» » Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія

Ремонт вимощення навколо будинку своїми руками - технологія



Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна конструкція, яка розташовується по периметру будови і призначена для того, щоб запобігти потраплянню вологи в фундамент і цоколь.

Її можна розглядати і як додатковий захід обережності, яка дозволить попередити передчасне руйнування і надовго зберегти цілісність фундаменту.

Вимощення роблять з бруківки, натурального і штучного каменю, цементу, бетону. Популярні різного виду плитки, рідше використовуються асфальт та інші матеріали.

Міцність і цілісність вимощення — основні фактори, які забезпечують виконання покладених на неї функцій. Різні за масштабами і складнощів руйнування, які в ній утворюються з часом — доля не тільки старих будівель, але також і досить нових будівель.

На такий стан впливають численні обставини: починаючи від кліматичних особливостей місцевості, де розташовується будівля, і закінчуючи помилками при виконанні будівельних робіт.

У будь-якому випадку проблемні ділянки треба відремонтувати. У більшості випадків це можливо зробити самостійно. Починати потрібно з візуального огляду і виявлення причин, лише потім братися за роботу.

Причини виникнення дефектів вимощення

Вади вимощення можуть проявлятися у вигляді поверхневих або глибоких тріщин, викришування окремих ділянок або країв, просідання і зсув окремих фрагментів один щодо іншого.

Можливі також відшарування плити від цоколя будівлі. Зрозуміти чому так сталося і які фактори стали першопричиною такого проблемного стану вимощення значить правильно провести ремонтні роботи і більше не повертатися до цього роками.

Причини можуть бути досить різноманітні. Найпоширеніші описані нижче.

garjpb7 Про те, як укладати тротуарну плитку, читайте тут.

А в наступній нашій статті розповідається як зробити гараж з піноблоків.

Неправильна технологія укладання

технологияt Сюди можна віднести відсутність у «пирозі» (пошарової конструкції вимощення) гідроізоляції, яка покликана відокремити грунт від всієї конструкції, і виключити проникнення вологи з шарів грунту.

Наступний ряд — засипка. Її нерівномірність і неуплотненность призводять до того, що лицьове покриття стає нестабільним, а значить вразливим.

Не відповідає нормам, а точніше менша, ніж належить по глибині і ширині, товщина верхнього шару, більш схильна до руйнування. Не можна проводити роботи в спеку, якщо наближаються дощі або швидкі заморозки. Всі вони — погані друзі свіжою, ще незастиглому заливці або розчину.

Штучно зупинений хімічний процес застигання призведе до того, що кристали цементу не проростуть належним чином. В результаті це виразиться в масі дефектів.

Неправильні пропорції цементсодержащих сумішей

Виконання вимощення із застосуванням бетонного розчину вимагає дотримання правильної рецептури їх приготування. Замішування на око недоцільно.

Якщо в'яжучого буде багато — поверхня розтріснеться, якщо мало — викришених. Марка цементу теж має значення, на вулиці не можна застосовувати цемент, призначений для внутрішніх робіт.

Можна також користуватися вже схватившимся розчином, а також заливати вимощення частинами — з одного боку будівлі, потім з іншого. Всі роботи необхідно виконувати одночасно і на всій ділянці.

Відсутність демпферної прошарку

Сезонні коливання температур призводять і до відповідних змін у грунті, таких як переміщення, розширення, стиснення і здуття.

вони Відбуваються постійно, значно знижуючи стійкість і стабільність будь-якої конструкції, що збільшує ризик утворення руйнувань. Компенсувати ці явища і продовжити термін служби вимощення можна з допомогою температурних швів.

вони Розташовуються між цоколем і плитою, виконуючи роль амортизатора і дозволяючи правильно розподілити виникають коливання.

Виконання вимощення без нахилу до зовнішнього периметру

нахил до периметру Дощова вода може застоюватися на рівній поверхні. Це згубно відбивається на звичайних цементних покриттях і штучних каменях.

А за всіма правилами їй потрібно надати можливість спокійно залишати цю територію. Невеликий ухил в кілька градусів у бік від будинку дасть можливість воді стікати природним чином.

Весняне танення снігу і нічний підмерзання калюж призводить до утворення спочатку дрібних тріщин, а потім і більш глибоких розривів. Вся справа в фізиці. Як відомо, вода при відтаванні розширюється.

Відсутність армування у бетонних вимощення

Звичайна конструкція менш міцна, а, значить, більш схильна до руйнувань. Армування надає їй міцність і довговічність.

ця Операція не є обов'язковим за чинним будівельним нормам, але може розглядатися як додаткова міра, яка допоможе уникнути появи непотрібних проблем.

Така передбачливість не виявиться зайвою — чим міцніше структура, тим довше вона збереже свої експлуатаційні якості.

Зверніть увагу! Має сенс проводити ремонт вимощення тільки в тому випадку, якщо руйнування її нечисленні. При виявленні понад 30% дефектів простіше все переробити, а не латати старі дірки. %D0%B2%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B53Детальну інформацію про будівництво навісу для автомобіля, читайте тут.

А в цій статті ми розповімо Вам про те, як побудувати вимощення.

Що робити, якщо вимощення відійшла від фундаменту

Вимощення потрібно час від часу оглядати на наявність несправностей і усувати їх. Одна з них — поздовжня тріщина, яка утворюється між цоколем і вимощенням. Якщо вона невелика, можна поступити наступним чином:

  • ретельно очистити шов від пилу і бруду;
  • заГрунтувати його;
  • закрити цементним розчином, вирівнявши в один рівень з вимощенням.

Цілком імовірно, що такого ремонту буде достатньо і надалі відремонтована конструкція буде вести себе нормально. Якщо ж щілину з'явиться знову або вона велика, потрібно робити по-іншому:

  • очистити від дрібних фрагментів і сміття;
  • зволожити місце ремонту;
  • до цоколя притиснути демпферну стрічку;
  • залити тріщину поліуретановим герметиком;
  • зверху закрити цементним розчином.

Такий ремонт вважається більш капітальним. Ймовірність рецидивів у цьому випадку менш імовірна.

Рекомендуємо! Вимощення — умовно рухома конструкція. Вона повинна завжди залишатися вільною щодо будівлі. Кріпити її намертво до цоколя неправильно.

закрити тріщини і щілини в отмостке

тріщини і щели1 Ремонт поверхні вимощення проводиться різними способами залежно від розміру і характеру пошкоджень. Має значення і матеріал, з якого вона виконана:

  1. Дрібні вади в бетоні усуваються за допомогою звичайного цементного розчину. Він повинен бути рідким. Їм заливається тріщинка і при схоплюванні добре затирається. Якщо раскрошились поодинокі фрагменти вимощення їх потрібно спочатку видалити його і тільки потім отвір залити розчином;
  2. Великі щілини ремонтуються по-іншому. Спочатку прибираються всі відсталі, не тримаються на своєму місці фрагменти. Шов розширюється до «здорового» матеріалу. Заливка проводиться бетоном, а не цементним розчином як в першому випадку;
  3. Утворюються по всій товщині бетону великі тріщини, які з'явилися внаслідок просідання ділянок вимощення, ремонтуються наступним чином. Пошкоджений фрагмент видаляється, усувається причина, що викликала просідання. Найчастіше це проблеми з багатошарової подушкою. Потрібно спочатку привести в порядок її: підсипати, вирівняти і ущільнити. Поставити опалубку і залити бетоном;
  4. Тріщини в покритті з кругляка усуваються так. Виймаються всі камені навколо пошкодженого місця. Як і в попередньому варіанті, спочатку усувається першопричина. Потім простір заповнюється цементним розчином, облицювання повертається на місце. Дрібні одиничні дефекти можна просто полити рідким розчином;
  5. Тріщини, що утворилися на поверхні плиток, можна, звичайно, закрити цементним розчином. Але це не завжди виглядає симпатично. Більш правильним буде вийняти пошкоджені фрагменти і замінити їх на нові. Алгоритм підготовчих дій у цьому випадку нічим не відрізняється від попередніх: видалити все зайве, підготувати підставу, закріпити нову плитку.
порада! Для кращої адгезії (прилипання) старих і нових матеріалів необхідно застосовувати грунтувальні склади. Так ремонтні роботи доведеться виконувати набагато рідше. У процесі експлуатації будинку трапляється всяке. Будь-які частини його конструкції можуть піддаватися руйнувань. Самостійний ремонт відмостки — посильну справу для будь-якого господаря. Треба тільки вивчити питання і уважно поставитися до справи.

Про те, які помилки при будівництві вимощення призводять до дефектів і руйнувань, дивіться в цьому відео:



Похожие предложения
Дата добавления: 24-05-2017, 19:15
Статьи по теме
Дизайн-проекти кухні: оформлення елементів декору та інших предметів інтер'єру, відео і фото
Хочете облаштувати свою кухню самостійно? Думаєте, що це легко і просто? А ось і ні!...
Ключевые особенности пробкового покрытия
Среди огромного многообразия напольных покрытий пробковые пластины незаслуженно...
Виды кресел для кабинета педикюра и салона красоты
Без кресла для педикюра не обойдется ни один салон красоты и педикюрный кабинет. Обычно...
Клеїмо шпалери самі: інструкція
Обклеювання стін квартири шпалерами для людини, яка ніколи професійно цим не займався,...
Двоярусні дитячі ліжка - слушне рішення для спальні
Облаштування дитячої кімнати – непросте завдання, особливо, якщо у вас не одна дитина...
Торф'яний біотуалет: компостні і інші види, принцип роботи, габаритні розміри, відео і фото
Компостний торф'яний біотуалет дозволяє вирішити проблему утилізації відходів...
Дизайн кухні поєднаної з залом: інструкція по оформленню затишного приміщення, відео і фото
У багатьох квартирах розмір приміщень настільки малий, що найкращим варіантом є...
Причины популярности роликовых коньков от магазина Самокат
Ролики — это специальное средство передвижения, состоящее из ботинок с установленными...
Висадка розсади перцю у відкритий грунт: посів насіння і правила пересадки на постійне місце
Для того, щоб отримати хороший урожай перцю в наших широтах, необхідно виростити міцну,...