється в замок, зуби розташовуються в точно заданому положенні у секреті. Якщо хоча б одна з пластин (сувальд) не стане на своє законне місце – замок зламається... Жарт. Просто не відкриється, і Ви не зможете потрапити до себе в будинок. А це значить, робимо висновок: чим більше є у замку пластин (сувальд), тим він безпечніше і надійніше (дуже схожі за характеристиками та структурою - дискові замки).
Уявіть собі, замки для вхідних дверей з інтелектом, таке цікаве прізвисько вони отримали завдяки великій кількості комбінацій в секретному механізмі. Але, не дивлячись на це, вони є найбільш незахищеними від фізичного злому, і саме тому обладнані спеціально призначеними накладками з дуже міцних і пружних металів.
Даний вид замку представляє щось на зразок ноу-хау, він має в своєму корпусі два замки, один замок блокує іншу, та щоб такий механізм відкрити, необхідний строгий послідовний порядок дій. Саме це поєднання робить його практично невразливим і надійним.
Ці замки дуже схожі на попередні. В одному корпусі поєднуються кілька моделей, які доповнюють один одного, цей механізм дуже знижує відсоток злому і проникнення всередину приміщення. Одна невелика різниця від попереднього замку тільки в тому, що ці два механізми працюють незалежно один від одного.
Замок помповий (в народі ще іменується як натискний) складається зі стрижнів, їх розміщення строго по осі циліндра. Ці замки дуже популярні для вхідних дверей. Вони можуть монтуватися як на металеві, так і дерев'яні двері. Щоб Ви розуміли, даний вид замків поєднує в собі стійкість секретність сувальдного і циліндрового замків. Сам сувальдовый замок добре стійкий до силового злому, а його секретний механізм максимально захищений від висвердлювання і іншого роду посягань.
Тепер, нарешті, поговоримо про електромеханічних і електронних замках. Їх надійність не поступається механіці, тільки вони більш зручні в експлуатації.
Щоб відкрити такі замки потрібно: ідентифікація голосу або сітківки очного яблука, пластикова карта, відбиток пальців власника будинку. Але є один «маленький» недолік. Ці замки не люблять перебої в електромережі, і якщо у Вас вдома часто відключають електроенергію, то є шанс залишитися за межами квартири або будинку.
Тепер Ви знаєте, які існують замки для вхідних дверей. Вибір залишається за Вами.