Дзеркала — дивовижний інструмент дизайну, який може до невпізнанності змінити вигляд квартири. Однак тим, хто цінує модні тренди дизайну, необхідно пам'ятати про те, що ефектний предмет інтер'єру володіє магічною силою і врахувати не тільки можливості декору, але і негласні правила дзеркал».
Дзеркало в інтер'єрі займає особливу нішу предмета обстановки, від якого залежить не тільки ефектний вигляд приміщень, але і психологічна безпека. Згадайте моду на криві і подрібнені дзеркала, шанувальники якої прикрашали стелі кулями, обклеенными осколками, а інтер'єр — «неправильними» дзеркалами. Але ж опис техніки епітетами «свіжо» і «незвично» не завжди виправдовує ігнорування «правил», так як в приміщенні з кривими дзеркалами людина бачить себе відверто не в кращому вигляді… а це основна причина дискомфорту, заниженої самооцінки і розвитку комплексів.
Оптимальний варіант для тих, хто планує перетворити інтер'єр і приховати недоліки планування, не порушуючи гармонії простору, — вивчити «правила дзеркал», підібрати той варіант, який не порушить психологічний комфорт, і грамотно втілити дизайнерський задум на практиці. У цій статті запропоновано максимум корисної інформації — від міфів і забобонів, пов'язаних з магією дзеркал, до практичних порад щодо розміщення елемента інтер'єру в приміщеннях різного призначення.
Перше, що потрібно пам'ятати тим, хто планує прикрасити приміщення дзеркалом, — елемент інтер'єру придуманий не сучасниками, тому сприймати його виключно, як дизайнерський задум, необачно. Насамперед, дзеркало є символом справедливості — адже без нього роздивитися людину міг хто завгодно, тільки не він сам. Тому стародавні представниці прекрасної статі натирали до блиску піском металевий посуд — це не заміняло дзеркала, але давало змогу скласти про себе уявлення по відображенню на відполірованої поверхні.
Сверхпочтение до дзеркала сформувалося давно — з часів появи перших дорогих виробів, секрети виготовлення яких трималися в найсуворішому секреті. І хоча сьогодні такого «чиношанування» сучасники не роблять, все ж варто при стилізації приміщень пам'ятати про негласних правилах», щоб ідея не отруїла цінителю всього модного життя:
Зверніть увагу! З міркувань психологічної безпеки слід обережно підійти до розстановці освітлювального обладнання. Так, наприклад, установка лампи над або за дзеркалом зробить зображення «втомленим» і «постарілим», а дзеркальна стеля, який можна при бажанні закрити, особливо в спальні та ванній, можуть дозволити собі тільки справжні герої — люди, на 100% впевнені у власній неперевершеності!
Про спальні: з «правилами дзеркал» ліжко не повинна відбиватися, а елемент обстановки потрібно розмістити так, щоб з положення «лежачи» візуалізація була недоступна. Більш категоричні в розстановці дзеркал майстри фен-шуй. Так, наприклад, не рекомендується створювати дзеркальний коридор, так як розташовані один навпроти одного поверхні, як магніт, притягнутий ситуації, які будуть здаватися незрозумілими. Якщо вже використовувати магію елементу декору, то собі на благо, використовуючи старий порада: якщо в житті хочеться чого-небудь більше, то це предмет потрібно розмістити так, щоб він тривалий час відбивався у дзеркалі.
Про кухню: з «правилами дзеркал» поганим тоном вважається розташування предмета інтер'єру так, щоб елемент обстановки відображав відбувається під час їжі. Оптимальний варіант — використовувати дзеркало для корекції планування або направити природне світло в темні «закутки», зробивши приміщення світліше.
Важливий момент: вірите ви чи ні в прикмети, але краще відразу замінити тріснуте дзеркало! Забобонні люди наполягають, що дивиться на осколки загрожує 7 бід, а якщо врахувати, що дзеркало досі використовують у містичних обрядах сучасні віщунки, то до цього елементу інтер'єру варто поставитися з повагою. Тому головне в дизайні інтер'єру — зберегти гармонію простору, використовувати елемент декору так, щоб приховати недоліки планування і зробити обстановку максимально комфортною, не порушуючи правил дзеркал».