Ви довго думали-думали і нарешті вирішили поміняти старі вікна на нові пластикові. Замовили... Приїхали фахівці здійснили монтаж вікон і поїхали, а Ви зі спокійною душею і радістю йдете спати. Вранці прокидаєтеся, проходите повз нових вікон і випадково виявляєте невелику калюжку води на підвіконні.
Найперший питання, яке Ви задаєте собі, звідки вода? Поміркувавши і пошукавши джерело негараздів, нічого при цьому не знайшовши Ви помічаєте запітнілі вікна. А ось наступне питання, на яке належить відповісти «чому потіють пластикові вікна?»
Причин, чому потіють вікна, може бути багато! Одні усуваються дуже легко, інші, як не крути, дуже превеликий жаль немає. Запам'ятайте!!! Краплі які утворюються на поверхні склопакета – це ні що інше як конденсат, тобто пар перетворений (рідина) у воду. Виникає він при дуже сильних перепадах температури з зовнішньої і внутрішньої сторони квартири або будинку. Також для появи конденсату на пластикових вікнах може бути висока вологість в кімнаті або квартирі.
Ви ніколи не замислювалися, чому не потіють радянські вікна? Ну по-перше, вони дерев'яні (див. «Як правильно доглядати за дерев'яними вікнами«), по-друге у них немає склопакета. Так як скла у них розташовані на деякій відстані один від одного, де внутрішнє скло має значно вищу температуру, ніж сам склопакет.
Ви тільки не подумаєте, що в нинішній час всі сучасні вікна з такими вадами. Було помічено, що для появи конденсату на вікнах, одного цього фактору недостатньо є і інші...
Одна з причин запотівання пластикових вікон – це може бути занадто широке підвіконня. Як дивно б це не звучало, багато хто спеціально замовляють собі дуже широке підвіконня, використовуючи його під квіти або помідорну розсаду. В результаті чого і виходить конденсат на вікнах. А потім «ламають» голову, чому потіють пластикові вікна? А все тому, що широке підвіконня сприяє порушення природної вентиляції вікна. Коли нагріте повітря піднімається від джерела тепла, т. е батареї він натрапляє на перешкоду так і не досягнувши вікна. Рекомендуємо в таких випадках, зменшити ширину підвіконня, щоб уникнути появи конденсату. Крім цього рослини теж є джерелом вологи. Проти природи не попреш. Фотосинтез є фотосинтез.
Надмірна вологість у квартирі також сприяє появі крапель на вікнах. Буває таке, що і на кухні потіють пластикові вікна. А все із-за того, що там утворюється надто висока вологість. Ця проблема може виникати від чого-небудь, наприклад: киплячого чайника або каструлі на електричній плиті і т. д.
Погане опалення, розташування близько ванної кімнати, а також сирого підвалу може сприяти появі конденсату і в інших знаходяться поруч кімнатах. У таких випадках рекомендуємо Вам:
Уявіть собі, але герметичність не завжди добре. У радянських дерев'яних вікнах були щілини з палець завтовшки, природно, при таких протягах конденсат не з'являвся. Все ж є плюси в щілинах :). Сучасні пластикові вікна досить герметичні, а їх дуже слабка вентиляція сприяє виникненню вологи на склопакеті.
Не рекомендуємо Вам купувати вікна з дешевим однокамерним склопакетом – це не якісні пластикові вікна.
Купуйте вироби тільки у перевірених часом фірм. Не варто економити на вікнах і дверях, вони є слабкою ланкою в благоустрої Вашої квартири або будинку.