Сучасний асортимент електроустановочних виробів дозволить втілити будь-який дизайнерський задум і забезпечить комфортне керування потоками світла в приміщеннях різного призначення. Однак тим, хто вибирає вимикач, необхідно не тільки вибрати зручне, красиве і функціональне виріб, але й приділити увагу якості, інакше приміщення наповниться небезпечними для здоров'я випарами.
Вимикач – спеціальний пристрій, який призначений для замикання/розмикання контактів, що впливають на електричну ланцюг. Тому в першу чергу необхідно приділити увагу вимикача як электроустановочному виробу, вивчити технічні характеристики, включаючи номінальна напруга, струм, і тільки потім – зовнішнім виглядом виробів, щоб гармонійно вписати в інтер'єр новий елемент.
Пристрій всіх видів вимикачів включає комутаційний елемент, який різними способами замикає/розмикає ланцюг. Конструкція виробів підбирається індивідуально, залежно від величини сили струму, призначення приладу і кількості замкнених електричних ланцюгів.
корисні поради: допустима потужність пристрою – головний параметр вибору виробів. Якщо підключити до пристрою потужність більше допустимої, то провідність контактів з часом погіршиться, механізм буде нагріватися і швидко вийде з ладу.
Основні технічні характеристики виробів вказані на маркуванні. Досвідчені споживачі вибирають вимикач на підставі технічних характеристик – вивчають номінальна напруга, струм і розраховують допустиму потужність з урахуванням приладів, які будуть працювати.
Класифікація сучасного асортименту пристроїв здійснюється за кількома ознаками. Тому думка про те, що головне – вибрати відповідне функціональне пристрій з одне-, двох-, трьох - або шестиклавишных помилково. Крім того, важливо пам'ятати думку фахівців навіть при виборі кількості клавіш: більше клавіш – менш надійне пристрій. При виборі вимикача обов'язково врахувати інші параметри, за якими всі вимикачі розділені на кілька груп видів пристроїв:
Зверніть увагу: «розумні» вимикачі – це високотехнологічний продукт з рядом специфічних особливостей: регулюють яскравість освітлення, для управління світлом немає необхідності бути в зоні видимості пристрою, можна задати інтервали включення, об'єднати в групи, вбудувати в систему «Розумний Будинок».
Окремим видом пристроїв є пиловологозахисні вимикачі з конструкцією, захищеної від води і частинок пилу. Ступінь захисту можна визначити за маркуванням «IP»: перша цифра (1-6) означає ступінь захищеності від пилу, друга (1-8) – від вологи. Для установки на вулиці і ванною рекомендується вибирати спеціальні вимикачі з гумовим або пластиковим кожухом. Тим, хто цінує не тільки функціональність пристроїв, але і тривалий термін служби виробів в умовах інтенсивного навантаження, підійдуть антивандальні вимикачі з металу або ударопрочной пластмаси.
Головна умова правильного вибору – врахувати вид проводки: відкрита, прихована. Для відкритої проводки сільських будинків і «сталінок» підійдуть вимикачі накладного типу, якщо прихована – прилади з «утопленої» коробкою, де кріплення корпусу виконується за допомогою шурупів. Крім того, важливо подивитися пристрій перед придбанням і оцінити «на око» рухливість елементів: деталі не повинні бовтатися, але рухатися вільно.
корисні поради: для правильного вибору пристрою не обов'язково залучати спеціаліста – визначити якість товару можна самостійно. Досвідчені споживачі рекомендують критично ставитися до порад продавців, так як не рідкісні випадки, коли рекомендації пов'язані з наміром продати залежаний або дорогий товар.
Корисні поради фахівців – ідеальне рішення при виборі вимикача, так як рекомендації засновані на об'єктивних факторах, а не на суб'єктивній думці продавця-консультанта. Що потрібно знати:
Крім того, можна скористатися досвідом попередників і обрати виробника, продукція якого добре зарекомендувала себе в процесі експлуатації: Legrand, Volsten, ABB, City, Wessen, Siemens, Tern, Гамма, Fede, MKElectric, BTicino, Berker. Останній етап – вибір зовнішнього вигляду електровстановлювальне вироби. Сучасний асортимент випускається з декоративними панелями з різних матеріалів: дерева, металу, дюропластів, фарфору, каменю, звичайного пластику. На цьому етапі необхідно врахувати дизайн приміщень і підібрати, наприклад, різнобарвну рамку під відтінок шпалер або вибрати пристрій з підсвічуванням клавіш – зручний «маячок» вночі.