Вимощення — невід'ємна частина постійно експлуатованих будівель. Це захисна конструкція, яка розташовується по периметру будови і призначена для того, щоб запобігти потраплянню вологи в фундамент і цоколь.
Її можна розглядати і як додатковий захід обережності, яка дозволить попередити передчасне руйнування і надовго зберегти цілісність фундаменту.
Вимощення роблять з бруківки, натурального і штучного каменю, цементу, бетону. Популярні різного виду плитки, рідше використовуються асфальт та інші матеріали.
Міцність і цілісність вимощення — основні фактори, які забезпечують виконання покладених на неї функцій. Різні за масштабами і складнощів руйнування, які в ній утворюються з часом — доля не тільки старих будівель, але також і досить нових будівель.
На такий стан впливають численні обставини: починаючи від кліматичних особливостей місцевості, де розташовується будівля, і закінчуючи помилками при виконанні будівельних робіт.
У будь-якому випадку проблемні ділянки треба відремонтувати. У більшості випадків це можливо зробити самостійно. Починати потрібно з візуального огляду і виявлення причин, лише потім братися за роботу.
Вади вимощення можуть проявлятися у вигляді поверхневих або глибоких тріщин, викришування окремих ділянок або країв, просідання і зсув окремих фрагментів один щодо іншого.
Можливі також відшарування плити від цоколя будівлі. Зрозуміти чому так сталося і які фактори стали першопричиною такого проблемного стану вимощення значить правильно провести ремонтні роботи і більше не повертатися до цього роками.
Причини можуть бути досить різноманітні. Найпоширеніші описані нижче.
А в наступній нашій статті розповідається як зробити гараж з піноблоків.
Сюди можна віднести відсутність у «пирозі» (пошарової конструкції вимощення) гідроізоляції, яка покликана відокремити грунт від всієї конструкції, і виключити проникнення вологи з шарів грунту.
Наступний ряд — засипка. Її нерівномірність і неуплотненность призводять до того, що лицьове покриття стає нестабільним, а значить вразливим.
Не відповідає нормам, а точніше менша, ніж належить по глибині і ширині, товщина верхнього шару, більш схильна до руйнування. Не можна проводити роботи в спеку, якщо наближаються дощі або швидкі заморозки. Всі вони — погані друзі свіжою, ще незастиглому заливці або розчину.
Штучно зупинений хімічний процес застигання призведе до того, що кристали цементу не проростуть належним чином. В результаті це виразиться в масі дефектів.
Виконання вимощення із застосуванням бетонного розчину вимагає дотримання правильної рецептури їх приготування. Замішування на око недоцільно.
Якщо в'яжучого буде багато — поверхня розтріснеться, якщо мало — викришених. Марка цементу теж має значення, на вулиці не можна застосовувати цемент, призначений для внутрішніх робіт.
Можна також користуватися вже схватившимся розчином, а також заливати вимощення частинами — з одного боку будівлі, потім з іншого. Всі роботи необхідно виконувати одночасно і на всій ділянці.
Сезонні коливання температур призводять і до відповідних змін у грунті, таких як переміщення, розширення, стиснення і здуття.
вони Відбуваються постійно, значно знижуючи стійкість і стабільність будь-якої конструкції, що збільшує ризик утворення руйнувань. Компенсувати ці явища і продовжити термін служби вимощення можна з допомогою температурних швів.
вони Розташовуються між цоколем і плитою, виконуючи роль амортизатора і дозволяючи правильно розподілити виникають коливання.
Дощова вода може застоюватися на рівній поверхні. Це згубно відбивається на звичайних цементних покриттях і штучних каменях.
А за всіма правилами їй потрібно надати можливість спокійно залишати цю територію. Невеликий ухил в кілька градусів у бік від будинку дасть можливість воді стікати природним чином.
Весняне танення снігу і нічний підмерзання калюж призводить до утворення спочатку дрібних тріщин, а потім і більш глибоких розривів. Вся справа в фізиці. Як відомо, вода при відтаванні розширюється.
Звичайна конструкція менш міцна, а, значить, більш схильна до руйнувань. Армування надає їй міцність і довговічність.
ця Операція не є обов'язковим за чинним будівельним нормам, але може розглядатися як додаткова міра, яка допоможе уникнути появи непотрібних проблем.
Така передбачливість не виявиться зайвою — чим міцніше структура, тим довше вона збереже свої експлуатаційні якості.
Зверніть увагу! Має сенс проводити ремонт вимощення тільки в тому випадку, якщо руйнування її нечисленні. При виявленні понад 30% дефектів простіше все переробити, а не латати старі дірки.А в цій статті ми розповімо Вам про те, як побудувати вимощення.
Вимощення потрібно час від часу оглядати на наявність несправностей і усувати їх. Одна з них — поздовжня тріщина, яка утворюється між цоколем і вимощенням. Якщо вона невелика, можна поступити наступним чином:
Цілком імовірно, що такого ремонту буде достатньо і надалі відремонтована конструкція буде вести себе нормально. Якщо ж щілину з'явиться знову або вона велика, потрібно робити по-іншому:
Такий ремонт вважається більш капітальним. Ймовірність рецидивів у цьому випадку менш імовірна.
Рекомендуємо! Вимощення — умовно рухома конструкція. Вона повинна завжди залишатися вільною щодо будівлі. Кріпити її намертво до цоколя неправильно. Ремонт поверхні вимощення проводиться різними способами залежно від розміру і характеру пошкоджень. Має значення і матеріал, з якого вона виконана:
Про те, які помилки при будівництві вимощення призводять до дефектів і руйнувань, дивіться в цьому відео: