» » Вибір і укладання ковроліну своїми руками

Вибір і укладання ковроліну своїми руками



Все про влаштування підлог

Ковролін – одне з найпопулярніших килимових покриттів, яке можна укласти практично на будь-яку поверхню. Однак для якісної обробки підлоги своїми руками обов'язково знати особливості вибору ковроліну, правильно визначити спосіб укладання і точно дотримуватися технологію, інакше є ризик псування красивого покриття.

Килимове покриття є гарним оформленням підлоги житлових і громадських приміщень з переліком переваг: тривалий термін служби, простота догляду, естетичність, функціональність, демократична ціна. Додатковий «плюс» – матеріал можна укласти практично на будь-яку поверхню (лінолеум, паркет, бетон, кахель, дерев'яні дошки), використовуючи звичайні видаткові матеріали та інструменти без трудомісткого процесу підготовки підстави.

Зверніть увагу! Термін служби ковроліну, збереження експлуатаційних і якісних характеристик та зовнішній вигляд підлоги залежать від правильного вибору підлогового покриття, методу укладання і дотримання технології!

Головне при укладанні своїми руками – правильно вибрати матеріал з урахуванням рекомендацій фахівців, підібрати оптимальний спосіб укладання, вивчити всі нюанси підготовки поверхні і технологію виконання робіт. В такому випадку красиве покриття прослужить багато років і порадує око не одного покоління мешканців.

Особливості вибору ковроліну

Широкий асортимент килимів створює відмінні умови для реалізації будь-яких дизайнерських ідей і додання підлозі певних характеристик. Щоб створити в приміщенні затишну атмосферу, забезпечити комфортність експлуатації, тривалий термін служби покриття, високі звуко - і теплоізоляційні характеристики статі, обов'язково вивчити нюанси вибору:

  • Термін служби ковроліну, комфортність експлуатації, зручність прибирання, рівень звуко - і теплоізоляційних характеристик підлоги залежать від ворсу. При виборі розмірів, форм (состриженный, петельний) і матеріалу ворсу обов'язково вивчити технічні характеристики майбутнього покриття.
  • Висока щільність ковроліну – визначальний показник тривалого терміну служби і красивого зовнішнього вигляду покриття. Бажано вибрати ковролін з високою частотою ворсинок за принципом: більше – краще.
  • найдорожчий матеріал, який створить не тільки затишну атмосферу, але і здоровий мікроклімат – екологічно чистий ковролін з натуральним ворсом з бавовни, льону, шовку та вовни.

Пам'ятаєте! При виборі натурального ворсу професіонали рекомендують приділити увагу вовняному покриттю. Головна перевага шерстяного ковроліну – здатність вбирати вологу, залишаючись при цьому сухим. Такий ковролін прослужить тривалий час із збереженням експлуатаційних характеристик і забезпечить гарний вигляд підлоги.

Вироби з штучних матеріалів зустрічаються рідко. Економ-варіант покриття – широкий асортимент полотен з синтетичних волокон: поліпропілен, поліамід. При виборі синтетичних покриттів фахівці рекомендують віддати перевагу поліамід, так як матеріал прекрасно чиститься, представлений багатою колірною гамою, не мнеться і прослужить довше, ніж вироби з поліпропілену.

Укладання ковроліну: корисні поради

Перший етап укладання ковроліну – підготовка підстави: усунути значні тріщини, явні перепади і горбки поверхні. Домагатися ідеально рівній поверхні не потрібно, але старе покриття в незадовільному стані видалити, відремонтувати підлогу та забезпечити тверде, суху і чисту основу. Крім того, важливо забезпечити ряд умов:

  • витримати оптимальний мікроклімат: відносну вологість у межах 75%, температуру – 15º С і вище;
  • виключити протяги;
  • акліматизувати ковролін – розкачати і залишити в приміщенні на добу;
  • ретельно очистити підлогу від пилу, а бетонну основу обробити глибокопроникаючою грунтовкою.

Для збільшення терміну служби покриття, згладжування дрібних дефектів і створення відчуття теплої підлоги можна додатково укласти підкладку. Після закінчення робіт необхідно підготувати інструменти (ножі для розрізання полотна, інструмент для нарізки плінтуса, спеціальні ножиці для обробки і обробки краю, валики, лопатки, спеціальний праска, кікер), витратні матеріали та вибрати спосіб укладання:

  1. Вільна – дешевий спосіб укладання, який рекомендується для невеликих площ:
    • фіксацією по периметру: розкачати покриття з припуском 5 см на стіни, зафіксувати плінтусом до короткої стіни, натягнути до протилежної стіни, обрізати надлишки і закріпити плінтусом. Головне – не допускати утворення міхурів і зморшок.
    • фіксацією на скотч виконується аналогічно клейовий фіксації, але замість клею використовується двосторонній скотч.
  1. Клейова з повним або частковим приклеюванням виключає утворення міхурів, зморшок і рекомендується для великих площ. Суть методу – розстелити матеріал, прирізати з допуском 5 см на стіни, скласти удвічі і промазати з одного боку клеєм, використовуючи шпатель. Після цього необхідно розправити матеріал, притиснути до підлоги і зафіксувати по краях. Аналогічно виконується фіксація другої сторони, після чого ковролін прирізають і встановлюють плінтуси.
  2. Стретчинг є способом бесклеевой укладання, який заснований на здатності покриття розтягуватися. Для укладання використовуються спеціальні рейки (гриппери), які кріплять по периметру, набивають цвяхи в 2 ряди під кутом 45º, фіксують полотно на цвяхи за допомогою стретчера – інструменту для натягування матеріалу і укладають підкладку. Перевага методу – тривалий термін служби ковроліну, але якісна укладання вимагає професіоналізму і максимум уваги, тому стретчинг краще довірити фахівцям.

Пам'ятаєте! Виробники покриття не рекомендують укладання без закріплення, оскільки такий спосіб «багатий» сюрпризами – ковролін прослужить менше, буде задиратися біля стіни і може ковзати!

Недоліки вільної укладання – ймовірність утворення замятостей, бульбашок, низька міцність, зносостійкість і неможливість використовувати чистку «миючим» пилососом. Найпопулярніший спосіб вільної укладання, який використовується в 70% випадків – фіксація на двосторонній скотч. Переваги методу: виключаються додаткові витрати, обробка підлоги не займає багато часу і завжди можна замінити покриття без особливих зусиль.



Похожие предложения
Дата добавления: 5-05-2017, 19:00
Статьи по теме
Які дерева і чагарники, посадити на дачі
Ландшафтний дизайн Дерева і чагарники – прекрасна прикраса заміського будинку, відоме...
Основні секрети вирощування та догляду за гиппеаструмом
Багаторічна цибулинна рослина гиппеаструм зачаровує своєю красою і величчю, досить...
Паркан з полікарбонату: як зробити огорожу на металевому каркасі, інструкція, відео і фото
Якщо вам потрібно швидко і недорого спорудити незвичайну огорожа, паркан з...
Огляд горизонтальних представників ялівців Андорра Варієгата і Андорра Компакт
Андорра Варієгата – вічнозелений хвойний чагарник. З-за того, що кущ росте більше в...
Навісний стеля: інструкція як зробити підвісну систему своїми руками, відео і фото
Зібрати навісну конструкцію під перекриттям — складно, але цілком реально Питання про...
Як виростити кавуни в теплиці: вибір теплиці і насіння, підготовка розсади, особливості посадки і догляду, відео-інструкція
Ні для кого не секрет, що в теплицях можна вирощувати величезна кількість теплолюбних...
Як зробити стіл для балкона: ідеї, матеріали, покрокова інструкція, фото і відео
Балкон нерідко виступає додатковим місцем для відпочинку в маленькій квартирі. Можна...
Інтер'єри в скандинавському стилі - легкість, природність, простота
Якби щастя мало форму і вагу, то Північна Європа стала основним його експортером. Адже...