Під час поклейки шпалер головною умовою отримання якісного результату є дотримання технології наклеювання. В залежності від обраного типу покриттів, обклеюваної поверхні і загальних умов кімнати вона буде змінюватися, проте питання, як клеїти шпалери встик, буде розбурхувати уми початківців будівельників ще довгий час.
Розповімо про це докладніше у нашій статті.
Після підготовки поверхонь, вибору шпалерного матеріалу і клею пора визначитися з тим, як правильно наклеїти шпалери.
найпоширенішими способами клеєння шпалер є «внахлест» і «встик». Якщо перше частіше застосовується на кутах і важкодоступних місцях і призводить до неэкономному витраті матеріалів, другий підходить при обклеюванні площині стін.
Якщо ви не знаєте, як правильно клеїти шпалери встик, давайте розглянемо цей процес разом від початку і до кінця:
Зверніть увагу! Для перевірки рівності наклейки смуг та більш зручного орієнтування за допомогою рівня проведіть вертикальну лінію, від якої і починайте клеїти полотна.
Перед тим як клеїти шпалери встик, перевірте, щоб температура в кімнаті була не менше +20 °С. Переконайтеся, що всі вікна і двері закриті.
Сатинова оздоблення в інтер'єрі
Розглянемо особливості поклейки різних видів полотен. Почнемо з досить популярної різновиди вінілових покриттів – сатинових. Цей щільний матеріал створюється шляхом нанесення тканинних волокон на щільну основу.
Інша назва – шовкографія. Малюнок наноситься методом гарячого тиснення. Верхня поверхня полотен – гладка і міцна, іноді з блиском або напиленням.
Для наклеювання даного матеріалу знадобиться клей для сатинових шпалер – спеціальний клейовий склад для важких полотен. Клеїти листи можна тільки на рівну поверхню, адже вони не мають рельєфу.
Перед тим як клеїти сатинові шпалери, нарізаємо рулон на полотна, підбираємо малюнок і розмічаємо стіну. Як і у випадку з флізеліном, клей наноситься не на листи, а безпосередньо на оклеиваемую поверхню.
Миються шпалери – загальна назва всіх покриттів, які в якійсь мірі стійкі до впливу вологи. Існує три ступеня захисту, а дізнатися який саме мають ваші полотна можна, подивившись на значок на упаковці рулону.
Такі покриття добре використовувати в кухні і ванній – приміщеннях з підвищеною вологістю. Для очищення досить провести м'якою губкою, хоча деякі їх різновиди витримують вплив миючих речовин і жорстких щіток.
Шовкографія
Для приклеювання знадобиться шпалерний клей для важких полотен і чиста гладка стіна. Техніка наклеювання нічим не відрізняється від стандартної.
останнім часом на ринку часто з'являються самоклеючі шпалери, що миються. Для їх наклейки досить зняти захисну плівку з зворотній частині полотна і розмістити його в потрібному місці на стіні, пригладив валиком.
Розглянемо той вид матеріалів, про який часто забувають, хоча він багато років був лідером на будівельному ринку. Звичайно ж, це паперові шпалери.
Якщо уважно розібратися у їхніх особливостях, з'ясовується, що їх існує кілька видів:
Сама поклейка паперових аркушів не відрізняється особливою складністю, достатньо підібрати відповідний клей на основі крохмалю з антигрибковими добавками і розвести його згідно інструкції.
Після цього нарізаємо рулон на полотна і наносимо на них клей, чекаємо просочення і клеїмо на стіну.
Асортимент рулонних покриттів
Найбільш оригінальним типом покриттів є рідкі. Фактично цей матеріал має більше схожості зі штукатуркою, однак після нанесення на стіну і застигання він утворює м'яку приємну на дотик поверхню, схожу на шпалери.
З їх допомогою можна не тільки замаскувати дрібні нерівності стіни і надати її поверхні будь рельєф, але і створити справжні картини, що дуже зручно при оформленні дитячої кімнати.
Щоб поклеїти рідкі шпалери, необхідно сухий порошок розвести водою у відповідності з інструкцією і нанести його на стінку шпателем, формуючи шар у 2-3 мм.
Для додання рельєфу використовують спеціальні валики. Якщо ж хочете створити малюнок на стіні, різні кольори наносите тільки після висихання попередніх.
Отже, які клеїти шпалери легше? Неможливо дати однозначну відповідь на це питання. Головне, знати правила поклейки і дотримуватися їх, тоді ваша робота буде виконана якісно.
Пофарбована кімната
Мешканці старих квартир знають, що стіни кухонь в більшості пофарбовані фарбою, тому питання про можливість наклеювання полотен на пофарбовану поверхню можна віднести до топовим.
Поклейка шпалер на фарбу можлива, якщо правильно підготувати. В залежності від типу фарби – масляна або акрилова, вибирається тип обробки. Поверхня зашкурити великої наждачкою і зашпаклювати. Якщо фарба водоемульсійна, до шару Грунту додайте ще і шар розведеного клею.
Підбиваючи підсумки
Сподіваємося, наша стаття стала відповіддю на питання, як клеїти шпалери встик правильно, щоб отримати якісний результат незалежно від матеріалу і типу оклеиваемых поверхонь.
Для того щоб більш точно розібратися в технологічному і практичному питанні, на нашому сайті представлена докладна фото - і відео-інструкція, в якій ви знайдете корисну інформацію з даного питання.