Багатоярусні конструкції – відмінне рішення для тих, хто прагне відійти від монотонної «гладі» над головою і реалізувати нестандартні дизайнерські рішення. Головне при виборі дворівневого стелі – заздалегідь запланувати форму конструкції, врахувати рекомендації фахівців при виборі матеріалів і дотримуватися технологію монтажу.
Дворівнева стеля – це модульна конструкція, яка складається з підвісної системи і облицювання (плит, рейок, касет). Відмітні особливості багатоярусних конструкцій в інтер'єрі – елегантний зовнішній вигляд, можливість поліпшити тепло - і звукоізоляційні характеристики приміщень і задекорувати інженерні комунікації: кондиціонер, освітлення, систему пожежогасіння.
При виборі дворівневого стелі важливо правильно визначити вид модульної конструкції, скласти докладний план і точно слідувати інструкції.
Дворівневі стелі – найпопулярніша конструкція при декоруванні інтер'єру, так як відрізняється різноманіттям форм, що не обмежує політ фантазії і при цьому доступна для самостійної реалізації виконавцям зі скромними навичками в будівництві. По конструктивним особливостям всі варіанти модульних конструкцій розділені на п'ять типів – касетні, плиточні, гратчасті, рейкові і комірчасті. Найпопулярнішими варіантами оформлення стелі своїми руками є:
Зверніть увагу! Різноманіття відтінків касетного стелі дозволяє реалізувати найсміливіші дизайнерські пасажі. Популярним рішенням при оформленні приміщень є «золоті» касети – ефектний і розкішний елемент дизайну інтер'єру.
При виборі матеріалів для каркаса складної багаторівневої конструкції фахівці рекомендують віддати перевагу металеві профілі з сталевої стрічки – стельові і напрямні.
Каркас, виконаний з дерев'яних брусків, володіє тільки однією перевагою – дешевою вартістю. Однак деревина схильна до деформації, нездатна витримувати великі навантаження, не володіє достатньою стійкістю до несприятливих факторів і для багаторівневих конструкцій не рекомендується.
Перше, що потрібно зробити до початку робіт – виконати детальний план. Найпростіший спосіб проектування для виконавців без спеціальних знань в будівництві – скористатися програмним забезпеченням і створити точно масштабувати 3-D макет.
З інструментів знадобляться – рівень, болгарку, шуруповерт, будівельний ніж, перфоратор, вимірювальний інструмент.
Крок 1. Прокладка комунікацій – точно визначити місця установки світильників, витяжки, кондиціонерів і прокласти електропроводку, витяжку та інші комунікації.
Крок 2. Нанести розмітку – перенести заздалегідь підготовлений креслення на поверхню стелі і провести горизонтальні лінії на стінах.
Крок 3. Закріпити направляючий профіль вздовж розмічених ліній і прикріпити пристінний профіль по периметру кроком 0,8 м, використовуючи саморізи. Для створення контурів другого рівня використовують стієчний профіль – закріпити кроком 60 см і вставити поперечні перемички.
порада! Якщо необхідно створити плавні вигини, рекомендується спочатку надрізати суміжні стінки профілю, додати їм потрібну форму, а потім зафіксувати.
Крок 4. Закріпити пружинні підвіси – провести лінії перпендикулярно стіні на рівні розмітки (осі профілів) і закріпити щодо них підвіси за допомогою анкерних дюбелів кроком 40 див.
Крок 5. Прикріпити стельові профілі – несучий шар для облицювання за допомогою дворівневих з'єднувачів.
Крок 6. Сформувати нижній ярус з направляючих і закріпити – об'єднати профілі з підвісами за допомогою саморізів і вирівняти в одній площині, регулюючи довжину підвісів.
Останній етап робіт – облицювання каркаса обраним видом облицювання, після чого красивий і оригінальний стелю готовий до експлуатації!