У будівництві капітальних будівель і споруд практично не можна обійтися без застосування залізобетонних конструкцій.
Це фундаменти, перекриття, вимощення, стіни і багато іншого. Секрет міцності і довговічності залізобетону — у застосуванні так званого армування.
Справа в тому, що однорідний бетон, як і будь-який матеріал, схильний до змін обсягу в залежності від температури.
Крім того, сам по собі бетон має досить низьку пластичність та міцність на розтяг.
Застосування арматури дозволяє усунути недоліки чистого бетону і надати йому нові позитивні якості:
При влаштуванні стрічкового і монолітно стрічкового фундаментів, як найбільш поширених типів підстави під будівництво приватних будинків, під баню, гараж, в товщу бетону закладають конструкції, виготовлені з арматурних прутів.
Як правильно з'єднати між собою окремі прути, які принципи необхідно дотримуватися, щоб отримати якісний результат від роботи – про це розповідає стаття.
Правильна в'язка арматури для стрічкового фундаменту повинна забезпечувати таке поєднання елементів, щоб вони не мали можливість переміщення відносно один одного.
Якщо, приміром, залити стрічковий фундамент бетоном на арматуру неправильної в'язки, її прути розійдуться і потрібна міцність залізобетонної конструкції не буде досягнута.
Існує кілька способів обв'язки арматури стрічкового фундаменту:
Щоб надійно зв'язати арматурні прути вручну в'язальним дротом, необхідно виконати наступні кроки:
Арматура для стрічкового фундаменту пов'язується, як правило, у вигляді об'ємних коробчатих конструкцій. Діаметр прутів, відстань між прутами в горизонтальних рядах і по вертикалі розраховується в залежності від розмірів фундаменту і вказується в проекті.
Але, в будь-якому разі, недоцільно розташовувати прути ближче 20 см і далі 40 см між собою по горизонталі і менше 15 см по вертикалі. Розташування прутків і правильність в'язки впливають на міцність фундаменту.
Порада! Якщо Ви прийняли рішення здійснити в'язку арматури стрічкового підстави самостійно, обов'язково враховуйте при розрахунках норми СНиП, згідно з яким мінімальна кількість арматури становить 0,1% від площі перерізу фундаменту.Для мелкозаглубленного фундаменту, як правило, потрібна більша кількість арматури та бетону, з-за меншої глибини їх закладення. Діаметр прутів для в'язки арматури такого фундаменту не повинен бути менше 12 мм.
Один з найпоширеніших варіантів арматурного каркасу для стрічкового фундаменту — чотири решітки, з яких формуються грані прямокутного короби. Короб поміщається всередину опалубки і встановлюється на підставки висотою близько 10-15 див.
Висота і ширина сторін розраховуються так:
загальна висота (ширина) стрічки мінус 20 см (по 10 см зверху і знизу, праворуч і ліворуч).
Інший варіант — виготовлені заздалегідь прямокутні округлені кільця з'єднуються довгими лозинами по сторонах. Поперечні розміри розраховуються аналогічно першому варіанту.
Третій варіант — найбільш міцний, але і найдорожчий. Арматура розташовується за образом прямокутної кристалічної решітки.
Такий спосіб є посиленою різновидом попередніх. Цей варіант застосовується у фундаментах для важких, цегляних стін багатоповерхових будинків.
Якщо до загальній стрічці периметра будинку примикають поперечні стрічки (для несучих внутрішніх стін), то арматура їх «кошів» прив'язується до периметровым прутів.
Рекомендація! Не беріться за роботу по зв'язці та монтажу арматури в поодинці. Краще робити це удвох або втрьох. Вам може знадобиться допомога при укладанні арматурного каркасу в стрічковий фундамент.Склопластикова арматура останнім часом знаходить все більше поширення. Вона дешевше і легше сталевий.
У прутів склопластику кращі характеристики, притому, що вони позбавлені головного недоліку стали — схильність корозії.
В'язка цього сучасного армуючого матеріалу проводиться за тими ж правилами, що і сталева.
Для використання неметалевої арматури вибирають схеми в'язки без необхідності гнуття прутів під більшими кутами, так як склопластик важко вигнути, не зламавши, він не зберігає потрібну форму.
Для робіт можна застосовувати традиційну в'язальний дріт, але краще з склопластиком використовувати спеціально призначені затискачі з литого поліетилену.
З наступного відео Ви дізнаєтесь, як в'язати арматуру під фундамент: