Назва Аконіт походить від латинського слова «Aconitum», що в перекладі означає «борець». Аконіт – це трав'яниста, дуже отруйна рослина. Ця рослина походить з родини Жовтецевих. Воно має прямий напрямок стебла і дланевидные листя, які чергуються. Аконіт є многолетником.
Назва Аконіт походить від латинського слова, а аконитум бере свій початок з грецької мови. Існує легенда про те, як з'явилося це трав'яниста і отруйна рослина. Ця легенда входить в грецьку міфологію і пов'язана з останнім подвигом Геракла. Він вивів з підземного Царства стражника – Цербера. Той, у свою чергу, побачивши світло, став намагатися вирватися. З його рота потекла слина.
І при зіткненні з травою, виростали довгі рослини з прямим стеблом. А так як це подія сталася поруч з місцевістю Акони, рослина отримало назву «аконитум».
Аконіт виростає на двох материках: Євразія і Північна Америка. Його можна зустріти в місцях з підвищеною вологістю і дуже родючим грунтом. Посадка цієї рослини ведеться в Європі в декоративних цілях.
Якщо людина отруїлася аконітом, він втрачає тонус, потім у нього сильно падає тиск. Серце починає битися все рідше і рідше. Але без своєчасного медичного втручання, серце починає стукати швидко і це може призвести до його зупинки, і врешті-решт – до летального результату.
Симптоми отруєння аконітом можуть бути різні, ми навели один з таких симптомів. Після отруєння людина може відчувати спрагу, починається блювота. Для цього синдрому характерна висока температура організму. Після тривалого проміжку часу у людини почнуться судоми рук та ніг, а далі він втрачає свідомість. Закінчитися все може дуже плачевно.
Аконіт має кілька видів. Давайте їх обговоримо:
Ці сім видів дуже часто використовуються в народній медицині. Далі ми розглянемо найбільш популярний вид борця більш докладно.
аконіт Джунгарський — один з найвищих видів аконіту з усіх. У висоту він може досягати двох метрів.
Форма квіток у джунгарського борця дуже химерна, що робить його неповторним з усіх видів борця. Виростає цей вид на узбережжях річок і у високогірних місцях. Його можна побачити на фото.
Про джунгарском аконите існує дуже багато цікавих фактів. У Давньому Римі цю рослину було широко поширене. Їм навіть прикрашали палац імператора, а все завдяки своєму яскравому фіолетового кольору.
Але в другому столітті вирощування джунгарського борця було заборонено, так як були летальні випадки після отруєння цією квіткою. Цей вид має дуже сумну історію, саме їм був отруєний великий філософ Сократ.
Древні греки використовували його як зброю для вбивства своїх ворогів і злочинців. Індійці змащували свої стріли отрутою джунгарського аконіту, а потім використовували їх в бою. Ця квітка також був «відьомський».
Якщо його знаходили в чиємусь домі, то жінку, яка проживала в цьому будинку, називали відьмою. Аконіт джунгарський має свою історію в медицині.
Австрійський лікар Антон фон Штерк перший, хто приділив увагу цій квітці. Він виклав документи, де описувалися всі властивості цієї рослини.
За допомогою експериментів, він хотів визначити потрібну норму вживання соку джунгарського аконіту. В 60-их роках 19 століття в одному з видань Лондона була надрукована стаття про лікування онкології. У цій статті саме аконіт описувався, як головне ліки в боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Радянський лікар Таїсія Василівна Закаурцева теж помітила корисні лікувальні властивості джунгарського аконіту. З допомогою нього вона лікувала хворого онкологією, після чого пухлина у нього зменшувалася.
Коли пухлина досягла маленького розміру, вона хірургічним методом видалила її. Таким чином вилікувала кілька хворих цією хворобою. У середині 20 століття в радянській медицині стали широко використовуватися тільки два види борця (джунгарський, каракольский). А аконіт джунгарський донині користується популярністю при лікуванні онкологічних захворювань.
Пам'ятайте: самостійне застосування аконіту заборонено. Його вживання може призвести до летального результату. На сьогоднішній день навіть у медицині дуже рідко використовується це рослина, з-за наявності в ньому отрути.На заході Європи фахівці цветоводческого господарства застосовують цю рослину. Найбільш красиві види – це Aconitum lycoctonum і Aconitum stoerckeanum. А також один з видів називається «біколор».
Ці та інші види аконіту утворюють загальний красивий «малюнок» на ділянці землі. Також садівники займаються їх посадкою і розведенням, тому що їх не будуть досягати комахи, які будуть приносити шкоди цим рослинам, так як вони дуже отруйні.
Аконіт може навіть «приносити» мед. Але бджоли рідко сідають на це квітка. Щоб вони збирали нектар, поблизу не повинні бути інші рослини. У більшості випадків бджоли просто гинули при зборі нектару.
аконіт Джунгарський є антисептичним і знеболюючим засобом. Він допомагає лікувати застарілі рани.
Люди, які страждають на радикуліт і остеохондроз, аконіт джунгарський може послабити біль.
Страждають виразкою, в дуже маленьких дозах можуть вживати сік джунгарського борця. Трава, зроблена з джунгарського аконіту, допоможе при переломі різних кісток.
Зверніть увагу: вживати аконіт джунгарський в лікувальних цілях забороняється дітям і людям, які мають дуже слабкий імунітет, а також вагітним жінкам.Аконіт може принести велику користь, так і величезної шкоди. Використовувати в медичних цілях слід тільки під наглядом лікаря.
Ліки, зроблені з аконіту необхідно зберігати у важкодоступних місцях для дітей. Краще використовувати аконіт як знеболююче, так як в даному разі треба вживати у малих дозах.
Не забувайте: будь-який вид борця – отруйний квітка, про нього дивіться наступне відео: