Черешня, зібрана з дерева — красені у власному саду, смачніше, ніж добірна ягода на прилавку ринку.
А якщо це ягоди сорту Овстуженка, то й переконувати нікого не доведеться – смачніше знайти важко.
Плоди черешні сорту Овстуженка
Селекціонер Kan'šina М. В. – автор сорту – отримала його від схрещування Компактної Вельямінова і Ленінградської чорної. Роботи проводилися у Всеросійському НДІ Люпину в Брянську. В Державний реєстр селекційних досягнень Центрального регіону сорт внесли в 2001 році.Сорт Овстуженка – витривалий холодостійкий сорт, придатний для вирощування в досить суворих умовах середньої смуги (про інші сорти черешні для середньої смуги читайте в нашій статті). Сорт ранній. Частково самоплідний, при самозапиленні тільки 5% кольорів утворюють зав'язі. В якості запилювачів для Овстуженки найкраще підходять сорти Іпуть і Тютчевка. Дерево з густою кулястою кроною, високим не буває, хоча росте швидко.
Крона піднесена, усипана навесні великими білими квітами. Вони добре переносять весняні заморозки, ранки не зменшують майбутній урожай. У суцвітті 3 квіточки з заходять один за одного пелюстками.
Маточка і тичинки довгі, рильце маточки врівень або трохи вище тичинок. Листя яйцеподібні. На молодих є пигментирование. Краї плоскої пластини листа з двоякопильчатой зазубреність, короткий черешок середньої товщини. Сорт демонструє високу стійкість до грибкових захворювань.
Ягоди черешні Овстуженка
Швидкоплідність (вступ у плодоношення) нижче середнього показника. Щорічно рясний урожай починають збирати після 4-5 років зростання і розвитку дерева, але і сорокалітнє дерево може ще плодоносити.Плоди округлі, масою від 4,2 г. Темно-червоні ягоди, смачні і соковиті, а тонізуючі властивості роблять їх цілющими. Чим вони більші і темніше, тим більше в черешні цукру і вітамінів.
Дивовижні за смаком ягоди подобаються всім. На жаль, дозрівають в садах першими плоди черешні приваблюють птахів і шкідників саду і городу. Забравшаяся в ягоду плодожерка з'їдає м'якоть, а зморщений плід стає неприємним на смак. Від птахів втрату врожаю вберегти простіше – під час дозрівання на крону дерева накидають сітку або нетканий легкий матеріал. /p>
Візьміть на замітку: при зборі ягід не слід обривати плодоніжку, з витікаючим соком губляться і корисні речовини. З 25 вітамінів, потрібних людині, в ягодах черешні виявлено 10.
Саджанці черешні Овстуженка
Розвести сорт Овстуженка в саду – вірне рішення, важливо правильно посадити і доглядати за саджанцем.Поради по вирощуванню:
На зиму такий саджанець помістіть в неглибоку траншею, поставте деревце під кутом, коріння добре прикрийте землею. Якщо не намете замет, то окучивайте додатково снігом.
Виконайте рекомендації фахівців, прислухайтеся до порад досвідчених садівників:
Черешня Овстуженка
Сорт Овстуженка відгукнеться на увагу садівника і щедро віддячить урожаєм:що Ростуть усередину крони гілки видаляють. Місце обрізки замазуйте садовим варом.
Як правильно обрізати гілки черешні для її активного росту і зміцнення основи, дивіться у наступному відео: