» » Стелю з МДФ: як кріпити панелі, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото

Стелю з МДФ: як кріпити панелі, відео-інструкція з монтажу своїми руками і фото



Оформлення стель - річ тонка, вимагає обережного підходу. Адже цей сектор приміщення видно відразу і він може зробити інтер'єр ексклюзивним або ж зіпсувати весь дизайн безповоротно. Монтаж МДФ панелей на стелю на даний момент можна сміливо назвати свіжим віянням в дизайні приміщень. У цій статті я розповім про монтажі МДФ панелей своїми руками, а також докладно розберу всі тонкощі, пов'язані з цим процесом.

Комбінований дворівнева стеля з рейкових панелей МДФ.

Комбінований дворівнева стеля з рейкових панелей МДФ.

Вибір матеріалу

МДФ панелі на стелю в принципі нічим не відрізняються від настінних варіантів.

Взагалі існує три види конфігурації даного матеріалу, при бажанні можна вибрати будь-який, але є нюанси:

  • найпоширенішим з оздоблювальних матеріалів цього виду є панелі рейкового типу. Вони зроблені за аналогією з вагонкою, тільки замість дерева або пластику тут використовується МДФ. Для тих, хто не впевнений у своїх силах, і перший раз стикається з подібними роботами, я рекомендую взяти саме цей варіант, він найбільш простий, зрозумілий і легкий у монтажі. Про те, як це зробити я розповім нижче;
Панель рейкової типу.

Панель рейкової типу.

  • Більш широкі можливості для творчості дають повноформатні листи МДФ. Мінімальна ширина в них 1040 мм, а ходова довжина становить 2400 мм, але є моделі і більше. Товщина стартує від 5 мм. Спочатку такі листи створювалися для потреб меблевої промисловості, але вони добре підходять і для облицювання. Зокрема, якщо ви збираєтеся самостійно монтувати дворівневий натяжна стеля з допомогою МДФ, то це ваш варіант. Інструкція по цій темі буде дана в статті;
Забарвлення меблевих листів.

Забарвлення меблевих аркушів.

  • Третій вид панелей являють собою квадрати або прямокутники, довжина сторони в яких коливається в межах 30 – 95 см. Цей варіант зазвичай використовується для обробки стін в адміністративних будинках і офісах, так як він виглядає досить строго, грубо кажучи, казенно. Чесно сказати мені таке облицювання не особливо подобається, і для стелі я її не раджу.
Обробка прямокутними панелями.

Обробка прямокутними панелями.

З розмірами розібралися, тепер перейдемо до покриття МДФ. У випадку з стельовими панелями, зазвичай люди вибирають між двома варіантами, це ламінований, або шпонований лист.

  • Покриття шпоном натурального дерева виглядає досить привабливо, якщо добре зробити, то від натурального масиву не відрізниш. Але не забувайте, що ми маємо справу з стелею, шпонированное покриття зверху буде довго стояти і добре виглядати в вітальні або спальні. У кухні, а тим більше у ванній, шпон швидко втратить свій розкішний вигляд і навіть може відшаруватися, плюс ціна на нього зараз фантастична;
Матеріал, покритий шпоною.

Матеріал, покритий шпоною.

  • Я вважаю, що ламінує МДФ у випадку з стелею, це оптимальний варіант. Такі панелі робляться за тією ж самою технологією, що і підлогу ламінат, отже, з практичної точки зору вони найвитриваліші. За технологією поверх основи клеїться папір з орнаментом, після чого панель покривається тонким шаром міцною і витривалою меламінової смоли. Багато приймають цю плівку за ПВХ, але це не правда. Є ще ламінування пластиком, але це чисто меблевий варіант, до стелі він не має відносини;

Один з видів ламінованих рейкових панелей.

  • Існують ще панелі з 3D ефектом або емальованим покриттям, відразу скажу, ціна на них захмарна. У першому випадку на поверхні МДФ машинним способом виконується декоративна фактурна фрезерування. А в другому, масив покривається автомобільної емаллю у кілька шарів. В теорії встановити їх на стелю своїми руками можна, але такий дорогий товар краще довірити професіоналові.
Панелі з 3D ефектом.

Панелі з 3D ефектом.

Взагалі вважається, що МДФ є повністю екологічно чистим матеріалом, але це стосується тільки самого тіла плити. Меламінова смола і інші склади, використовувані при виробництві, містять фенол, який зараз визнано небезпечним для здоров'я.

Емальовані панелі.

Емальовані панелі.

Так от, нещодавно німецька компанія HDM випустила на ринок панелі, де замість меламіну використовується акрилатное покриття і якщо вірити рекламі, акрилові МДФ панелі мають найвищу ступінь екологічної чистоти.

Три варіанти самостійної обробки стелі МДФ панелями

Перед тим, як кріпити панелі МДФ на стелю, потрібно добре зважити свої сили і можливості. Під можливостями я маю на увазі не фінанси, а ваше вміння пиляти, свердлити або різати, плюс, природно, наявність відповідного інструменту.

З інструментом все просто. Для різання облицювального варіанти МДФ найкраще підійде електролобзик, на худий кінець можна обійтися ножівкою по дереву. Полотном по металу різати можна, але вже дуже довго і важко.

Металеві UD і CD профілі, ріжуться ножицями по металу. Природно, вам не обійтися без електродрилі, а краще перфоратора.

Найпростіший рідинний рівень.

Найпростіший рідинний рівень.

Не завадить шуруповерт, з викруткою буде в кілька разів довше і важче. Для розмітки, крім олівця і рулетки вам знадобиться столярний і обов'язково рідинний або лазерний рівень.

Але це загальний набір інструменту. Як я вже згадував, говорити ми будемо про 3 способи монтажу і не у всій випадках знадобиться повний комплект інструменту.

Варіант № 1. Клей вам в допомогу

Це самий легкий, швидкий і недорогий спосіб обробки стелі. Тут все гранично просто. Спочатку потрібно обробити стелю зміцнює грунтом, а коли він висохне, намазати панелі відповідним будівельним клеєм і приклейте їх до стелі.

Найчастіше в цьому випадку використовуються «Рідкі цвяхи», але крім них є багато інших якісних склеювальних складів.

Так панелі приклеюються до рівної поверхні.

Так панелі приклеюються до рівної поверхні.

Але не поспішайте бігти на ринок за клеєм. Цей спосіб підійде тільки тим щасливим господарям квартир, у яких стеля ідеально рівна. Допускається плавний перепад висот по горизонту не більше 3 мм

Чесно сказати, такі стелі в наших типових багатоповерхівках зустрічаються вкрай рідко. А щоб якісно вирівняти стелю потрібно буде запрошувати штукатура, що обійдеться набагато дорожче, ніж самостійно закріпити МДФ панелі на обрешітку. Плюс вага таких панелей набагато вище, ніж, приміром, пластикова вагонка ПВХ, і завжди є ймовірність того, що вся ця стельова краса впаде разом з штукатурним шаром вам на голову.

Клей для МДФ.

Клей для МДФ.

Порада: деякі майстри стверджують, що панелі можна приклеїти на двосторонній спінений скотч. Так от, для облицювання рівних стін, приміром, на лоджії цей варіант ще підійде. А ось кріпити, таким чином, стельове покриття з МДФ я не раджу. Двосторонній скотч не розрахований на постійну навантаження на розрив.

Варіант № 2. Монтуємо на дерев'яну обрешітку

Для типових міських квартир з висотою стель близько 2,6 – 2,8 м монтаж масивних навісних конструкцій небажаний. Тут важливий кожен сантиметр і якщо занадто низько опустити рівень стелі, то замість бажаної краси ви отримаєте давить атмосферу.

Суцільний стелю.

Суцільний стелю.

В таких будинках міжповерхове перекриття робиться з залізобетонних плит. Самі по собі ці плити рівні, але будівельники далеко не завжди монтують їх строго по горизонталі, інколи ухил може доходити до 50 мм. Якщо ви плануєте, суцільне покриття стелі по всій площі, то незначний ухил вам не завадить, повірте, на рівних плитах він просто не буде помітний.

Для дерев'яної обрешітки потрібно брати рівні, добре висушені і застругані планки завтовшки не менше 30 – 40 мм, тонка рейка може тріснути при забиванні цвяха чи закручуванні самореза. Свежеспиленный ліс брати не можна, так як по мірі висихання його може повести і через пару місяців ваш стеля піде хвилями. Не настільки важливо, чи будуть планки квадратні або прямокутні, головне щоб вони були рівні.

У випадку з суцільною облицюванням на дерев'яному каркасі, найчастіше використовується рейковий вид панелей. Якщо слідувати правилам, то рейки належить розташовувати перпендикулярно вікну, тобто вздовж світлового потоку. Але у випадку з панелями МДФ це не завжди можливо, так як максимальна довжина рейки часто не перевищує 4,8 м.

Кріплення вагонки до дерев'яного каркасу на стелі.

Кріплення вагонки до дерев'яного каркасу на стелі.

Виходу тут два. Якщо не хочете створювати собі труднощів, то зашивайте кімнату паралельно тій стіні, довжина якої не перевищує розмір рейки це набагато простіше і економніше. Щоб отримати оригінальний дизайн, планки можна пустити по діагоналі. Сама технологія монтажу скрізь однакова, але в діагональному варіанті матеріалу знадобиться приблизно на 20% більше, це викликано великою кількістю відходів при підрізуванні.

Важливо: з чого б не робилася вагонка, МДФ, пластик або дерево, напрямні каркаса повинні монтуватися перпендикулярно лицьовим планок. Виняток становить діагональний варіант, тут просто монтується каркас паралельно одній зі стін кімнати.

Монтаж рейкових панелей у розбіг.

Монтаж рейкових панелей у розбіг.

Як я вже говорив, невеликий ухил рівної стелі вам не завадить. Але часто плити перекриття зістиковано не зовсім рівно і це вже проблема. Щоб приховати такі незначні дефекти, монтаж каркасу слід починати з кріплення двох крайніх планок. Вони повинні бути встановлені строго паралельно, ось тут вам знадобиться рідинний або лазерний рівень.

- Вам потрібно буде відступити від суміжної стіни, тієї, яка паралельна бруска, близько 50 мм і зафіксувати планку на стелі, але торці брусків повинні упиратися в суміжні стіни.

Якщо стеля дерев'яна, то планки можна кріпити просто на саморізи. У випадку з бетонними плитами перекриття вам потрібно буде насвердлити отворів, вставити в них пластикові дюбелі і прикрутити планку саморізами. Крок кріплення в обох випадках близько півметра, саморіз повинен зайти в масив не менше ніж на 50 мм.

Фіксація планки на саморіз з пластиковим дюбелем.

Фіксація планки на саморіз з пластиковим дюбелем.

Важливо: бетонну плиту перекриття звичайним дрилем ви не просвердліть, тільки свердла попалите. У цьому випадку не обійтися без перфоратора або дрилі з ударною функцією, плюс самі свердла повинні бути з побідитовими напайками для робіт по бетону.

Після того, як дві крайні планки паралельно закріплені з двох сторін, між ними потрібно буде туго натягнути три орієнтовних шнура, два по краях і один по центру. Просто вкручиваете пару саморізів у планки і натягаєте між ними волосінь.

Ці орієнтири нам потрібні, щоб рівно вивести по них всі проміжні планки каркаса і в результаті отримати площину. Принцип простий, якщо планка не хоче ставати паралельно іншим в одній площині, її потрібно буде або трохи зістругати рубанком, або підкласти під неї кілька дерев'яних клинів і закріпити.

Облицювання стелі на лоджії.

Облицювання стелі на лоджії.

МДФ сам по собі матеріал досить міцний і жорсткий, тому, що занадто часто проміжні рейки набивати не потрібно, достатньо 50 – 70 див.

Тут є одна тонкість. Дерев'яний каркас з невеликим відступом від стіни монтується тільки в тому випадку, коли лицьові рейки МДФ будуть кріпитися паралельно одній з стін, тобто перпендикулярно до планок каркаса.

Якщо ви плануєте діагональний монтаж, то спочатку потрібно впритул по периметру кімнати набити суцільний стартовий брусок і вже після цього встановлювати проміжні планки каркаса. До речі, так монтувати каркас зручніше, простіше вивести площину.

Комплексна обшивка рейковими панелями.

Комплексна обшивка рейковими панелями.

Монтаж МДФ панелей на стелю за аналогом вагонки зможе виконати навіть дилетант. Всі планки стикуються за принципом " шип-паз. Після того як ви відміряли і відрізали стартову планку, вона прикладається шипом до стіни і відступивши 10 – 15 мм від стіни фіксується саморізами до всіх дерев'яних брусків каркаса.

Тільки в планці треба буде попередньо просвердлити отвори під саморізи в подтай, інакше МДФ може тріснути. Не переживайте, потім ці саморізи закриються стельовим плінтусом.

З іншого боку в пази вставляються язички металевих кляймерів, після чого самі кляймери прибиваються або прикручуються до дерев'яного каркасного бруска. Шип наступній планки з МДФ вставляється в паз попередньої і з зворотного боку також фіксується кляймерами. І так поки ви не обошьете весь стелю.

Так рейкові панелі фіксуються кляймерами.

Так рейкові панелі фіксуються кляймерами.

Фінішним акордом буде кріплення стельової галтелі по периметру кімнати. Ця фурнітура або приклеюється до стелі на рідкі цвяхи, або навішуються на спеціальні кріплення, які попередньо прикручуються до стін.

Варіант № 3. Монтаж стелі на металевий каркас

Для того щоб облаштувати дворівневий натяжна стеля з допомогою МДФ нам потрібно буде попередньо зібрати під нього каркас з металевих UD і CD профілів.

Це досить поширений матеріал і ви напевно бачили, як на такі конструкції кріпляться листи гіпсокартону. Принцип тут такий же, тільки замість гіпсокартону береться МДФ.

Початковий етап монтажу каркасу.

Початковий етап монтажу каркасу.

Крім того, металевий каркас штука універсальна. Його не веде як дерево, він не «гуляє» при перепадах температур, може витримати досить пристойний вага облицювального матеріалу, а головне з металевих профілів можна зробити фігурний каркас як в одному, так і в декількох рівнях.

Причому тут абсолютно не важливо, наскільки рівна у вас основа, фактично ми підвішуємо новий стеля.

Єдиним обмеженням тут є висота самої стелі, такі конструкції зазвичай монтуються на стелях від 3м і вище.

  • Починаються роботи з установки на стіну бокового стартового несучого профілю UD. Як я вже згадував, підвісна стеля ми виводимо строго по горизонталі. Для цього, за допомогою рідинного або лазерного рівня ми знаходимо нижній (самий завалений) кут стелі і по периметру робимо відмітки горизонту на всіх інших кутах;
Каркас для рівного стелі з натягнутою для контролю ниткою.

Каркас для рівного стелі з натягнутою для контролю ниткою.

  • Після чого, відступаємо вниз, від цих позначок, не менше 50 мм і «відбиваємо» периметр, тобто, проводимо горизонтальну лінію на всіх стінах. Це буде рівень каркаса нашого майбутнього стелі;
  • Кріплення UD профілю до стіни нічим не відрізняється від описаної вище фіксації дерев'яних планок на стелі, робиться це з кроком 40 – 50 см;
  • Якщо каркас робиться суцільним, тобто на всю площину стелі, то в пази протилежних профілів UD перпендикулярно вставляються CD профілі і з'єднання фіксується між собою за допомогою невеликих саморізів, так званих «блішок»;
Монтаж конструкції з підвісами.

Монтаж конструкції з підвісами.

  • несучий Металевий профіль CD не зможе утримати всю стельову конструкцію, базуючись тільки на полицях бічних напрямних. Тому, ще перед тим як його вставити, на стелі строго над ним проводиться лінія і по ній перпендикулярно, з інтервалом близько 1м саморізами до стелі кріпляться перфоровані металеві підвіси. А коли CD профіль займе своє місце, «крила» підвісів відгинаються і кріпляться «блішки» з боків профілю;
  • Після цього можна зашивати стелю рейковими МДФ панелями з вище описаної технології за допомогою кляймерів. Природно кріпильні саморізи повинні бути по металу. Загальний принцип показаний на схемі.
Схема кріплення рейкового МДФ на суцільний металевий каркас.

Схема кріплення рейкового МДФ на суцільний металевий каркас.

Облаштування стелі в двох і більше рівнях робиться схожим чином, але тут нам потрібно буде зробити поріжок, опустивши його нижче рівня натяжної стелі. До речі до бічної вертикальній стінці цього поріжка і буде кріпитися арматура для полімерної плівки натяжної стелі.

Підрізка UD профілю для монтажу округлих поверхонь.

Підрізування UD профілю для монтажу округлих поверхонь.

  • Як і в першому випадку, відбивається горизонталь і на стіну кріпиться стартовий профіль UD. Але тут він монтується тільки в тих місцях, де буде розташовуватися наш поріжок;
  • Далі, нам потрібно за певною і розміченій заздалегідь лінії на стелі зробити ряд спусків. Якщо поріжок планується прямолінійним, без плавних вигинів, то відстань між спусками робиться близько 30 см. А щоб облаштувати плавний вигин, спуск встановлюється через кожні 3 – 4 см;
Монтаж окремого сектора.

Монтаж окремого сектора.

  • До цих спусків, навпаки закріпленого на стіні профілю UD кріпиться аналогічний профіль. Для того щоб зігнути такий профіль, потрібно його полички в місцях вигину підрізати ножицями по металу. Я розумію, що пояснення на словах може бути не зовсім зрозумілим, щоб вам було легше, я намалював схему, а також помістив фото і відео в цій статті;
Каркас комбінованого стелі з МДФ листа.

Каркас комбінованого стелі з МДФ листа.

Коли спуски закріплені на стелі і знизу до них прикріплено «блішки» стартовий профіль UD, потрібно, за вище описаною схемою вставляти і зафіксувати CD профілі на підвісах і саморізах. Після чого можна зашивати стелю МДФ, а також кріпити до каркаса арматуру і натягувати полімерну плівку.

Звичайно полімерна плівка-це не єдиний варіант, замість неї можна використовувати будь-облицювальний матеріал для стель, але такий тандем виглядає найкраще.

Порада: щоб не мучиться з монтажем ламаної бічної стінки поріжка, краще купити спеціальний готовий гнучкий профіль потрібного розміру. Ціна на нього звичайно вище, але ви позбудетеся від маси проблем та заощадите багато часу.

Гнучкий профіль під багаторівневий стеля.

Гнучкий профіль під багаторівневий стеля.

На що слід звернути увагу

Як я вже писав раніше, стелю можна зашивати як рейками, так і суцільним листом МДФ. З приводу рейок я вже розповів. Що ж стосується суцільного листа, тут є деякі тонкощі.

Якщо не брати до уваги малогабаритні санвузли, то суцільним листом зашити кімнату середніх розмірів не вийде, обов'язково будуть стики, і їх потрібно буде декорувати. Плюс до того сам лист кріпиться до решетування наскрізь саморізами і ці саморізи також потрібно закрити.

Меблеві профілі з МДФ.

Меблеві профілі з МДФ.

Щоб рівно з'єднати два листи, випускаються спеціальні сполучні профілі з гнучкого пластику, з ними зручно працювати, якщо цей стик фігурний, а листи відрізняються один від одного кольором або фактурою.

Якщо ж стик рівний, то треба розрахувати так, щоб він був чітко на планку каркаса, до якої обидва листа прикручуються саморізами. З'єднувальний профіль тут краще не використовувати, оскільки він буде виступати над поверхнею аркуша.

Оригінальне дизайнерське рішення для багаторівневої стелі.

Оригінальне дизайнерське рішення для багаторівневої стелі.

Тепер перейдемо до декорування. Найчастіше фактура і колір стельового МДФ робиться під дерево, адже однотонні поверхні легше створити з гіпсокартону. Так от в меблевій індустрії є фігурні планки різної ширини, які також робляться з МДФ.

Там вони застосовуються в якості накладок на бічні зрізи стільниць та для прикраси дверей. В нашому випадку, такі планки можна наклеїти на стелю, закривши ними стики між листами і капелюшки саморезов. Єдина незручність в тому, що всі ці планки робляться прямими.

Варіант декору стиків за допомогою накладок.

Варіант декору стиків за допомогою накладок.

Як відомо МДФ взагалі не гнеться. Цю особливість матеріалу слід враховувати при створенні багаторівневих стель. З горизонтальною площиною самої стелі як би проблем немає.

Але ось бічні вертикальні стінки поріжків доведеться робити прямолінійними. Або зашивати їх іншим, більш еластичним матеріалом. Найчастіше ці вертикальні ділянки поріжків з плавними вигинами набираються з шматочків гіпсокартону, після чого шпаклюються і фарбуються.

Є ще один важливий момент. Електропроводка в наших будинках, особливо старої забудови зазвичай замуровується в стіни трохи нижче стелі. Та при монтажі настінного UD профілю для металевого каркаса велика ймовірність випадково пошкодити її, просвердлюючи отвори під кріпильні саморізи, зі всіма витікаючими звідси наслідками.

Симбіоз МДФ і гіпсокартону.

Симбіоз МДФ і гіпсокартону.

Тому перед тим, як встановлювати конструкцію, не зайвим буде знайти трасу, по якій прокладені дроти. Зазвичай проводка укладається паралельно стелі, а в місцях відгалужень встановлюються розподільні коробки, от на них і треба орієнтуватися. Хоча надійніше використовувати спеціальний прилад для пошуку прихованої проводки.

Коли вже ми заговорили про електропроводку, не забудьте, що проводку під вбудоване накладне або стельове освітлення потрібно прокладати після установки каркаса. Монтується вона в порожнинах між основою і чистовим підвісною стелею. Причому, за правилами електробезпеки всі проводи повинні прокладатися в гофрованих металевих або пластикових рукавах.

Раніше МДФ справедливо вважався легко воспламеняемым матеріалом. Зараз вітчизняна промислова група «Союз» почала випуск пожежобезпечних панелей, так от, для стелі це найкращий варіант. І не забудьте, панелі бувають прості і вологостійкі, в нашому випадку, звичайно, краще брати вологостійкі, особливо для стель в кухнях і санвузлах.

Проводка, прихована в гофрованому рукаві.

Проводка, прихована в гофрованому рукаві.

Висновок

Монтаж МДФ панелей на стелю, це красиво, свіжо і модно. Плюс, як бачите, встановити панелі своїми руками не так складно. Я постарався, як можна більш докладно розповісти про даній темі. Але якщо у вас залишилися питання, пишіть їх в коментарях, поспілкуємося.

Кімната повністю обшита МДФ.

Кімната повністю обшита МДФ.



Похожие предложения
Дата добавления: 8-06-2017, 11:27
Статьи по теме
Як правильно доглядати за дерев'яними вікнами
Двері і вікна Раніше, до появи пластикових вікон, за дерев'яними вікнами доглядали так:...
Як виростити кавун в домашніх умовах: правила висаджування і догляд за рослиною
Дуже багато люблять кавуни. Але на ринку кавуни з'являються тільки в певний сезон. Що ж...
Догляд за орхідеєю в домашніх умовах: полив, пересадка, розмноження і інші нюанси росту і розвитку
Орхідея не тільки красиве, але й досить примхлива рослина. Незважаючи на те, що кожен...
Інфрачервоні обігрівачі для сауни
Лазня і Сауна Інфрачервоні обігрівачі – геніальний винахід доктора Тадаші Ішикава, так...
Навіщо потрібен дизайнер інтер'єру
Головне завдання дизайнера інтер'єрів - спроектувати красиве і функціональне простір,...
Масла для захисної обробки терасної дошки: особливості вибору та використання
Відкрита тераса з дерев'яною підлогою вимагає особливого догляду. Для захисту від...
Установка водонагрівача: проточні, накопичувальні види, інструкція з монтажу, відео і фото
Установка водонагрівача своїми руками здається складним завданням? Я вмію це робити,...
Чорна смородина: посадка й догляд, поради по вирощуванню, фото і відео
Чорна смородина – ягода чорного кольору, яку люблять діти і дорослі. Рослина являє...
Особенности мрамора и сфера его применения
Мрамор является породой горного происхождения. С греческого "marmaros" переводится как...