Фарбування стелі – трудомісткий процес, який далеко не всі виконавці без навичок виконання малярних робіт можуть виконати якісно. Єдине, що може врятувати власника приміщень, який планує заощадити на вартості кваліфікованих послуг фахівців – суворе дотримання покрокової інструкції з урахуванням порад досвідчених майстрів.
«Фарбування» будь-яких предметів полягає в нанесенні фарбувального складу на підготовлену поверхню. Головне при виконанні робіт – пофарбувати стелю так, щоб на поверхні не з'явилися плями, смуги, патьоки і інші наслідки неправильних дій виконавця. При цьому важливо врахувати, що всі технології фарбування незначно відрізняються між собою в залежності від виду фарби (емульсії, емалі, інші). Однак при нанесенні акрилової фарби необхідно вивчити нюанси виконання робіт і точно дотримуватися інструкції на кожному етапі: від підготовки основи до технології нанесення фарбувального складу.
Крок 1. Підготовка підстави. Головна умова при підготовці поверхні – ретельно очистити поверхню і забезпечити хорошу адгезію фарбувального складу з основою:
Зверніть увагу! Для створення дзеркальної поверхні необхідно використовувати фінішну шпаклівку типу сатенгіпс! Головне при підготовці підстави – добре відшліфувати останній шар і суворо контролювати, щоб на поверхні не залишилося тріщин або борозенок.
Особливу увагу при очищенні поверхні необхідно приділити видалення жирових плям, так як такий дефект «зафарбувати» неможливо: пляма може проявитися навіть через тиждень після фарбування. Для боротьби з жировими плямами необхідно застосувати всі доступні засоби, аж до видалення старого шару шпаклівки і нанесення нового.
Якщо стеля вже пофарбований, обов'язково переконатися в тому, що крізь нову фарбу не проступлять плями іншого кольору. Перевірений варіант, який використовують досвідчені майстри, – пробні штрихи: нанести 2-3 шари і протестувати поверхню.
Пам'ятаєте! В окремих випадках навіть п'яти шарів нової фарби недостатньо, щоб перекрити старий шар! Тому, якщо 2-3 шару не принесли очікуваного результату, краще видалити скребком стару фарбу і відшліфувати базову поверхню.
Останній етап підготовки – нанесення глибоко проникаючою грунтовки: склад утворює захисну плівку, яка дозволить заощадити витрата фарби і забезпечить хорошу адгезію акрилової фарби з базовою поверхнею.
Після висихання грунтовки поверхню необхідно затерти наждачним папером. Пам'ятайте, якісна підготовка поверхні – запорука того, що акрилова фарба не потріскається і не відстане в процесі експлуатації!
Крок 2. Фарбування стелі. Головна перевага акрилової фарби – нанесення 2-3-х шарів складу досить, щоб не тільки змінити колір стелі, але і задекорувати невеликі тріщини (до 1 мм). При виборі відтінку фарби рекомендується врахувати поради фахівців:
При нанесенні фарби важливо створити рівний шар, приємно впливає на зору. Для цього недостатньо майстерності виконавця – необхідно вибрати хороший інструмент:
Якщо планується фарбування фігурних і багаторівневих стель, то потрібно вибрати кілька валиків різного розміру, а для нанесення декількох квітів – використовувати малярний скотч. Загальний принцип фарбування стелі – нанесення складу з кута, розташованого ближче до вікна, в напрямку центру приміщення. Порядок робіт:
При фарбуванні валик необхідно тримати під кутом 45 ° і не тиснути на інструмент, щоб не отримати патьоків. Смужки фарби виконуються паралельно, перекриваючи один одного так, щоб не залишалося «залисин» і склад рівномірно покривав площину стелі. Оптимальне число шарів фарби – 2-3, при цьому кожен новий шар необхідно наносити після повного висихання попереднього.