Відновлення укосів після установки пластикового вікна – обов'язковий етап робіт, від якості якого залежить термін служби конструкції, рівень комфорту в приміщенні і зовнішній вигляд віконного отвору. Тому на цьому етапі важливо врахувати кожен нюанс – від виду укосу до технології монтажу обраного матеріалу.
Укосом називається відстань між стіною і вікном, обробка якого виконується після заповнення прорізу пластикової конструкцією. Відновлення укосу своїми руками – вигідне рішення ремонту, що дозволить зекономити і забезпечити тривалий термін служби і естетичний вигляд вікна.
Пам'ятаєте! Запенивание вікна не забезпечує хорошу ізоляцію, так як незахищений матеріал швидко руйнується при перепадах температур і набирає вологу! Тому укіс – обов'язковий етап установки пластикового вікна не тільки для маскування «слідів погрому», але і для захисту монтажних швів, а також якісної шумо - і теплоізоляції приміщень.
Додаткова перевага відновлення укосів – економія на обігріві житла, так як при правильному монтажі оздоблювальних матеріалів зберігається 40% тепла. Крім того, укіс захистить вразливі місця отвору, запобігає запотіванню вікна і виконає функцію додаткового утеплювача при монтажі сучасних теплоізоляторів. Головне при відновленні частини стіни своїми руками – правильно обрати вид укосу і дотримуватися технологію монтажу.
Класифікація укосів на види здійснюється за кількома ознаками. В залежності від розташування віконного отвору (з боку вулиці, зсередини приміщення), відкоси розрізняються зовнішні та внутрішні. Більш широка класифікація укосів представлена за другою ознакою – залежно від використовуваного матеріалу: від традиційних штукатурних до дерев'яних, коркових, гіпсокартонних або пластикових.
В будівельній практиці найбільш популярними є три види: традиційні, гіпсокартонні і пластикові. Тому для якісного відновлення частини стіни своїми руками досить врахувати аргументи «за» і «проти» перевірених на практиці видів укосів:
Пластикові укоси – універсальне рішення для відновлення віконного отвору своїми руками. Додаткові переваги – пластиковий укіс не вигорає, а якщо утеплити частина стіни, то матеріал захистить вікно від запотівання і забезпечить хорошу гідро-, шумо - і термоізоляцію. Єдиний мінус такого укосу – відтінок підходить не до всіх профілів.
Технологія установки укосу досить проста, тому особливої кваліфікації виконавця не потрібно. Головне при виконанні робіт своїми руками – точно слідувати інструкції і ретельно захистити вразливі місця отвору. Порядок робіт:
Зверніть увагу! Якщо вікно встановлено недавно, то знімати захисну плівку до закінчення робіт не рекомендується.
порада: на цьому етапі монтажу пилові роботи завершені, тому тим, хто планує замінити шпалери, можна зняти захисну плівку і задекорувати стіни. Підклеювати шпалери навколо вікна не потрібно, так як наступний етап робіт – монтаж F-ки замаскує всі дефекти.
Головне при установці пластика – точно відміряти матеріал. Невеликі дефекти при монтажі можна замаскувати: затерти невдалі стики білим силіконом. При акуратному дотриманні технології результатом буде гарне, герметичне вікно, яке захистить власника від шуму і збереже тепло в будинку.