Раніше, до появи пластикових вікон, за дерев'яними вікнами доглядали так: 2 рази на рік мили скла, раз на кілька сезонів проводили планову забарвлення рами, перед восени затикали щілини підручними засобами, газетою або ватою.
На сьогоднішній час догляд за дерев'яними вікнами відбувається трохи за іншим принципом. Хоч у багатьох господарів вже звичайно вже стоять пластикові вікна (див. «Чому потіють пластикові вікна«), але все одно якщо Ви все-таки поки не наважуєтеся замінити дерев'яні вікна на пластикові ось Вам кілька хороших порад як правильно доглядати за дерев'яними вікнами.
Перше, що потрібно запам'ятати – це регулярно оновлюйте дерев'яні вікна. Хоч саме по собі дерево відмінний матеріал, особливо для вікон у нього є кілька вагомих недоліків. Якщо раму не оновлювати, то з часом вона розсихається, жолобиться, з-за цього і утворюються щілини, через які потім задуває холодом, саме з цієї причини відбувається втрата тепла в кімнаті.
Другий недолік, це те, що крім свого природного старіння дерев'яні вікна не переносять підвищену вологість. Не забувайте, що зовнішня частина самої рами найбільше піддається перепадам кліматичного впливу. Чи то вітер, сніг, сонце, дощ ці природні фактори постійно наносять вікна дуже великої шкоди.
В нинішній час більше немає необхідності утеплювати вікна дідівським методом за допомогою вати, газети та інші дрібниці, яку можна запхнути в щілини, досить оснастити раму гумовим ущільнювачем і Ви можете спати спокійно, ні вітер, ні завірюха Вам байдуже.
Ще одна порада: щоб вікна зачинялися щільно, рекомендується змастити петлі віконної мастилом або солідолом, це збільшить термін служби дерев'яної конструкції.
Іноді буває таке, що злив не виконує своє пряме призначення, висить для краси, для квітів, для зручного годування птахів... (да і таке буває). Хоча його основна функція - це відведення вологи від рами.
Дуже важливо, щоб злив завжди щільно прилягал до нижнього бруска рами. Якщо за довгий час експлуатації дерев'яного вікна з'явилися щілини між зливом і рамою обробіть їх силіконових герметиків.
якщо ви зважилися вимити свої дерев'яні вікна, то не варто використовувати чистячі засоби з абразивними частинками, т. к. їх тверді частинки швидше за все залишать слід на склі, що не дуже красиво. Так само дуже не рекомендується використовувати засоби, до складу яких входять кислоти і розчинники.
Щоб підтримувати улюблену вікно в ідеальному стані, не забувайте кожен сезон оновлювати фарбу. Для цього добре підійде емаль, яка використовується для зовнішніх робіт. Її характеристики відмінно підійдуть для дерев'яних вікон, вона стійка до перепадів температур і вологостійка. Саму фарбування рекомендується проводити в суху і теплу пору року, кінець літа ідеально підходить для цих робіт. Для надійності краще всього вікно обробити двічі. Перед другою фарбуванням дайте висохнути попередньому шару, цим Ви досягнете високого якості фарбування.