Ковролін – одне з найпопулярніших килимових покриттів, яке можна укласти практично на будь-яку поверхню. Однак для якісної обробки підлоги своїми руками обов'язково знати особливості вибору ковроліну, правильно визначити спосіб укладання і точно дотримуватися технологію, інакше є ризик псування красивого покриття.
Килимове покриття є гарним оформленням підлоги житлових і громадських приміщень з переліком переваг: тривалий термін служби, простота догляду, естетичність, функціональність, демократична ціна. Додатковий «плюс» – матеріал можна укласти практично на будь-яку поверхню (лінолеум, паркет, бетон, кахель, дерев'яні дошки), використовуючи звичайні видаткові матеріали та інструменти без трудомісткого процесу підготовки підстави.
Зверніть увагу! Термін служби ковроліну, збереження експлуатаційних і якісних характеристик та зовнішній вигляд підлоги залежать від правильного вибору підлогового покриття, методу укладання і дотримання технології!
Головне при укладанні своїми руками – правильно вибрати матеріал з урахуванням рекомендацій фахівців, підібрати оптимальний спосіб укладання, вивчити всі нюанси підготовки поверхні і технологію виконання робіт. В такому випадку красиве покриття прослужить багато років і порадує око не одного покоління мешканців.
Широкий асортимент килимів створює відмінні умови для реалізації будь-яких дизайнерських ідей і додання підлозі певних характеристик. Щоб створити в приміщенні затишну атмосферу, забезпечити комфортність експлуатації, тривалий термін служби покриття, високі звуко - і теплоізоляційні характеристики статі, обов'язково вивчити нюанси вибору:
Пам'ятаєте! При виборі натурального ворсу професіонали рекомендують приділити увагу вовняному покриттю. Головна перевага шерстяного ковроліну – здатність вбирати вологу, залишаючись при цьому сухим. Такий ковролін прослужить тривалий час із збереженням експлуатаційних характеристик і забезпечить гарний вигляд підлоги.
Вироби з штучних матеріалів зустрічаються рідко. Економ-варіант покриття – широкий асортимент полотен з синтетичних волокон: поліпропілен, поліамід. При виборі синтетичних покриттів фахівці рекомендують віддати перевагу поліамід, так як матеріал прекрасно чиститься, представлений багатою колірною гамою, не мнеться і прослужить довше, ніж вироби з поліпропілену.
Перший етап укладання ковроліну – підготовка підстави: усунути значні тріщини, явні перепади і горбки поверхні. Домагатися ідеально рівній поверхні не потрібно, але старе покриття в незадовільному стані видалити, відремонтувати підлогу та забезпечити тверде, суху і чисту основу. Крім того, важливо забезпечити ряд умов:
Для збільшення терміну служби покриття, згладжування дрібних дефектів і створення відчуття теплої підлоги можна додатково укласти підкладку. Після закінчення робіт необхідно підготувати інструменти (ножі для розрізання полотна, інструмент для нарізки плінтуса, спеціальні ножиці для обробки і обробки краю, валики, лопатки, спеціальний праска, кікер), витратні матеріали та вибрати спосіб укладання:
Пам'ятаєте! Виробники покриття не рекомендують укладання без закріплення, оскільки такий спосіб «багатий» сюрпризами – ковролін прослужить менше, буде задиратися біля стіни і може ковзати!
Недоліки вільної укладання – ймовірність утворення замятостей, бульбашок, низька міцність, зносостійкість і неможливість використовувати чистку «миючим» пилососом. Найпопулярніший спосіб вільної укладання, який використовується в 70% випадків – фіксація на двосторонній скотч. Переваги методу: виключаються додаткові витрати, обробка підлоги не займає багато часу і завжди можна замінити покриття без особливих зусиль.