Пластикові панелі – популярний оздоблювальний матеріал зі спектром якісних, естетичних і експлуатаційних характеристик. Головне при виборі підвісної стелі з панелей – передбачити всі нюанси на етапі складання креслень і акуратно дотримуватися інструкції по монтажу.
Пластикові панелі – це вироби з безпечного та нешкідливого для здоров'я людини полівінілхлориду з відмінними характеристиками: тривалий термін служби, водонепроникність, стійкість до утворення цвілі, естетичний зовнішній вигляд, простий догляд, недорога вартість.
Додатковою перевагою пластикових панелей є простий монтаж, що привертає увагу до цього виду обробки і тих, хто не готовий до трудомісткого процесу вирівнювання стелі перед побілкою, і тих цінителів прекрасного, яким «не по кишені» ефектні натяжні полотна.
Пластикові панелі – ідеальний інструмент для реалізації сміливих дизайнерських ідей завдяки широкій палітрі кольорів і фактур. Крім того, пластик відрізняється звукоізоляційними властивостями, витримує температурні перепади, стійкий до механічних навантажень та атмосферних явищ і прослужить багато років із збереженням привабливого зовнішнього вигляду.
Тому недорогий матеріал є оптимальним рішенням для благоустрою житла, включаючи неопалювані приміщення та приміщення з підвищеним рівнем вологості (ванна, туалет, кухня).
Декоративні пластикові панелі – це вироби довжиною 6 м, шириною 0,25-0,38 м і товщиною 6-8 мм При виборі виробів важливо врахувати габарити приміщення і підібрати ті панелі, при монтажі яких залишиться мінімум обрізків. Крім того, при підготовці матеріалів та інструментів фахівці рекомендують врахувати ряд нюансів:
Важливо! Відстань до майбутнього стелі необхідно визначити ще до початку робіт з урахуванням освітлювального обладнання. Так, наприклад, для маленького світильника необхідно передбачити 7-10 см, а оптимальним рішенням є відстань з «запасом» (10-15 см).
Фахівці рекомендують використовувати профілі UD і CD (для листів ГКЛ) і відмовитися від спрощеного монтажу стелі з використанням брусів – деревина і служить менше, і буде гнити, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю (див. вогкість на стелі, методи усунення вогкості).
Важливим нюансом якісного монтажу є додання жорсткості каркасу з використанням різних типів кріплень: П-образні або підвіси зі спицями, «чобітки» у формі «Р» з UD-профілю. Для поліпшення декоративних властивостей стелі рекомендується скористатися асортиментом фурнітури – оздоблювальні куточки, фризи, багети, нащільники, інше.
Перше, що потрібно зробити до початку робіт, – забезпечити доступ до базової поверхні стелі і очистити конструкцію від старої і погано утримується обробки.
Наступні етапи робіт:
Спочатку необхідно виконати розмітку стін – намалювати лінію по периметру, використовуючи рівень, зробити в конструкції отвори і закріпити направляючий профіль на стіну кроком 40-50 см за допомогою шурупів. Потім зафіксувати до стінового профілю несучий, встановити підвіси, вставити планки стійкового профілю в направляючі, зафіксувати за допомогою саморізів і закріпити пластикові плінтуса.
Зверніть увагу! Для різання пластикових плінтусів і панелей рекомендується використовувати ножівку по металу. Щоб приховати нерівності при установці плінтусів досвідчені фахівці використовують перевірений прийом – підрізають стики під кутом.
Виконати монтаж електропроводки в міжстельовому просторі, розмітити і вирізати отвори в пластикових панелях для світильників, вставити освітлювальне обладнання, з'єднати дроти і підключити прилади паралельно один одному.
До початку робіт необхідно нарізати панелі з розміром стелі, потім вставити першу деталь у плінтус шипом до стіни і закріпити за допомогою саморезов до несучого профілю. Після цього продовжити установку і кріплення панелей до заповнення усієї площини стелі. Остання панель підрізують ножем, вставляється в плінтус, встановлюються декоративні елементи, замазуються стики герметиком – і підвісну стелю готовий до експлуатації!