» » Види вимикачів. Як вибрати вимикач

Види вимикачів. Як вибрати вимикач



Про електриці

Сучасний асортимент електроустановочних виробів дозволить втілити будь-який дизайнерський задум і забезпечить комфортне керування потоками світла в приміщеннях різного призначення. Однак тим, хто вибирає вимикач, необхідно не тільки вибрати зручне, красиве і функціональне виріб, але й приділити увагу якості, інакше приміщення наповниться небезпечними для здоров'я випарами.

Вимикач – спеціальний пристрій, який призначений для замикання/розмикання контактів, що впливають на електричну ланцюг. Тому в першу чергу необхідно приділити увагу вимикача як электроустановочному виробу, вивчити технічні характеристики, включаючи номінальна напруга, струм, і тільки потім – зовнішнім виглядом виробів, щоб гармонійно вписати в інтер'єр новий елемент.

Пристрій всіх видів вимикачів включає комутаційний елемент, який різними способами замикає/розмикає ланцюг. Конструкція виробів підбирається індивідуально, залежно від величини сили струму, призначення приладу і кількості замкнених електричних ланцюгів.

корисні поради: допустима потужність пристрою – головний параметр вибору виробів. Якщо підключити до пристрою потужність більше допустимої, то провідність контактів з часом погіршиться, механізм буде нагріватися і швидко вийде з ладу.

Основні технічні характеристики виробів вказані на маркуванні. Досвідчені споживачі вибирають вимикач на підставі технічних характеристик – вивчають номінальна напруга, струм і розраховують допустиму потужність з урахуванням приладів, які будуть працювати.

Види вимикачів

Класифікація сучасного асортименту пристроїв здійснюється за кількома ознаками. Тому думка про те, що головне – вибрати відповідне функціональне пристрій з одне-, двох-, трьох - або шестиклавишных помилково. Крім того, важливо пам'ятати думку фахівців навіть при виборі кількості клавіш: більше клавіш – менш надійне пристрій. При виборі вимикача обов'язково врахувати інші параметри, за якими всі вимикачі розділені на кілька груп видів пристроїв:

  1. За способом кріплення:
    1. гвинтові пристрої підійдуть для алюмінієвої проводки, яка не іскриться, не деформується і не нагрівається;
    2. безгвинтові – найкраще рішення для мідної проводки.
  1. По функціональності:
    1. звичайні;
    2. індикаторні (контрольні);
    3. світлорегулятори (диммери).
вимикачі по функціональності: індикаторний і светорегуляторный картинкв
  1. По конструкції:
    1. перекидні;
    2. поворотні;
    3. диммери;
    4. кнопкові.
перекидний, поворотний, димер, кнопковий вимикачі картинка
  1. За принципом роботи:
    1. клавішні (двох-, трехцепные);
    2. прохідні з великою кількістю контактів;
    3. сенсорні («розумні», автоматичні, диференційовані).
вимикачі за принципом роботи: клавішний, прохідний, сенсорні вимикачі картирка

Зверніть увагу: «розумні» вимикачі – це високотехнологічний продукт з рядом специфічних особливостей: регулюють яскравість освітлення, для управління світлом немає необхідності бути в зоні видимості пристрою, можна задати інтервали включення, об'єднати в групи, вбудувати в систему «Розумний Будинок».

Окремим видом пристроїв є пиловологозахисні вимикачі з конструкцією, захищеної від води і частинок пилу. Ступінь захисту можна визначити за маркуванням «IP»: перша цифра (1-6) означає ступінь захищеності від пилу, друга (1-8) – від вологи. Для установки на вулиці і ванною рекомендується вибирати спеціальні вимикачі з гумовим або пластиковим кожухом. Тим, хто цінує не тільки функціональність пристроїв, але і тривалий термін служби виробів в умовах інтенсивного навантаження, підійдуть антивандальні вимикачі з металу або ударопрочной пластмаси.

Вибір вимикачів: поради фахівців

Головна умова правильного вибору – врахувати вид проводки: відкрита, прихована. Для відкритої проводки сільських будинків і «сталінок» підійдуть вимикачі накладного типу, якщо прихована – прилади з «утопленої» коробкою, де кріплення корпусу виконується за допомогою шурупів. Крім того, важливо подивитися пристрій перед придбанням і оцінити «на око» рухливість елементів: деталі не повинні бовтатися, але рухатися вільно.

корисні поради: для правильного вибору пристрою не обов'язково залучати спеціаліста – визначити якість товару можна самостійно. Досвідчені споживачі рекомендують критично ставитися до порад продавців, так як не рідкісні випадки, коли рекомендації пов'язані з наміром продати залежаний або дорогий товар.

Корисні поради фахівців – ідеальне рішення при виборі вимикача, так як рекомендації засновані на об'єктивних факторах, а не на суб'єктивній думці продавця-консультанта. Що потрібно знати:

  • гарантія від можливих проблем – знак стандарту якості Ростеста або країни-виробника, який розташований на внутрішній стороні пристрою. Додатковий тест, який рекомендується для всіх без виключення пристроїв – оцінка «аромату»: різкий запах від корпусу є ознакою того, що продукція виготовлена з шкідливого для здоров'я пластику;
  • візуальний огляд вироби – обов'язкова умова, завдяки якому буде визначена різниця між якісним вимикачем і продукцією формату «кондовий – дешево». Ознака якості – гладка поверхня, чіткі лінії, акуратність виконання. Важливий фактор – твердість пластику: якщо корпус виготовлений з м'якого пластику, виріб швидко подряпається і втратить привабливий вигляд;
  • вага вимикача – параметр, яким рекомендується приділити підвищену увагу. Хороший вимикач повинен бути «важкеньким», з вагомою масою, так як для виготовлення надійного пристрою необхідний матеріал достатньої товщини і, відповідно, ваги;
  • можливість розібрати на дрібні частини – ознака гарного виробу: пристосування для кріплення, зйомна рамка, уніфіковані модулі, засувки, інші запчастини. Загальний принцип вибору: більше защелочных сполук – вище ймовірність використання якісного пластика;
  • наявність інструкції по збірці – додатковий аргумент на користь вибору виробу. Заводи-виробники пропонують рекомендації у вигляді листівок, брошур або тексту, нанесеного на м'яку упаковку (пропілен, поліетилен).

Крім того, можна скористатися досвідом попередників і обрати виробника, продукція якого добре зарекомендувала себе в процесі експлуатації: Legrand, Volsten, ABB, City, Wessen, Siemens, Tern, Гамма, Fede, MKElectric, BTicino, Berker. Останній етап – вибір зовнішнього вигляду електровстановлювальне вироби. Сучасний асортимент випускається з декоративними панелями з різних матеріалів: дерева, металу, дюропластів, фарфору, каменю, звичайного пластику. На цьому етапі необхідно врахувати дизайн приміщень і підібрати, наприклад, різнобарвну рамку під відтінок шпалер або вибрати пристрій з підсвічуванням клавіш – зручний «маячок» вночі.



Похожие предложения
Дата добавления: 31-05-2017, 13:11
Статьи по теме
Плінтус для натяжної стелі: поліуретанові та інші види, інструкція з встановлення, відео і фото
Плінтус приховує місце монтажу натяжної стелі і надає конструкції привабливий вигляд...
Дизайн передпокою в квартирі: проект в картинках в японському стилі та інших, відео і фото
Якщо ви робите ремонт, то важливо продумати інтер'єр кожного з приміщень, щоб вони...
Чудесні властивості масла кісточок персика: опис переваг і майстер-клас приготування маски для обличчя
Персикове масло — подарунок природи, що зберігає красу і здоров'я, багатий вітамінами...
Каланхое: правильний догляд за рослиною в домашніх умовах
Квітка каланхое (бриофиллум) дивний, фото цієї рослини вражає своєю незвичайною красою....
Газонокосарка своїми руками: принцип роботи електричного пристрою, інструкція, відео і фото
Якщо ж ножі буду коротше, то і мотор потрібно більш потужний і з великою кількістю...
Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія
Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна...
Сорт перцю Каліфорнійське чудо: опис одного з кращих представників солодкого болгарського перцю
Батьківщиною солодкого (або болгарського) перцю є Південна Америка. У Росії її почали...
Дизайн маленької спальні 9 кв м: інтер'єр кімнати в світлих і темних тонах, відео і фото
Не знаєте, як в маленькій кімнаті облаштувати затишний інтер'єр? Набравшись досвіду в...
Правильно вибираємо вікна для лазні
Лазня і Сауна Вікно в лазні – обов'язкова деталь інтер'єру для цінителів банних...